Nusprendusias susituokti poras vis labiau vilioja jūros krantas

Palangos tiltas, 2012-07-19
Peržiūrėta
59
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nusprendusias susituokti poras vis labiau vilioja jūros krantas

Rūta STANIULYTĖ

Vis daugiau porų ryžtasi santuoką užregistruoti ne Civilinės metrikacijos biure, o kitose erdvėse, esančiose Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Ceremonijos metu norėdami matyti jūrą, žmonės netgi perkasi nekilnojamąjį turtą Palangoje ir čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą.

Anot Palangos civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Vidos Buivydienės, tokiomis santuokomis juntamas vis didesnis susidomėjimas. 2009 metais porų, panorėjusių paįvairinti santuokos registraciją, buvo vos 1-2, o šiais metais jų jau 19 – tai šiuo metu sudaro trečdalį visų šios vasaros santuokų – ir šis skaičius iki vasaros galo turėtų išaugti.

Santuoka registruojama vieno iš besituokančiojo ar poros tėvų gyvenamosios vietos Civilinės metrikacijos skyriuje. Taigi, būta atvejų, kai žmonės pirko nekilnojamąjį turtą, deklaravo savo gyvenamą vietą Palangoje, kad galėtų čia ir susituokti.

Paklausta, kokios poros renkasi santuokas ne Civilinės metrikacijos skyriuje, V. Buivydienė sako, kad renkasi tie, kurie myli jūrą ir įvardyti skiriamuosius bruožus sunku. „Skiriamasis bruožas yra nebent tas, kad jei pora renkasi santuoką ant jūros kranto, vienas iš sutuoktinių yra ne palangiškis. Palangiškių poros dažniau renkasi parką, Birutės kalną, o atvykėliai galėtų nors ir įsibristi į jūrą“, – sako V.Buivydienė.

Nors tuoktis galima privačiose bei Palangos miesto viešojo naudojimo teritorijose (miesto gatvėse, skveruose, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose) populiariausios vietos yra Birutės kalnas ir vietos pajūryje.

Susituokti Civilinės metrikacijos biure kainuoja 70 litų, tačiau susituokimas kitoje erdvėje piniginę jaunavedžiams paplonina trigubai daugiau – kaina siekia 210 litų. Šis malonumas taip pat kainuoja nemažai laiko, kadangi reikia užpildyti dokumentus ir gauti specialų leidimą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kitąmet daugės vadinamųjų savivaldybių donorių, kurios dėl didesnių gyventojų pajamų iš Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) turės palikti dalį jo valstybei. Prie buvusių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Neringos savivaldybių prisijungs Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų, Trakų rajono bei Palangos miesto savivaldybės. 


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


Rūta STANIULYTĖ Vis daugiau porų ryžtasi santuoką užregistruoti ne Civilinės metrikacijos biure, o kitose erdvėse, esančiose Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Ceremonijos metu norėdami matyti jūrą, žmonės netgi perkasi nekilnojamąjį turtą Palangoje ir čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą.


Ar išmoksime parduoti ir savivaldybės turtą?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 04 26 | Rubrika: Savaitės komentaras

Per artimiausią laiką ambicingus plėtros planus įgyvendinti užsibrėžusiai Palangai papildomi pinigai miesto biudžete dabar yra reikalingi kaip oras. Ir ne dešimtys, ar šimtai tūkstančių, o milijonai.


Praėjusių metų rugsėjo pirmąją Palangos miesto civilinės metrikacijos skyrius ir Palangos miesto Taryba nutarė, kad santuoka galima ne vien tik savivaldybės administracijos patalpose ar nustatytose vietose. Tuoktis galima visur: pajūryje, parke, miške, nuomojamose patalpose ar kur kitur. „Manau,  toks sprendimas yra demokratiškas žmonių atžvilgiu, nes ne visiems patinka savivaldybės...


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas