Olandai mėgins įslinkti į kurortą?

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-17
Peržiūrėta
1204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Olandai mėgins įslinkti į kurortą?

Palanga gyvena keisto laukimo nuotaikomis. Palangos valdžia beveik tikra, kad olandai, pernai rugpjūtį sugedus atrakcionui J. Basanavičiaus gatvėje, vos nepražudę pulko vaikų, bandys naktį įsliūkinti į Palangą. Jau šį savaitgalį. Jei ne, iki mėnesio galo tikrai. Nors antradienį savivaldybė atmetė olandų interesams atstovaujančios UAB „Leander“ prašymą leisti ir šiemet tęsti atrakcionų veiklą, bendrovės advokatė Jelena Pališaitienė sako, kad olandai turi visus reikiamus leidimus miesto promenadoje teikti pramogų paslaugą. Vadinasi... Nors Palangos policijos pareigūnai kartoja, kad jie „imsis visų priemonių“ užtikrinti, kad olandai negalėtų, pažeisdami kelių eismo taisykles, įvažiuoti į Palangą, neprašytų svečių auto kolona gali įriedėti iki pat J. Basanavičiaus gatvės galo... nepastebėta, nes iš 15 mieste įrengtų stebėjimo kamerų, veikia viso labo tik.. 3. Pirmyn, olandai!

 

Prasitarė verslininkai

Pirmiausia informaciją apie galimą olandų pasirodymą artimiausiomis dienomis nutvėrė Seimo narys Pranas Žeimys.

Praėjusį savaitgalį Palangoje vykstant sezono atidarymo šventei ir parlamentinei Baltijos šalių asamblėjai, prie šventiniuose renginiuose dalyvavusio P. Žeimio priėjo keli J. Basanavičiaus gatvės verslininkai, ir jų prašymas vos neišvertė politikų iš kojų.

„Keli verslininkai, aukštų svečių saugumo sumetimais dienai buvo paprašyti palikti savo prekybos vietas J. Basanavičiaus gatvės pabaigoje, kur olandai vykdo savo veiklą, o dalį iš kunigų seminarijos nuomojamos teritorijos yra išnuomoję vietos verslininkams. Verslininkai man sakė, kad olandai neduoda jiems sutikimo įsikurti jų nuomojamajame sklype, nes, girdi, ketina patys iki gegužės 20-osios atvažiuoti į Palangą“, – pasakojo P. Žeimys.

Anot jo, olandai verslininkams yra pažadėję galimybę dėl prekybos UAB „Leander“  nuomojamame sklype „susitarti“ atvykus.

„Aš tokią informaciją iškart pranešiau miesto merui Š. Vaitkui, o jis, mano žiniomis, kreipėsi į atitinkamas institucijas“, – pasakojo Seimo narys.

Jis įsitikinęs, kad verslininkų suteikta informacija yra patikima: „Logiška, kad verslininkai reikalus dėl prekybos derina su nuomininkais. Jie, kaip supratau, palaiko ryšį jau ilgokai“.

Seimo narys mano, kad olandai galėtų „griebtis gudrybių“, kad tik patektų į vietą J. Basanavičiaus gatvėje, kur jau ne vienerius metus vykdo pramogų veiklą.

„Girdėjau rimtus žmones rimtai kalbant, kad olandai pirmiausia gali pasinaudoti kurios nors lietuviškos krovinių pervežimo bendrovės paslaugomis ir pirmiausia atvežti savo karuselių įrenginius į buvusią „Lakštingalos“ teritoriją, regis, J. Basanavičiaus g. 22. Paskui jiems tereikėtų viską pervilkti į senąją pramogų vietą“, – dėstė buvęs Palangos meras.

 

Jokių papildomų leidimų nereikia?

Gegužės pradžioje UAB „Leander“ advokatė J. Pališaitienė įteikė savivaldybės administracijai prašymą leisti olandams tęsti veiklą kurorte ir šiais metais.

„Išties olandai nori tęsti savo veiklą Palangoje ir nori rasti bendrą, abi puses su savivaldybe tenkinantį sprendimą. Papildomų leidimų mano klientams nereikia – jie turi galiojantį statybų leidimą su patvirtintomis zonavimo ribomis“, – sakė „Palangos tiltui“  advokatė.

„Ar teigiate, kad jie gali įvažiuoti į Palangą bet kada, nes, kaip minite, turi visus reikalingus leidimus veiklai?“ – pasiteiravau J. Pališaitienės.

„Jūs mane provokuojate. Nesu apklausoje, kad atsakinėčiau į tokius klausimus“, – išsisuko nuo tiesaus atsakymo ji.

Kaip pavyko sužinoti „Palangos tiltui“, šią savaitę, antradienį, savivaldybės administracija atsisakė UAB „Leander“ išduoti leidimą vykdyti pramogų paslaugą Palangoje šįmet.

„Atsakėme neigiamai todėl, kad žemė yra kitos – ne pramogoms numatytos – paskirties. Be to, Tarybos sprendimu, esame jau patvirtinę vietas, kur šiemet Palangoje bus atrakcionai. Tarp jų vietos, kurioje iki šiol įsikurdavo olandai, nėra“, – sakė savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė.

Apie savivaldybės sprendimą J. Pališaitienė nutylėjo...

 

Gali nukreipti policijos dėmesį

Kurorto valdžia dėl olandų užmačių kreipėsi į Palangos miesto policijos komisariato vadovybę.

Policijos viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius patikino, kad yra sulaukęs tokio skambučio.

Paklaustas, kokių žingsnių miesto policija imtųsi užtveriant olandų sunkiasvorėms mašinoms įvažiuoti tik į riboto svorio autotransporto priemonėms skirtas gatves, tarp kurių patenka visos kurorto centro gatvės, taip pat ir J. Basanavičiaus gatvė, kartojo, kad būtų imtasi visų „galimų priemonių“, bet primygtinai prašomas, negalėjo nė vienos jos įvardyti.

„Man sunku spėlioti, kas būtų, jeigu būtų...“ – sakė vienas miesto policijos vadų.

Anot jo, olandų sunkiasvorės mašinos  nekliudomos galėtų pasiekti degalines Kretingos ir Klaipėdos gatvių sankryžoje.

„Bet spėčiau, kad jeigu jie bandytų į miestą įvažiuoti, greičiausiai vengtų šio kelio, nes eismas jame yra labiau pastebimas, be to, yra daugiau vaizdo stebėjimo kamerų važiuojant šiuo keliu. Manyčiau, kad olandai, kaip ir ankstesniais metais, bandytų įvažiuoti į J. Basanavičiaus gatvę S. Dariaus ir S. Girėno gatve kertant Birutės alėją“, – sakė G. Pocevičius.

Pareigūnas neatmetė galimybės, kad, siekdami patekti į savo nuomojamą sklypą promenados gale, neprašyti svečiai gali imtis gudrybių.

„Pavyzdžiui, pabandyti nukreipti policijos dėmesį melagingai pranešdami apie eismo įvykį ar panašiai“, – sakė Policijos viešosios tvarkos skyriaus viršininkas.

 

Klaipėdos prokurorai ėmėsi tyrimo iš peties

Po praėjusiais metais rugpjūčio mėnesį vos ne tragedija pasibaigusio karuselės gedimo, kai, dingus elektrai, devyni vaikai beveik valandai buvo įkalinti galvomis žemyn, Palangos miesto prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, bet šių metų pradžioje paskelbė, kad gedimas įvyko ne nuo olandų priklausančių aplinkybių ir nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš juos.

Bet Palangos miesto savivaldybei apskundus miesto prokurorų sprendimą Klaipėdos apygardos prokuratūrai, ši atnaujino ikiteisminį tyrimą.

„Esame labai patenkinti Klaipėdos prokurorų veiksmais, tiriant šį vos ne tragedija mūsų šeimai pasibaigusį incidentą. Jų prašymu pateikėme tyrėjams visus medicininius išrašus, birželio pradžioje vyksime su incidente labiausiai nukentėjusia dukra Akvile į teismo ekspertizės centrą Vilniuje, kur bus atliktos kelios ekspertizės. Palangos prokurorai penkis mėnesius tik „pratempė“, kad išsuktų olandų uodegą sausą“, –„Palangos tiltui“ sakė Saulius Demjanovas.

Anot jo, klaipėdiečiams perėmus tyrimą, olandų atstovai dar kartą bandė su nukentėjusiais tartis gražiuoju.

„Vėl pasiūlė mums juokingą sumą“, – sakė mergaitės tėvas.

Demjanovai ieškinyje UAB „Leander“ reikalauja teismo iš bendrovės už Akvilės sveikatos sutrikdymą priteisti 56 tūkstančius litų.

Tėvai sako, kad mergaitę kankina nemiga.

„Aš tai sieju su nelaime Palangoje“, – sako mergaitės mama Lina.

Nukentėjusiųjų vaikų tėvai olandų bendrovei pateikė apie 150 tūkstančių litų ieškinį. Nors olandų atrakcionus viena vokiečių bendrovė buvo apdraudusi dviem milijonais eurų, o olandai nekart kartojo, kad jie nori gražiuoju susitarti su nukentėjusiaisiais, draudiminės išmokos vaikams iki šiol nėra išmokėtos. Nesusitarus jas nustatys teismas. Kada jis galėtų prasidėti, neaišku, nes abi pusės reikalauja prokurorų atlikti daugiau tyrimų ir informacijos dėl incidento.

Jūsų komentaras:

va taip 2012-10-19 10:08 (IP: 89.117.246.23)
niekas ju neileis juk turime toki saunu mera palangoje kuris tikekimes jog mus nenuvils

Pranis 2012-05-20 20:55 (IP: 78.61.251.251)
A jau tokie nusigandę esat...? Netrieskit britvom ;)

žinantis 2012-05-18 13:17 (jkk / IP: 78.61.214.75)
Šiandien į Palanga jau atvyko generolo Madalovo pulkai. Generolas svečiavosi pas Mera. Žiūrėsim bus karšta. 20 vyru po du metrus :)

Palangiske 2012-05-17 20:46 (IP: 78.61.214.75)
Kaip tau negeda Palsaitiene ginti tuos brudus. Varyk pati lauk is Palangos ir gink tuos cigonus. Mes be jų apseisim.

Taip pat skaitykite

Trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti skirta išreikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo artimųjų, draugų ar pažįstamų.


Per ilgąjį šventinį savaitgalį, 2022 m. birželio 24 – 26 d., vykdytas priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė 25 neblaivius vairuotojus.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, reaguodami į gyventojų skundus, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino  transporto priemonių keliamo triukšmo lygį.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Palangos miesto gatvėse pradėjo patruliuoti naujas policijos automobilis „Hyundai Ioniq“. Elektra varomo automobilio salone įmontuota eismo stebėjimo sistema, galinti kontroliuoti leistiną transporto priemonių greitį, fiksuoti ir užregistruoti pavojingus ir neatsakingus vairavimo atvejus. Įranga gali skenuoti automobilių valstybinius numerius bei juos susieti su sistema...


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Palanga gyvena keisto laukimo nuotaikomis. Palangos valdžia beveik tikra, kad olandai, pernai rugpjūtį sugedus atrakcionui J. Basanavičiaus gatvėje, vos nepražudę pulko vaikų, bandys naktį įsliūkinti į Palangą. Jau šį savaitgalį. Jei ne, iki mėnesio galo tikrai. Nors antradienį savivaldybė atmetė olandų interesams atstovaujančios UAB „Leander“ prašymą leisti ir...


Savaitgalį į UAB „Leander“ valdomą olandų atrakcionų parką, pažeisdami kelių eismo ženklus, Palangoje atriaumojo vilkikai. Pirmadienio popietę išsikraustymo darbai buvo beveik nepajudėję į priekį.


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius