NAUJIENŲ PABIROS

2015-03-09
Teismas, įvertinęs nusikaltimo sunkumą ir aplinkybes, penktadienį leido Giuramą L. laikinai suimti trims mėnesiams. Ve.lt nuotr.

Teismas, įvertinęs nusikaltimo sunkumą ir aplinkybes, penktadienį leido Giuramą L. laikinai suimti trims mėnesiams. Ve.lt nuotr.

Reidas: ketvirtadienį Klaipėdos apskrities VPK Palangos m. policijos komisariato pareigūnai,  bendradarbiaudami su Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistais, vykdė reidą, kurio metu buvo fiksuojamos paliktos neeksploatuojamos transporto priemonės bendro naudojimo vietose ir kiti teisės pažeidimai.
Reido metu nustatytos septynios transporto priemonės, kurios akivaizdžiai yra neeksploatuojamos, techniškai netvarkinga automobilių išorė ir vidus. Nustačius minėtų automobilių savininkus bus sprendžiama dėl poveikio priemonių taikymo vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (LR ATPK) 51¹¹str.
Primename, kad LR ATPK 5111 str. už neeksploatuojamų, paliktų be priežiūros transporto priemonių laikymą bendro naudojimo vietose numatyta bauda transporto priemonės savininkui nuo septyniasdešimt dviejų iki vieno šimto keturiasdešimt keturių eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, –užtraukia baudą transporto priemonės savininkui nuo vieno šimto keturiasdešimt keturių iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių eurų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Leido suimti: penktadienį Klaipėdos apylinkės teisme buvo sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo vyriškiui, kuris įtariamas vasario 26 d. Palangoje mirtinai peiliu sužalojęs sugyventinę ir subadęs pats save.
Įtariama, jog 26 metų Gruzijos pilietis moterį nužudė jos dviejų mažamečių vaikų akivaizdoje. Policija taip pat turi duomenų, jog vyras prieš septyneriais metais vyresnę sugyventinę dažnai smurtaudavo ir iki tragiško įvykio.
Pats kaltinamasis Guramas L. po įvykio buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Ten vyrui buvo diagnozuotos keturios durtinės žaizdos, jis buvo operuotas. Įtariama, jog taip susižaloti vyras galėjo pats mėgindamas nusižudyti. Į teismą jis buvo atvežtas iš ligoninės, kur sveikimo laikotarpiu buvo saugomas policijos pareigūnų.

Atlyginimai: skirtumas tarp vidutinio vyrų ir moterų atlyginimo Lietuvoje 2013 metais buvo vienas mažiausių iš visų 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių, taip skelbia Eurostatas. Per penkerius metus – 2013 metais, palyginti su 2008-aisiais, – skirtumas tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio sumažėjo 8,3 punkto, iki 13,3 proc., tai ketvirtadienį pranešė ES statistikos tarnyba. Pernai skelbtais duomenimis, atlyginimų skirtumas šalyje buvo 12,6 procento. Mažesnis skirtumas buvo Slovėnijoje (3,2 proc.), Maltoje (5,1 proc.), Lenkijoje (6,4 proc.), Italijoje (7,3 proc.), Kroatijoje (7,4 proc.), Liuksemburge (8,9 proc.), Rumunijoje (9,1 proc.), Belgijoje (9,8 proc.) ir Portugalijoje (13 proc.). Užpernai Estijoje moterys uždirbo 29,9 proc. mažiau nei vyrai (2008 metais – 27,6 proc.) – tai didžiausias skirtumas visoje ES. Latvijoje darbo užmokesčio skirtumas siekė 14,4 proc. (2008-aisiais – 11,8 proc.). ES šis rodiklis per penkerius metus sumenko 0,9 proc. ir 2013 metais siekė 16,4 procento.


„Palangos tilto“, Palangos PK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas