Ne vien vaistai svarbiausi gyvenime – būtina judėti, susireguliuoti mitybą

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-11
Peržiūrėta
598
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ne vien vaistai svarbiausi gyvenime – būtina judėti, susireguliuoti mitybą

„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs dažnas ima žvelgti į gyvenimą kitokiomis spalvomis, tą patvirtino ir gydytoja J.Baronienė, kasdien susidurdama su sergančiaisiais.

 

Keičiasi žmonių požiūris

„Pastebiu, jog metams bėgant labiausiai keičiasi žmonių požiūris į sveikatą“, - pastebėjo daugiau nei tris dešimtmečius medikės darbą atliekanti moteris. Pasak gydytojos, žmonės kur kas atidžiau ėmė saugoti savo sveikatą, žinoma, tokį požiūrį nulėmė ir nuolat televizijos ekranuose bei spaudos puslapiuose šmėkščiojanti informacija apie netinkamus vartoti maisto produktus, kurių apstu prekybos centruose. Tačiau, kaip paminėjo gydytoja J.Baronienė, nors ir jaunimas labiau ėmė rūpintis savimi, vyresniesiems tai visuomet buvo būdinga, visgi pastaruoju metu rūpinimąsi sveikata pakoreguoja ir finansinė padėtis. „Net ir kompensuojamų vaistų pacientai prašo kuo pigesnių“, - dabartinę padėtį trumpai apibūdino gydytoja.

 

Sveikesnis – judėdamas

Pasak J.Baronienės, dažnai žmonės susiformuoja neteisingą nuomonę, jog geriau bus nepavalgę, tačiau nusipirks maisto papildą, kuris ir bus geriausias pakaitalas, tačiau, anaiptol taip nėra. „Ne vien vaistai yra svarbiausi gyvenime, būtina judėti, žinoma, susireguliuoti mitybą. Pavyzdžiui, sąnarių ligomis sergantiesiems itin padeda judėjimas“, - atskleidė gydytoja, patikinusi, jog visgi tai įrodyti žmonėms yra labai sunku. Pasak jos, dažnas ne itin yra linkęs įdėti daugiau pastangų į sveikesnį gyvenimą, pasikliaujama medicina.

„Turbūt dažnas norėtų, jog jo sveikata medikai rūpintųsi ištisą parą, tačiau taip būti negali“, - pakomentavo gydytoja.

 

Kaip dangus ir žemė

„Teko regėti ir Anglijos mediciną, ten gimdė mano dukra, tai galiu drąsiai teigti, jog pas mus medicina – aukštame lygyje, pas mus dar mato žmogų, ko nėra ten, skiriasi kaip dangus ir žemė“, - atskleidė gydytoja J.Baronienė, papasakojusi, jog ten žmogus ištiriamas minimaliai.

Gydytojais visuomet žmonės itin pasitiki, juo labiau, jei sulaukiama norimos pagalbos.

 

Subalansuoti mitybą

Kaip pripažino J.Baronienė, kartais žmonės pamiršta, jog neužtenka vien gydytojų pastangų, jog jis pasijustų sveikas, reikia ir pačiam to siekti. „Reikia formuoti psichologiją, kad žmogus turi būti sveikas, vadinasi, svarbu – judėjimas, subalansuota mityba“, - kalbėjo gydytoja.

Pastaruoju metu itin daug dėmesio, galbūt kartais ganėtinai per daug, skiriama įvairiausioms dietoms, alinančioms kūną. „Nustojus laikytis dietos, gali pasireikšti vadinamasis jojo efektas, kuomet visas prarastas svoris sugrįžta, tad norint pasiekti gerų rezultatų, būtina subalansuoti mitybą, tuomet galima sukoreguoti svorį, sunorminti kraujospūdį“, - pabrėžė gydytoja. Pasak J.Baronienės, viršsvoris – žalingas faktorius, tačiau nebūtinai jis atsiranda dėl minėtų priežasčių, kartais tai lemia tiesiog genai.

 

Visi vienodi

Kalbant apie genealogiją, tai būtent ji, kaip papasakojo gydytoja, nulėmė ir jos specialybės pasirinkimą. Niekada apie tai nesvarsčiusi ir savo ateitį siejusi su ekonomika, visgi pasuko medicinos linkme. Gydytojo kelią pasirinkti ir sėkmingai juo žengti, turbūt niekas nesuabejotų, itin sunku. Tą patvirtino ir pašnekovė. „Visuomet svajojau pagelbėti žmonėms Afrikoje, tikrai tam ruošiausi, tačiau palaipsniui supratau, jog tam, kad ištiesti pagalbos ranką žmonėms, man nereikia ten vykti, mes patys gyvenam kaip Afrikoje“, - pasidalino savo mintimis gydytoja.

Pati kovojusi su onkologine liga, J.Baronienė atskleidė, jog išties sulaukia daugiau pacientų būtent šia liga sergančių. „Niekuomet neslėpiau, jog sergu, žmonės taip pat žino, o jie, manydami, jog aš geriau galiu juos suprasti, kreipiasi būtent į mane“, - atskleidė kurorto medikė.

„Prieš ligą esam visi vienodi, nesvarbu turtingas ar vargšas bebūtum, gimstam ir mirštam vienodi, o jau ką nuveikiam per savo gyvenimo tarpsnį, jau mūsų pačių reikalas“, - taikliai gyvenimo tiesą atskleidė pašnekovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, balandžio 27 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus visus kurorto medikus pasveikino su Medicinos darbuotojų diena. „Šiandien kaip niekad aiškiai matome, koks sunkus ir atsakingas yra medikų darbas, ir koks neįkainojamas yra jūsų pasišventimas savo profesijai bei visiems pagalbos prašantiems žmonėms. Kasdien sunkiai dirbate tam, kad savo...


Pradedamas vykdyti 65 m. ir vyresnių asmenų skiepijimas nuo COVID-19. Norinčius prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Palangiškė Gintarė Greičaitytė prieš ketverius metus, kai dar gyveno Anglijoje, susilaukė gražaus sūnelio. Po sunkaus atėjimo į šį pasaulį vaikelis įsikabino į gyvenimą ir, atrodė, visas bėdas įveikė. Bet po kurio laiko paaiškėjo, kad jis atsinešė bėdų, su kuriomis itin ryžtingai kovoja jo mama. Berniukui pripažintas autizmas. O tam, kad vaikas galėtų...


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Kada ir kiek reikia mokėti už sveikatos tyrimus?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 25 | Rubrika: Sveikata

Palangos gydymo įstaigų pacientai labai dažnai užduoda klausimus, už kokius tyrimus reikės mokėti ir kodėl? Asmenys, drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), turėtų gauti nemokamas medicinos paslaugas, apmokamas iš PSD fondo biudžeto. Bet taip kurorte yra ne visada.


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs...


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius