Numatytą dieną šildyti pradėjo ne visur

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-13
Peržiūrėta
540
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Janonio g. 16 gyventojai taip pat iškart šilumos butuose nesulaukė.
Janonio g. 16 gyventojai taip pat iškart šilumos butuose nesulaukė.

Pirmadienį Palangoje daugiabučiuose pradėjo šilti radiatoriai. Tačiau ne visi sulaukė žadėtosios šilumos butuose, planus sujaukė renovuojamuose namuose nebaigti būtini darbai. Pažadėta pabaigti visus darbus iki spalio 21 dienos, tad šildymo iki to laiko sulauks visų atnaujinamų daugiabučių gyventojai. Kai kuriems šildymas imtas tiekti praėjus dviem dienom, laukti neteko.

Pažado nepavyko ištesėti
Daugiabučių renovacijos programos mieste įgyvendinimo administratorė Kristina Viščiūnienė pasakojo, jog statybininkams šiek tiek susijaukė darbų planai, tad nespėta laiku pajungti radiatorių. „Pastarosiomis dienomis dirba visos pajėgos, kad gyventojams būtų pajungtas šildymas“, – tikino specialistė.
Pasak K. Viščiūnienės, kai kuriuose namuose būta pakeitimų, o tai ir sukliudė laiku atlikti kitus būtinus darbus. „Mes prašėme, kad pirmiausia būtų pasirengta šildymo sezonui, statybininkai buvo pažadėję tą padaryti, net ir buvo numatę, kad iki spalio 10-osios tikrai visi šie darbai, reikalingi šildymui paleisti, bus baigti, bet taip nenutiko. Žinote, kaip būna su planais, jie linkę sugriūti. Statybininkai skuba taisyti klaidą ir netrukus šildymas bus tiekiamas visuose daugiabučiuose namuose“, – situaciją komentavo daugiabučių renovacijos programos mieste įgyvendinimo administratorė.

Apšiltintos sienos padeda
Pašnekovė tikino, kad tiesiogiai skundų iš gyventojų negauta, tačiau palangiškiai apie tai diskutavo socialiniuose tinkluose. Būta tokių, kurie domėjosi, kas jų laukia, jeigu radiatoriai nupjauti, o kitų nėra.
„Kiek teko kalbėtis su žmonėmis, jie itin nesiskundė, kad labai šalta. Gyventojai jau spėjo pajusti apšildytų sienų naudą. Sako, kad namuose tikrai šilčiau. Gal dėl to ir nesulaukėme skundų. Pavyzdžiui, man aplankius renovuojamo namo gyventojus Lieknų gatvėje, žmonės juokavo, kad tikrai mažiau bereikia megztinių prisirengti, kaip būdavo anksčiau, neapšildžius namo“, – pasakojo K. Viščiūnienė.
Mokėti už šildymą namų gyventojams, kuriems dar netiekiama ši paslauga, nereikės. Sąskaita bus skaičiuojama nuo tos dienos, kai šildymas bus įjungtas.
Tokių renovuojamų namų Palangoje esama apie 10.
K. Viščiūnienė papasakojo, kad renovavus namus gyventojų butuose įrengiami reguliuojami radiatoriai, vadinasi, galima temperatūrą nustatyti tokią, kokios norisi, tačiau ne mažesnę nei 16 laipsnių. Gyventojai dar privalės pasirinkti ir šildymo metodus, kuriais vadovaujantis jiems bus tiekiamas šildymas.

Virė diskusija
Socialiniuose tinkluose palangiškiai užvedė aršią diskusiją apie šildymo sezono pradžią. Kiek anksčiau šildyti daugiabučius pradėta didžiuosiuose miestuose, šilumos pasigedo ir kurorto gyventojai. „Gal užteks šaldyti gyventojus?“ – pasipiktinimo neslėpė kai kurie. Daugelis ir buvo pasisakiusiųjų būtent už tai, kad reiktų pradėti šildymo sezono. Į diskusiją įsitraukęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus patikino, kad šildymas bus imtas tiekti pirmadienį. Taip ir įvyko – pirmadienio popietę kai kuriuose namuose jau ir pradėjo šilti radiatoriai. Kai kurie šilumą pajuto šiek tiek vėliau.
Tačiau ne visi buvo už tai, kad jau reiktų pradėti šildymo sezoną. Neva namuose dar pakankamai šilta, labiau bijomasi netrukus gyventojus pasieksiančių sąskaitų už suteiktą šildymo paslaugą. Tokių, kuriems nešalta, būta ir tarp renovuojamų namų gyventojų.
Antradienį besidomint, kas vyksta renovuojamuose namuose, viena iš gyventojų patvirtino, kad darbininkai intensyviai pluša. „Radiatoriai pakabinti, bet dar nepajungti“, – tądien sakė vieno iš renovuojamo namo gyventoja Regina.

„Nežadam sušalti“
Moteris pripažino, kad statybininkų planus sujaukia patys gyventojai. „Juk Palangoje daug esama tokių butų, kuriuose gyvenama tik vasaromis, tad kaip į juos patekti kitu metų laiku. Man pačiai keletas kaimynų yra palikę savo butų raktus, tad prireikus įleidžiu darbuotojus. Paskambina darbų vykdytojas ir lekiu įleisti. Taip pat darbai susitrukdė ir dėl pakeitimų, kuriuos išsakė namo gyventojai“, – teigė Regina.
Nors moteris nebuvo kategoriška, jog būtina įjungti šildymą, visgi pagalvojo apie kitas šeimas, kuriose yra mažų vaikų ir senų žmonių, kuriems šilumos reikia kur kas daugiau nei darbingo amžiaus žmonėms. „Aš pati dar nespėjau pajusti, kad namie būtų labai šalta. Tačiau puikiai suprantu žmones, kuriems norisi šilumos. Pati dirbau renovuojamame pastate, žinau, ką tai reiškia. Laukiam, kol viskas bus sutvarkyta, bet sušalti nežadam“, – optimistiška buvo gyventoja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, balandžio 7 d., Palangoje pradėjo veiklą mobilioji brigada, imanti tepinėlius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Pirmąją mobiliosios brigados darbo dieną tepinėliai paimti trims pacientams – dviem Lietuvos piliečiams bei vienam Latvijos piliečiui, dirbančiam mūsų šalyje. Šiandien, trečiadienį, tepinėliams paimti jau...


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti...


Numatytą dieną šildyti pradėjo ne visur

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 13 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Palangoje daugiabučiuose pradėjo šilti radiatoriai. Tačiau ne visi sulaukė žadėtosios šilumos butuose, planus sujaukė renovuojamuose namuose nebaigti būtini darbai. Pažadėta pabaigti visus darbus iki spalio 21 dienos, tad šildymo iki to laiko sulauks visų atnaujinamų daugiabučių gyventojai. Kai kuriems šildymas imtas tiekti praėjus dviem dienom, laukti...


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Šventieji net viduržiemio speiguose – jaukios, savos mūsų Palangos laiškininkai. Daugiau šioje nesenstačioje, pavasariškoje pašto komandoje yra laiškininkių. Štai perrašau malonios inteligentiškosios mūsų pašto viršininkės ranka tuoj tuoj po Naujamečio šventimų rašytą raštelį, nepaisant nė...


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


J au antrus metus Palanga vilioja ir nemokamu internetu viešose miesto erdvėse – Palangos centrinėje aikštėje, skvere prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties parodų paviljonu „Kupeta“.  „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą: nešina kompiuteriu, pasileido...


,,Aš iš tų, kuris spėja visur!“

Živilė Karevaitė, 2010 12 29 | Rubrika: Miestas

Antanui Mikalauskui dar tik septyniolika, bet jis jau buvo akis į akį susitikęs su europarlamentaru Rolandu Paksu, Palangos meru Vytautu Stalmoku bei Palangos miesto švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene. Jis – n-iolikos veiklų organizatorius, aktyvistas, iniciatorius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius