NAUJIENŲ PABIROS

2015-03-12
Palangos pareigūnai dovanojo gėlių žiedus moterims. Palangos PK nuotr.

Palangos pareigūnai dovanojo gėlių žiedus moterims. Palangos PK nuotr.

Gėlės: kovo 8-oji – ta diena, kai moteris vairuotojas maloniai nustebina pareigūnų dovanojami gėlių žiedai. Tęsdami gražią tradiciją Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai Tarptautinės moters dienos proga Palangoje automobilių vairuotojoms dovanojo pavasarinius tulpių žiedus ir linkėjo saugios kelionės.
Visi kartu stenkimės, kad ne tik tokių švenčių metu, bet visada kelyje lydėtų pagarba vieni kitiems, dėmesingumas ir kantrybė. Juk dažnai eismo dalyvių kultūra padeda išvengti skaudžių nelaimių ir prisideda prie eismo saugumo didinimo.

Atlyginimas: Prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimui. Kaip po susitikimo su Seimo valdyba sakė Prezidentė, socialinis saugumas ir socialinės atskirties mažinimas yra vienas iš pagrindinių prioritetų, kuriuos ji Seimo valdybai įvardijusi, šiai Seimo pavasario sesijai. Pasak Prezidentės, taip pat būtina ir toliau atkūrinėti mažiausius atlyginimus, socialines išmokas ir pensijas.
Valdančiosios Socialdemokratų, Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijos yra sutarusios nuo šių metų liepos 1 dienos MMA didinti iki 325 eurų (1 122,16 Lt). Tai komentuodama anksčiau Prezidentė D. Grybauskaitė yra pabrėžusi, kad šis dydis Lietuvoje yra mažiausias iš visų trijų Baltijos šalių ir turėtų būti keliamas kasmet.
Šiuo metu MMA siekia 300 eurų neatskaičius mokesčių. Estijoje MMA siekia 355 eurus (1225 litus), Latvijoje – 320 eurų (1105 litus), Lenkijoje – 396,78 euro (1370 litų).

Butų kainos: nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Ober-Haus“ paskelbė, kad parduodamų butų kainos vasario mėnesį iš Lietuvos didmiesčių augo Vilniuje ir Kaune, o Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje jos nekito.
Kaip teigiama bendrovės pranešime, bendras butų kainų metinis augimas išlieka teigiamas, tačiau vasarį jis sumažėjo iki 2,4 proc. (sausį – 3 proc.). Pirmus du šių metų mėnesius butų kainos augo tik Vilniuje ir Kaune. Kituose didžiuosiuose miestuose kainos liko stabilios arba šiek tiek smuktelėjo. Vilniuje butų kainos per mėnesį ūgtelėjo 0,2 proc., iki 1282 eurų už 1 kv. m, Kaune – 0,1 proc., iki 941 euro už 1 kv. metrą. Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje butų kainos išliko tokios pačios kaip sausį – atitinkamai 975 eurai už 1 kv. m, 557 eurai už 1 kv. metrą ir 529 eurai už 1 kv. metrą. Per metus butų kainos Vilniuje išaugo 3,8 proc., Panevėžyje – 1,6 proc., Kaune – 1 proc., Klaipėdoje – 0,7 proc., o Šiauliuose smuktelėjo 0,1 procento.


„Palangos tilto“, ve.lt, Palangos PK inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas