NAUJIENŲ PABIROS

2015-03-26
Apskritojojo stalo dalyviai pasidžiaugė, kad, siekiant bendro tikslo, nuolat vyksta glaudus bendradarbiavimas. Palangos PK nuotr.

Apskritojojo stalo dalyviai pasidžiaugė, kad, siekiant bendro tikslo, nuolat vyksta glaudus bendradarbiavimas. Palangos PK nuotr.

Nepažeidė: Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienio posėdyje paskelbė, kad perrinktasis Palangos miesto meras konservatorius Šarūnas Vaitkus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nepažeidė.
Palangos miesto savivaldybės meras Š. Vaitkus 2012–2014 m. šioje savivaldybėje sprendė klausimus, susijusius su UAB „Palangos komunalinis ūkis“, kurioje vadybininko, atsakingo už paplūdimių priežiūrą, pareigas eina jo sesers vyras.
Nustatyta, kad UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininko pareigos nesuteikia teisės priimti jokių savarankiškų sprendimų šios bendrovės valdymo, finansų bei personalo tvarkymo klausimais. Komisija nenustatė, kad šie savivaldybėje svarstyti klausimai UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atžvilgiu būtų tiesiogiai ir akivaizdžiai susiję su mero svainio darbo šioje bendrovėje sąlygomis bei karjeros galimybėmis.
Dėl to, etikos sargų nuomone, nėra pagrindo teigti, kad dalyvaudamas tokių klausimų (pavyzdžiui – dėl UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovo metinės ataskaitos, šios bendrovės teikiamų ritualinių paslaugų įkainių ir pan.) svarstymo bei sprendimų priėmimo procedūrose Š. Vaitkus galėjo būti šališkas ir privalėjo nusišalinti.


Paplūdimiai:
po sausį praūžusios audros pajūrio savivaldybės kreipėsi į šalies valdžią dėl paramos aplinkos tvarkymui.
Antradienį uostamiestyje viešėjęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patikino, kad Klaipėdos ir Palangos paplūdimių krantotvarkai iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos numatyta skirti nemažas sumas.
Klaipėdai ketinama skirti apie 65 tūkst. eurų, Palangai – apie 74 tūkst.
„Dėl Neringos dar kalbėsime, jie kažkaip sunkiai kuria sąmatas. Esame gavę porą variantų, bet ten daug klaidų, prašysime patikslinti sumą, tuomet skirsime ir Neringai“, – aiškino ministras.


Prevencija:
Prevencijos poskyrio pareigūnai dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Palangos probacijos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovais. Diskusijos metu pristatyta 2013–2014 metų nepilnamečių nusikalstamumo statistika Palangos mieste.
Susitikimo dalyviai aptarė efektyvesnes nepilnamečių teisės pažeidimų bendrosios prevencijos priemones, kurios padėtų mažinti recidyvinį nusikalstamumą bei užkirsti kelią kitiems teisės pažeidimams.
Diskusijos metu akcentuota, kad, vykdant efektyvią nepilnamečių teisės pažeidimų prevenciją mieste, būtinas dienos centras, į kurio veiklą būtų įtraukta kuo daugiau rizikos grupės nepilnamečių. Artėjant vasaros sezonui, aptartos nepilnamečių įdarbinimo galimybės, specialistų tarpininkavimo poreikis.


„Palangos tilto“, Palangos PK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas