Ne sezono metu pasipelnymo šaltinis – šventės

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-09-28
Peržiūrėta
2279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį su „Palangos viešbučių ir restoranų asociacija“ ir abi šalys yra suinteresuotos šiomis šventėmis. Jas organizuojame kartu, stengiamės populiarinti Palangos miestą, taip atvykę žmonės padeda išgyventi verslininkams, o iš sumokėtų mokesčių šventės naudingos ir kurorto savivaldybei“,- kalbėjo Palangos miesto meras Vytautas Stalmokas.

 

Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis mano, kad kiekviena rengiama šventė kurorte yra savo miesto reklamavimas. „Kiekviena šventė – tai proga pareklamuoti miestą, pritraukti kuo daugiau svečių iš kitų miestų. Ir kaip matome, šios šventės yra tikrai naudingos“, - kalbėjo N.Stasiulis.

Kaip teigė N.Stasiulis, praėjusiais metais populiariausia šventė buvo kurorto šventė, kuri vyksta gegužės mėnesiais ir per ją susilaukiama daugiausia svečių, antroje vietoje, N. Stasiulio teigimu, yra naujųjų metų sutiktuvės Palangoje, per kurias susilaukiama tikrai daug svečių. O trečiąją pagal populiarumą N.Stasiulis nurodė – stintų šventę.

„Šiais metais planuose nėra naujų švenčių organizavimo, mes tiesiog plėsime jau sugalvotas šventes, galvosime, kaip jas tobulinti, ką reikės daryti, kad kiekviena šventė pritrauktų kuo daugiau žmonių ir taip klestėtų Palangos verslas“, - pasakojo Palangos kultūros centro direktorius N.Stasiulis.

Palangos meras sakė, jog miesto savivaldybė yra „atvira“ visiems pasiūlymams. „Nors šiais metais neplanuojame organizuoti naujų švenčių, tačiau jei atsiras žmonių, kurie siūlys naujas idėjas – mes tikrai svarstysime apie naujų švenčių įgyvendinimus. Tačiau dabar kiekvieną mėnesį Palangoje vyks po vieną didelę šventę. Palangoje nėra tik lapkričio mėnesį jokių švenčių, tuomet yra Vėlinių šventė, kuomet žmonės susikaupia, turbūt todėl šį mėnesį nieko ir neorganizavome“, - kalbėjo Palangos miesto meras V.Stalmokas.

Palangos turizmo ir informacijos centro vadybininkė Alma Galbuogienė sakė, jog kiekviena šventė pritraukia nemažą svečių skaičių. „Žinoma nėra daug užsienio svečių, kurie atvyktų būtent dėl rengiamos šventės, tačiau per „Ilgojo stalo“ šventę Palanga susilaukė svečių iš Kaliningrado, Svetlagorsko. Pavyzdžiui, per „Stintų šventę“ Palanga susilaukia nemažai svečių iš kaimyninės Latvijos bei Estijos. Manau, kad kasmet vykstančios tos pačios šventės susilaukia vis didesnio populiarumo, apie tradicines šventes sužino ir užsieniečiai, todėl jų reguliarumas yra svarbus miesto verslui“, - kalbėjo A.Galbuogienė.

Palangos miesto savivaldybės verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė sakė, kad per kiekvienas didžiąsias šventes padaugėja Palangos verslininkų, kurie išsiima vienkartines licenzijas alkoholiui pardavinėti šventės metu. „Per šventę „Palangos stalas 2010“ Palangoje verslo ir turto skyrius išdavė vienuolika vienkartinių licencijų pardavinėti alkoholį. Ji kainuoja 60 litų ir galioja tik renginio metu. Vienkartinių licenzijų reikia tik tiems, kas turėjo savo stalą gatvėje, o ne savo kavinėje. Savo kavinėse prekiauti alkoholiu licenzijų nereikia, nes jie turi išsiėmę neterminuotas alkoholio licenzijas“, - pasakojo Z.Strikaitienė.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas sakė, kad kiekviena šventė Palangai yra labai naudinga finansiškai, nes Palangoje žmonės dažnai valgo kavinėse, miega bent vieną naktį viešbučiuose. „Manau, šios šventės vienareikšmiškai yra naudingos ir Palangos verslininkams, ir savivaldybei, ir patiems žmonėms papramogauti“, - kalbėjo G.Sičiūnas.

„Taip pat miestas susilaukia delegacijų iš užsienio, kurie mokosi iš mūsų daryti tokias šventes. Vadinasi, einame teisingu keliu. Atvykusi delegacija iš Svetlagorsko žavėjosi, jog toks mažas miestelis sugeba pritraukti ne sezono metu tokias minias žmonių. Jie sakė imsią gerą pavyzdį iš mūsų miesto“, - pasakojo Palangos miesto kultūros centro direktorius N.Stasiulis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Šiandien, Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, pirmąsyk, bet tikrai ne paskutinį kartą įteikėme padėkas ir pasakėme nuoširdų AČIŪ verslininkams ir miesto gyventojams, praėjusiais metais sumokėjusiems daugiausiai mokesčių į Palangos miesto biudžetą, tarp jų ir pagalvės mokestį,“ – trečiadienį, gegužės 11 dieną, savo Facebook paskyroje dėkojo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje Tarybos narys Eugenijus Simutis net keliskart pasiūlė aktyviojo kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose, o už sutaupytas lėšas pastatyti stadioną. Toks visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininko siūlymas neliko nepastebėtas kurorto mero Šarūno Vaitkaus.


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Palangos kultūros ir jaunimo centras rytoj, šeštadienį, ir sekmadienį, rugpjūčio 1–2 dienomis, kviečia į dvi dienas truksiančią Jūros ir žvejų šventę Šventojoje. Šventės metu įvyks iškilminga miesto centrinės aikštės atidarymo ceremonija, kurią vainikuos šventinis koncertas.


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius