Pagalba šeimoms, auginančioms specialiųjų poreikių vaiką

Palangos tiltas, 2018-11-30
Peržiūrėta
168
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet seniūnaičių sueiga patvirtino 6 projektus ir vienas iš jų yra Asociacijos „Gandras“ projektas, skirtas mažiesiems Palangos bendruomenės nariams.
Palangos mieste yra 6 lopšeliai-darželiai, kuriuos lanko 821 vaikas. Vadovaujantis Palangos m. savivaldybės švietimo stebėsenos rodikliais, Palangos darželiuose 235 vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių. Didžiausias šių vaikų skaičius – 109 lanko l. d. „Žilvinas“, 38 vaikai lanko l. d. „Nykštukas“, 28 vaikai – l. d. „Pasaka“, 14 vaikų – l. d. „Ąžuoliukas“, 10 vaikų – l. d. „Sigutė“. Didžioji vaikų dalis ugdoma integruotai grupėse. Integruojami vaikai su nedideliais ugdymo poreikiais: kalbos, komunikacijos, klausos, regos, lėtiniais somatiniais sutrikimais. 21 iš 109 vaikų, lankančiu l. d „Žilvinas“, yra su vidutiniais ir dideliais specialiaisiais ugdymo poreikiais: intelekto, raidos sutrikimais, judėjimo sunkumais. Dalis šių vaikų yra integruojami į grupes, o likusieji lanko specialias grupes. Tokių vaikų daugėja, jei 2016 m. buvo tik viena specialioji grupė, tai nuo 2017 m. yra jau dvi grupės.
Projekto metu tėvams buvo pasiūlyta sudalyvauti ABA mokymuose. Všį „Elgesio sprendimai“ vadovė Rita Karvelienė supažindino su vaikų probleminio elgesio valdymu. ABA metodo nuoseklus taikymas namie pagerina vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, socialiai svarbų elgesį.
Pedagogams, dirbantiems su specialiųjų poreikių vaikais, buvo pasiūlytos edukacinės konsultacijos, kurias vedė KU profesorė Laimutė Kardelienė.
Vaikams nupirktos sensorinės priemonės, padedančios individualizuoti ugdymą.

Būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacijos pirmininkė Jelena BACHLINA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį (gegužės 21 d.) vakare Palangoje automobilis partrenkė 2011 metais gimusį vaiką.


Palangos specialiųjų poreikių vaikams jau surinkta 3000 svarų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 08 | Rubrika: Miestas

Šeši palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Paaukotos lėšos bus skirtos nupirkti mokymo priemones, medžiagą ir infrastruktūrą, padėsiančius vaikams su...


Palangos mieste yra 6 lopšeliai-darželiai, kuriuos lanko 821 vaikas. Vadovaujantis Palangos m. savivaldybės švietimo stebėsenos rodikliais, Palangos darželiuose 235 vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių.


Liepą patvirtinta, jog nuo šiol būstas ir aplinka gali būti pritaikomi visiems vaikams, turintiems sunkią negalią. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, gali įsigyti sensorines pagalbos priemones. Tad norintys pasinaudoti šia galimybe gali kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių.


Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti...


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Praėjusių metų pabaigoje Palangos kurorto muziejus įsikūrė istorinėje atnaujintoje viloje „Anapilis“. Toje pačioje, kuri apipinta įvairiomis legendomis, neapleidžiančiomis ir vis traukiančiomis praeivius iki šiol. Atrodo, tokioje aplinkoje tinka eksponuoti ir istoriją menančius daiktus, kurie taip pat tikėtina susiję su ne viena legenda. Apie muziejų, jo veiklą kalbėjomės su...


Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.


Nori būti gera mama? Įsiklausyk į vaiką!

Psichologė Jelena BACHLINA, 2013 04 15 | Rubrika: Sveikata

Mieli skaitytojai, kaip manote, ar motinos požiūris į motinystę turi įtakos motinos-vaiko santykiams? Kadangi imliausi asmenybės raidos laikotarpiai yra iki šešerių metų ir šiais raidos periodais šeimos įtaka yra didžiausia, todėl apklausėme Palangos darželius „Nykštukas“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“ lankančių vaikų mamas.


Vaikus auginančioms mamoms – tik keturios sienos

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Valdžia užsimojo nurėžti dar vieną, sunkiai išsikovojamą kąsnį. Mamos ar tėčiai, auginantys vaikus namuose ir gaunantys motinystės (tėvystės) pašalpas, nuo sausio nebegali išsaugoti visos pašalpos sumos, jei dirba ir pagal autorinę sutartį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius