NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-01-05
Peržiūrėta
365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Euras: nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.
Įvedus eurą Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką. Komerciniai bankai litus į eurus keis nemokamai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos (iki 2015 m. birželio 30 d.). Dar pusmetį, t. y. iki 2015 m. gruodžio 31 d., nemokamai litus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). AB Lietuvos paštas ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo, t. y. iki 2015 m. kovo 1 d.
Grynieji pinigai nebus keičiami nei namuose, nei gatvėje. Dėl to gyventojams patartina būti ypač budriems ir neapsigauti, jeigu jų namuose apsilankę, telefonu paskambinę ar kitaip susisiekę asmenys siūlytų registruoti litų banknotus, santaupas litais keisti į eurus. Susidūrus su pinigų keitimą namuose siūlančiais asmenimis, nedelsiant pranešti policijai.

Palūkanos: 2015-ųjų pavasarį pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruojantys gyventojai privalės sumokėti mokesčius nuo 3 tūkst. eurų per metus viršijančių palūkanų už bankuose laikomus indėlius.
15 proc. gyventojų pajamų mokestis taikomas toms pajamoms iš prekybos vertybiniais popieriais arba palūkanos už indėlius, kurios viršija 10 tūkst. Lt, o nuo 2015 m. sausio – 3 tūkst. eurų. Kol kas neskelbiama, kiek tokių gyventojų galėtų būti. Tačiau žvelgiant į dabartinį palūkanų už indėlius lygį, mokesčio mokėtojai galėtų tapti tik milijonus indėliuose laikantys žmonės.
Šiuo metu bankai už metų trukmės terminuotą indėlį siūlo 0,15-1 proc. palūkanas. Prieš kelerius metus Lietuvoje buvo planuojama apmokestinti 200 Lt viršijančias pajamas iš indėlių palūkanų, tačiau po politikų svarstymų šiai idėjai nebuvo pritarta. Lietuvos banko duomenimis, 2014 m. pabaigoje Lietuvos bankuose laikoma rekordinė indėlių suma – 50,3 mlrd. Lt.

 
Pirotechnika: Prieš Naujuosius metus Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai su Palangos priešgaisrinės pagalbos tarnybos vyresniąja inspektore tikrino prekybos vietas, kuriose prekiaujama pirotechnikos priemonėmis. Pardavimo ir laikymo pažeidimų nenustatyta.
Pareigūnai pardavėjams priminė, kad atsakingai vykdytų savo pareigas ir pirotechnikos gaminių neparduotų atitinkamo amžiaus neturintiems asmenims, taip pat išdalinti informaciniai lankstinukai apie pirotechnikos priemonių pardavimo, naudojimo taisykles, atsakomybę už šių taisyklių pažeidimus.


„Palangos tilto“, Palangos PK, „Delfi“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius