Pagalbos šauksmas grįžo papiktinusio pasiūlymo pavidalu

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-24
Peržiūrėta
776
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pagalbos šauksmas grįžo papiktinusio pasiūlymo pavidalu

Kova dėl apleisto ir niekieno netvarkomo sklypo, esančio Saulėlydžio gatvėje, kuris atsiveria priešais ten gyvenančių žmonių akis, galėjo tęstis tikriausiai jau kokį dešimtmetį, jei ne ilgiau. Bet niekam iki šiol nerūpėjo. O kai vienai aktyviai palangiškei parūpo ir ji ėmė aiškintis, kam gi priklauso ir kas turi tvarkyti šį sklypą, kilo daug klausimų. Tiesa, iškėlus šį klausimą, netrukus ji sulaukė dėmesio, bet ir vėl vėliau atsimušė tarsi į sieną. Labiausiai palangiškius įžeidė laiškas, kuriuo paraginta susitvarkyti patiems. Pabandėm dar kartą paieškoti išeičių iš šios susidariusios situacijos. Negi eilinis žmogus niekam nerūpi ir jo pagalbos šauksmas – negirdimas?

Pasiūlė papiktinusią išeitį
Saulėlydžio gatvėje gyvenanti Eglė Miceikienė prieš kurį laiką viešai šaukėsi pagalbos – apleistas sklypas plyti priešais jų namus, ten kilo ir gaisras, liepsnos vos nepasiekė žmonių kiemo, tačiau niekam šis sklypas nerūpi. Daug metų nėra tvarkomas. Už tai, kad liepsnos buvo greitai sustabdytos, žinoma, žmonės buvo dėkingi greit sureagavusiems ugniagesiams.
Ir tąkart, paskelbus apie tokią padėtį, palangiškė džiaugėsi sulaukusi dėmesio – sklype apsilankė Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai su vedėju Petru Keiniu priešaky. „Parašiau skundą savivaldybėje prieš dieną, tai ką tik sutikau kieme patį Keinį (P. Keinys – Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas). Labai maloniai pabendravome, žadėjo imtis veiksmų ir informuoti, nes žemė valdiška“, – mėnesio pradžioje pranešė nudžiuginusią žinią Eglė.
Tačiau praėjusią savaitę ji persiuntė Savivaldybės siųstą raštą, kuriame paaiškinta, kam priklauso ši žemė ir kokią išeitį siūlo: „Atsižvelgdami į Jūsų prašymą (...) dėl netvarkomos žemės priežiūros ir kilusio gaisro, Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai patikrinimo metu nustatė, kad nesuformuoti žemės sklypai, esantys Saulėlydžio g., Palangoje, yra Lietuvos Respublikos nuosavybė, todėl informacija apie netvarkytus, nenušienautus žemės sklypus yra perduota Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Palangos skyriui.
Taip pat atsiliepiant į kasmetinę visoje Lietuvoje balandžio 22 d. 10 val. vyksiančią akciją „Darom“, maloniai kviečiame ir siūlome Jums organizuotis bei aptvarkyti Jūsų kvartale esančius neprižiūrimus plotus.“
Palangiškė tokiu pasiūlymu pasipiktino. „Pats Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas, kai buvo atvykęs apžiūrėti šios teritorijos, taip maloniai bendravo, žadėjo pasirūpinti. O še tau, gavome tokį laišką, kuriame siūloma patiems susitvarkyti. Taigi, o tuos žmones, kurie turi sklypų ir nesitvarko, juk baudžia“, – nusivylusi kalbėjo E. Miceikienė.

Gal Savivaldybė įstatymų nežino?
Moteris pripažino, jog susitvarkyti patiems gyventojams sunku dar ir dėl to, jog darbo jėgos trūksta. „O su kuo ten nupjauti tokį plotą? Žoliapjove? Jei medžius valdiškos žemės pragenėsi ar išrausi tai dar ir baudą gali gauti, – kalbėjo Eglė. – Esmė, kad tokio ploto nėra kam čia sutvarkyt, dviejuose namuose vien vienišos moterys gyvena, mano pačios vyras guli ligoninėje. Dar yra vienas namas mūsų gatvėje ir kelios šeimos gyvena Ryto g., bet prie jų ten žolės ir nėra, nes jie ten laiko savo malkas. O bendro tvarkytino ploto – koks 40-50 arų“.
Aiškinantis, tai kas visgi turėtų sutvarkyti apleistą žemės plotą, kai visi tik purtosi, gavome tvirtą atsakymą iš pačios Nacionalinės žemės tarnybos, kurios atsakomybėn ir priskirtas žemės sklypas.
„Nesuprantu, Palangos miesto savivaldybė – tarsi atskira respublika, negi ji nežino Vietos savivaldos įstatymo. Savivaldybės teritorijoje esantys valstybiniai žemės sklypai ir turi būti prižiūrimi savivaldybės. Kaip dabar įsivaizduojate, gal Nacionalinės žemės tarnybos specialistai su grėbliais ir dalgiais rankose eis tvarkyti savivaldybių neprižiūrimų valstybinių žemės sklypų. Taryba yra nusistačiusi švaros ir tvarkos taisykles, jomis ir turi vadovautis“, – teigė Klaipėdos miesto ir Neringos skyrių vedėja Saulenė Narkuvienė.
Prieš tai paskambinus UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Konstantinui Skierui ir pasiteiravus, argi valstybinę žemę prižiūrėti neturėtų komunalinio darbuotojai, direktorius paminėjo, jog jis nežinąs, kas turėtų prižiūrėti tokį sklypą.

Jaučia gėdą prieš gyventojus
Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P. Keinys nesigynė, jog valstybinius žemės sklypus privalu tvarkyti vietiniams tvarkdariams. Tačiau jis prisipažino, jog vienintelė kliūtis, kuri neleidžia to padaryti – lėšų stygius, tam nenumatytos lėšos.
„Kalbėta ir su valdžia, tačiau rankos surištos, kai tokiems atsiradusiems darbams nėra skirta lėšų. Tačiau pažadu, jog bus dedamos visos pastangos, kad tas žemės sklypas būtų sutvarkytas“, – sakė P. Keinys.
Po kurio laiko į redakciją paskambinęs Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas papasakojo, jog kalbėjosi su komunalininkų vadovu K. Skierumi ir šio prašė nusiųsti keletą žmonių bent kiek aptvarkyti apleistą žemės sklypą, kad taip nebadytų akių.
„K. Skierus sakė eis pas Administracijos direktorę pasitarti. Tikiuosi, kad bus rasta išeitis. Man pačiam gėda prieš tuos gyventojus, aš esu žodžio žmogus ir savo pažadų laikausi. Tiek komunalininkams, tiek ir mums darbo – apsčiai. Visi vos spėjame suktis, skambina vienas, kitas dėl netvarkos. Stengiamės visur suspėti ir sureaguoti. Dirbame šeštus metus ir galiu pasakyti, kad apleistų plotų kasmet vis mažėja. Tikiu, kad ir mažės. O dėl tokių nenumatytų atvejų, kai gyventojai šaukiasi pagalbos, manyčiau, Savivaldybė turėtų nusimatyti lėšų iš anksto, kad būtų galima padėti. Mes esame tarsi baudėjai ir nekyla klausimų, kai privačių netvarkytų sklypų savininkus nubaudžiame, paskatindami juos susitvarkyti, tačiau šis atvejis – visai kitoks, tad ir sprendimą sunkiau rasti“, – kalbėjo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P. Keinys.
Palangiškė E. Miceikienė, sulaukusi Viešosios tvarkos skyriaus specialistų skambučio, išgirdo, jog apleistam sklypui sutvarkyti trūksta lėšų. Tikimės, jog gyventojų pagalbos šauksmas neišnyks tarsi aidas giriose ir ši problema bus išspręsta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vasarą atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. Buvo nustatyta daugybė taisytinų dalykų. Konkrečiai kalbant, STT Palangai pateikė 17 pasiūlymų. Savivaldybės per tris mėnesius privalėjo informuoti STT, kaip atsižvelgta ar...


„Karšti čeburekai, šaltas alus“, – prieš dešimtmetį ši frazė buvo neatsiejama Palangos dalis. Čeburekai liko, o alus išnyko, rašo 15min.lt žurnalistė Viktorija Karsokaitė. Tačiau sugriežtinus prekybą alkoholiu tokie prekeiviai grįžo, 15min sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.


Penktadienį, kovo 13-ąją, 13 val. 45 min., Klaipėdos meras savo socialinio tinklo paskyroje Facebook pranešė, kad Klaipėdos gyventojai diagnozuotas koronavirusas. Moteris grįžo iš atostogų Tenerifėje per Palangą.


Palangos policija rašome pagalbos nustatant asmens tapatybę.


Pagalbos šauksmas iš Palangos atrakcionų: jaučiasi lyg vergai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Palangos policija pradėjo tyrimą dėl kurorte veikiančiuose atrakcionuose galimai išnaudojamų Čekijos piliečių, rašo lrytas.lt Policija gavo duomenų, jog Palangoje, Šventosios gatvėje veikiančių atrakcionų savininkas iš Čekijos netinkamai elgiasi su savo darbuotojais – taip pat Čekijos piliečiais.


Kova dėl apleisto ir niekieno netvarkomo sklypo, esančio Saulėlydžio gatvėje, kuris atsiveria priešais ten gyvenančių žmonių akis, galėjo tęstis tikriausiai jau kokį dešimtmetį, jei ne ilgiau. Bet niekam iki šiol nerūpėjo. O kai vienai aktyviai palangiškei parūpo ir ji ėmė aiškintis, kam gi priklauso ir kas turi tvarkyti šį sklypą, kilo daug klausimų....


Kartais jie būna pikti, bet dažniausiai draugiški, būna su šypsena, o būna ir susiraukę, būna jaunų, būna senų, kai kas jų nekenčia, o kai kas tiesiog myli. Kas? Laikraščių pardavėjai.


Ar girdėjote apie „Europos egzaminą?“ Jei dar negirdėjote, pasakysiu, kad jis patikrina Europos geografijos, politikos, ekonomikos, verslo, šalių santvarkos ir kitų sričių žinias. Europos Komisijos surengtame konkurse dalyvauja ir  Palangos senosios gimnazijos moksleivė Agota Sakalauskaitė. Ji egzamino antrame ture užėmė  trečią vietą ir to pakako, kad sėkmingai keliautų pirmyn...


Šiemet „Tramtatulio“ konkursas buvo itin dosnus palangiškiams, nors jiems laimėjimai nėra naujiena, visgi teigiami įvertinimai visuomet džiugina. Jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų konkurse kurorto jaunieji muzikantai – Moksleivių klubo folklorinio ansamblio muzikantas Jorintas Liakas ir dainininkas Laurynas Bauža (mokytoja Diana Šeduikienė) bei S.Vainiūno muzikos mokyklos kapela (mokytoja...


Palangiškiai šokėjai vėl grįžo su pergalėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 16 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį savaitgalį Alytuje vykusiame Lietuvos klasikinių šokių čempionate vėl sužibėjo palangiškiai. Visos keturios čempionate dalyvavusios poros grįžo su laurais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius