NAUJIENŲ PABIROS

2015-03-05
NAUJIENŲ PABIROS

Išgelbėjo: vėlyvą šeštadienio vakarą, apie 21 val., Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai, patruliuodami Šventosios gyvenvietėje, pastebėjo gaisrą lentpjūvėje. Pareigūnai nedelsdami iškvietė ugniagesius ir, apžiūrėję pastatą, jame rado miegantį 1948 m. gimusį sargą.
Ugnis minėtoje lentpjūvėje per savaitę įsiplieskė jau antrą kartą, tačiau, laiku pastebėjus gaisrus, buvo išvengta didesnių nuostolių.
Pareigūnai ragina įmonių savininkus elgtis atsakingai ir pasirūpinti savo turto saugumu, esant poreikiui konsultuotis su policijos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais dėl apsaugos ir įspėjimo priemonių įrengimo.

Susitikimai: praėjusią savaitę Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai susitiko su Vytauto gatvės dviejų daugiabučių namų gyventojais, siekdami aktyvinti visuomenės ir pareigūnų bendradarbiavimą, kuriant saugesnę gyvenamąją aplinką, spręsti gyventojams aktualius klausimus.
Pareigūnai paragino gyventojus bendrauti su kaimynais, pasikeisti kontaktiniais duomenimis ir nelikti abejingais daromiems teisės pažeidimams, stebėti gyvenamąją aplinką. Be to, aktyviai susirinkusiems gyventojams priminti įvairūs sukčiavimo būdai, kurių metu išviliojami pinigai, kiti vertingi daiktai bei informacija, susijusi su konfidencialiais asmens bei elektroninės bankininkystės duomenimis. Gyventojams patarta, esant poreikiui, įsigyti euro banknotų tikrinimo priemones, atsakingai elgtis kelyje, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių.

Įstatymas: pirmadienį įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas. Jis pakeitė iki tol galiojusius atskirus Lietuvos Respublikos paso ir Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės įstatymus – naujasis įstatymas reglamentuoja abiejų dokumentų išdavimą, skelbia policija.
Naujas įstatymas numato, kad piliečiui nuo 75 metų amžiaus išduodama asmens tapatybės kortelė galioja 20 metų. Iki šiol visi išduodami dokumentai galiojo vienodai – 10 metų.
Asmens tapatybės kortelė galės būti išduota ar pakeista diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose – iki šiol diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose piliečiai galėjo gauti tik pasą.
Naujame įstatyme numatyta galimybė naują pasą ar asmens tapatybės kortelę atsiimti kitam asmeniui, kurį pilietis nurodo savo rašytiniame prašyme, pateikdamas kartu su dokumentais dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo – nebūtinas notaro patvirtintas įgaliojimas, kaip buvo iki šiol.
Dabar atsiimant naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą, nebereikės pateikti keičiamų asmens tapatybės kortelės ar paso, jei bus pasibaigęs šių dokumentų galiojimo laikas.

„Palangos tilto“, Palangos PK, „Delfi“ inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas