NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-01-15
Peržiūrėta
62
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Pasivažinėjo: sekmadienio naktį, apie 3 val., ant jūros tilto Palangoje lengvuoju automobiliu užvažiavo bei medinius turėklus apgadino girta arba nežinia nuo ko apsvaigusi mergina. Incidentą matė ne tik tuo metu ten buvę žvejai, bet ir pasižiūrėti siaučiančio uragano „Felikso“ nepatingėję ateiti palangiškiai bei miesto svečiai. Nuo J. Basanavičiaus gatvės atlėkęs ir net nestabtelėjęs „Peugeot“ nuvažiavo beveik iki tilto posūkio ir sustojo tik atsitrenkęs į medinius turėklus. Kairės pusės priekinis automobilio ratas nuvažiavo nuo tilto. Nedidelę mašiną ant jo užkėlė subėgę žvejai. Per kilusį konfliktą pastarieji ne tik neleido įvykio liudytojams sulaikyti akivaizdžiai apsvaigusios vairuotojos, bet net ir patys nuvairavo automobilį nuo tilto.
Įdienojus Palangos policija nustatė automobilio savininką. Nors liudytojai tvirtina, kad vairavo daug vyresnė mergina, kaltę dėl įvykio prisiėmė devyniolikmetė vilnietė. Jai ir gresia atsakomybė už pasišalinimą iš avarijos vietos. Taip pat teks atlyginti už sugadintą tiltą Palangos miesto savivaldybei padarytus nuostolius.

Kainos: Lietuvos statistikos departamentas ir toliau stebi, kaip kinta prekių ir paslaugų kainos perėjimo prie euro laikotarpiu. Jo duomenimis, per gruodį daugiau nei trečdaliu pabrango vynuogės (36,9 proc.), dantų pasta (6,5 proc.), baltagūžiai kopūstai (5,2 proc.), joduota smulki druska (5 proc.), bananai (4,7 proc.), šampūnas (3,5 proc.). Fiksuojama, kad iš 100 stebimų pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų brango 34 prekės ir paslaugos.
Didžiausias kainų kritimas fiksuotas svogūnams (10,6 proc.), burokėliams (9,8 proc.), moteriškoms elastinėms pėdkelnėms (8,3 proc.), apelsinams (7,9 proc.), dyzelinui (6,7 proc.), benzinui (6,4 proc.). Iš viso kainų kritimas fiksuotas 56 kategorijose.
Kalbant apie paslaugas, gruodžio mėnesį palyginti su lapkričiu labiausiai pabrango plombavimas helio plomba (0,6 proc.), moteriškų batelių pakulnių pakalimas (0,5 proc.), vyriškų batų pakalimas (0,4 proc.), dienos pietūs restorane ar kavinėje (0,3 proc.).
Kita vertus, atpigo moterų ir vyrų kirpimas, moterų – 2,2 proc., vyrų – 1,4 proc.

Kompensacijos: mirusių pensininkų artimiesiems, paveldėjusiems sumažintų pensijų kompensacijas, valstybė dar neišmokėjo apie 3,47 mln. eurų (12 mln. litų), dalis jų piktinasi pusę sumos turintys palikti notarams. Kaip praneša „Lietuvos žinios“, dienraščio kalbinta moteris, paveldėjusi mirusios mamos 586 litų (170 eurų) kompensaciją, tvirtina turėjusi gauti pensijos paveldėjimo dokumentą, dviejų seserų kompensacijos atsisakymo pažymą ir už tai notarui sumokėjusi 280 litų (81 euras). Pridėjus vienos seserų kelionės išlaidas, iš kompensacijos esą teliko 246 litai (71 euras).
„Sodros“ duomenimis, sumažintų pensijų kompensavimo įstatymo Lietuvoje nesulaukė 167 tūkst. pensininkų – jie mirė iki 2014 metų gegužės 22 dienos, kuomet įstatymas įsigaliojo. Teisininku išaiškinimu, šių mirusių pensininkų artimiesiems kompensacijos taip pat nepriklauso. Po 2014-ųjų gegužės 22-osios iš viso mirė apie 12 tūkst. pensininkų, kuriems priklausė iki 100 litų kompensacijos ir iš viso neišmokėta apie 3,47 mln. eurų (12 mln. litų).

Parengta pagal ve.lt, „Delfi“, lzinios.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas