NT brokeriai artimiausią pusmetį tikisi iki 10 proc. kainų kritimo

Palangos tiltas, 2022-11-07
Peržiūrėta
1582
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NT brokeriai artimiausią pusmetį tikisi iki 10 proc. kainų kritimo

59 proc. apklausoje dalyvavusių NT brokerių mano, kad per artimiausią pusmetį būsto kainos Lietuvoje sumažės iki 10 proc., o manančių, kad kainos kils, nebuvo nei vieno. Paprašyti įvertinti NT pirkėjų ir pardavėjų aktyvumą rinkoje, brokeriai situacijos labai tamsiomis spalvomis nepiešia ir dauguma atsakiusiųjų aktyvumą vertina kaip vidutinišką, nors pastebi, jog pirkėjai šiuo metu yra mažiau aktyvūs už pardavėjus.

NT platforma „Untu.lt“, teikianti automatizuoto NT rinkos kainos nustatymo paslaugą bei organizuojanti žmonėms nemokamas konsultacijas su NT brokeriais, atliko apklausą, kurioje dalyvavo 37 brokeriai iš didžiųjų Lietuvos miestų. Šie NT specialistai kasdien bendrauja su pirkėjais bei pardavėjais, tad gerai jaučia rinkos pulsą.

Atsakydami į klausimą „Kaip keisis NT kainos Lietuvoje per artimiausią pusmetį?“ dauguma brokerių (59 proc.) išreiškė nuomonę, kad būsto kainos šiuo laikotarpiu turėtų mažėti iki 10 proc. Didesnio nei 10 proc. kainų nuosmukio tikėjosi 16 proc. apklaustųjų, o manančių, kad būsto kainos ženkliai nesikeis – 24 proc. Verta pastebėti, kad artimiausią pusmetį augančių kainų nesitikėjo nei vienas „Untu.lt“ apklausoje dalyvavęs NT brokeris.

Brokeriai taip pat buvo paprašyti atskirai įvertinti pagrindinių NT rinkos dalyvių, pirkėjų ir pardavėjų, aktyvumą pastarosiomis savaitėmis. Atsakydami į šiuos klausimus dalyviai turėjo pasirinkti balą nuo 0 iki 10, kur 0 reiškia visišką neaktyvumą, o 10 – itin didelį aktyvumą. Klausimai apie rinkos dalyvių aktyvumą „Untu.lt“ komandai pasirodė įdomūs dėl kelių priežasčių. Pirmoji priežastis – pabandyti suprasti ir pamatuoti, kiek realiai šiuo metu yra aktyvi Lietuvos NT rinka. Antroji priežastis – suprasti, kiek stipriai svarstyklės nusvirusios į pirkėjų pusę?

Apklausos rezultatai parodė, kad brokeriai pirkėjų aktyvumą įvertino vidutiniškai 4,4 balo iš 10, o pardavėjų aktyvumą 6,1 balo iš 10. Pusė apklaustų specialistų tiek pirkėjų, tiek pardavėjų aktyvumą įvertino kaip vidutinišką. 35 proc. įvertino, kad pirkėjai šiuo metu mažai aktyvūs, o štai pardavėjus aktyviais nurodė 41 proc. apklaustų NT specialistų.

NT platformos „Untu.lt“ analitikas, Vaidotas Keršys, pastebi, kad apklausos rezultatai pakankamai neblogai atspindi realią situaciją rinkoje. „Žvelgiant į antrinę rinką, būsto sandorių pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje vyksta 10-20 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, tačiau sandoriai vyksta pakankamai sveiku ritmu ir jų skaičius yra artimas pastarųjų 5-10 metų vidurkiams. Kalbant apie pirkėjų ir pardavėjų aktyvumo disbalansą, verta paminėti, kad jis nėra toks didelis, kad sandoriai nevyktų, bet tikrai turi įtakos derybų metu, tad prognozuoti iki 10 proc. susitraukusias NT kainas per artimiausią pusmetį – saugus pasirinkimas.“

Vartotojai taip pat nesitiki kainų augimo

Klausimą „Kaip keisis NT kainos per artimiausią pusmetį?“ NT platforma „Untu.lt“ uždavė ir savo vartotojams – žmonėms, kurie aktyviai stebi savo būsto kainos pokyčius ir sandorius kaimynystėje. Iš gautų beveik 1000 unikalių atsakymų galima pastebėti, kad didžioji dalis (35 proc.) mano, jog per artimiausią pusmetį kainos mažės daugiau nei 10 proc. Ketvirtadalis apklaustų vartotojų mano, kad kainos susitrauks iki 10 proc. Trečdalis (31 proc.) „Untu.lt“ vartotojų išreiškė nuomonę, jog NT kainos artimiausią pusmetį išliks stabilios ir ženkliai nesikeis. Na, o 9 proc. apklaustųjų vis dar laikosi nuomonės, kad kainos daugiau ar mažiau, bet didės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Būsto kainų skirtumai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių stebina net ekspertus. 


Nekilnojamo turto kainų šuoliai jau praeityje ir rinkai žadamas stabilių kainų laikotarpis – kai kur net galima pamatyti, kaip ženkliai susitraukė kainos supratus, kad lietuviai neskuba pirkti neadekvačias kainas pasiekusio būsto. 


59 proc. apklausoje dalyvavusių NT brokerių mano, kad per artimiausią pusmetį būsto kainos Lietuvoje sumažės iki 10 proc., o manančių, kad kainos kils, nebuvo nei vieno. 


Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.


Merai tikisi konkretaus Vyriausybės įsipareigojimo sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus.


„Seniai bebuvau važiavusi į Kretingą, bet po patirtos kelionės nelabai ir benorėsiu greit vėl važiuoti“, – nuogąstavo į redakciją užsukusi palangiškė. Moteris papasakojo, jog buvo nustebusi, kaip sumažėjo maršrutų skaičius, tiek važiuojant iš Palangos į Kretingą, tiek priešinga kryptimi. O grįžtant autobusas buvo toks pilnas, jog ir kvėpuoti buvę...


Kiek butai kainuoja Klaipėdoje, o kiek – Palangoje? Nekilnojamojo turto rinkos ekspertų teigimu, kainų skirtumas nėra didelis, tačiau kuo arčiau jūros – tuo būstas brangesnis.


Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vyganto Rekašius: – Kiek pajamų už renginius Palangos Koncertų salėje yra gauta šiemet?


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė  pasakoja, jog šioje bibliotekoje, kaip ir visose, žmonių, neskubančių  grąžinti knygas, yra nemažai. Nors dėl skaitytojų aplaidumo įstaiga praranda nemažai vertingų leidinių, darbuotojai artimiausiu metu griežtų nuobaudų taikyti nesirengia, bet tikisi, jog žmonės susipras patys ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius