Pakelės „bobutės“ atsipirko įspėjimu – kitąkart lauks 90-140 eurų bauda

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-08-04
Peržiūrėta
1330
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyr. tyrėjas Marius Buračas kalbėjosi su pažeidėjais draugiškai, bet pabrėžė jų atsakomybę
Vyr. tyrėjas Marius Buračas kalbėjosi su pažeidėjais draugiškai, bet pabrėžė jų atsakomybę

Šiuolaikinės technologijos – socialiniai tinklai, speciali internetinė programa viešbučiams Booking.com ir prie degalinės „BalticPetroleum“ įrengta speciali aikštelė ieškančiųjų būsto nuomos poreikiams tenkinti – gerokai „ištirpdė“ Palangos bobučių, siūlančių pakelėse kur apsigyventi, gretas. Tačiau dalis nepasidavė naujovėms – iki šiol mindžikuoja prie įvažiavimo į miestą. Būtent tokios moterėlės – ir vyriokai –priešpiet antradienį atsidūrė Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiųjų tyrėjų Edvardo Domarko ir Mariaus Buračoakiratyje. Šie pareigūnai kartu su šių eilučių autoriumi įspėti pakelės „bobučių“ nežymėtu automobiliu į Palangą įvažiavo nuo viaduko.
„Šiemet jau kartą važiavome su tokia misija – mašina buvo žymėta policijos ženklais, todėl ją pamačiusios bobutės nėrė į pakelės krūmus. Tikimės, kad mašinai esant nežymėtai, bus kitaip“, – vylėsi pareigūnai. Anot jų, žodis apie pareigūnų pasirodymą pakelėje sklinda kaip žaibas – vienam pažeidėjui nebaigus surašyti protokolo, kiti jau dingsta.
„Įprastai pirmiausia tokius pažeidėjus įspėjame. Tai reiškia, kad pažeidėjo duomenys atsiduria policijos duomenų bazėje. Antrą kartą rašomas administracinio nusižengimo protokolas – skiriama bauda nuo 90 iki 140 eurų“, –teigė vyr. tyrėjasE. Domarkas.
Šįkart sėkmė buvo policininkų pusėje – prie Palangos riboženklio stoviniavo du pensinio amžiaus vyrai, vienas jų laikė lentelę su laiko ir lietaus išblukintu telefono numeriu.
Pasiteiravus, kodėl paslaugų nesiūlo tam skirtoje aikštelėje, o stoviniuoja atokiai, kur tokios paslaugos siūlyti negalima, vienas jų, prisistatęs „užsiiminėjančiu aikido karatė ir padedantis policijai Palangoje gaudyti narkomanus“, teigė, kad aikštelėje veikia „sava gauja“.
„Nuvažiuosi į ją, stovėsi ir nieko negausi, nors pati mintis tokios aikštelės – labai gera, – reziumavo vyras, kaip paaiškėjo, gyvenantis Kastyčio gatvėje. – O arčiau centro poilsiautojus „nuima bobos“, jų ten lūkuriuojančios – mums nieko netenka, todėl čia ir stovime“.
Prasižengėlis vis tik sutiko, kad pareigūnai turi dirbti tokį darbą: „Tvarka turi būti. Kai kurie policijos prisibijo. Jei neprisibijotų, pakelės būtų pilnos „bobų“.
Kol E. Domarkas kitam senjorui surašinėjo protokolą, mano pašnekovas „karatistas“ prisipažino dirbąs „kartu“ su pareigūnais: „Gaudome narkomanus mieste. Dabar jau ir moksleiviai nuo 10 metų žolę rūko, prekiauja, baisu. Aš žinau jų vietas, kur jie renkasi“.
Pareigūno draugiškai įspėtas, kad nesilaikant tvarkos, kitąkart teks patuštinti kišenę baudai, vyriokas nesispyriojo: „Gerai, nestovėsiu. Paleisite mane?“
„Žiūrėsime. Jeigu nesate anksčiau įspėtas ar baustas, tada paleisime“, – jam sakė policininkas.
„Nesu. Tikrai nesu“, – patikino.
Pasirodo, kad vyras nemelavo – jo pateikti duomenys atitiko pareigūnų turimą informaciją policijos bazėje.
Kol „policijos rėmėjui“ buvo surašomas protokolas, pakalbinau kitą palangiškį. Šis – iš Prieaušrio gatvės.
„Jeigu stovėčiau arčiau miesto, nieko namo neparsivesčiau (suprask: nerasčiau norinčiųjų apsigyventi – aut.) Ir taip ši vasara – labai bloga, nieko nėra toje Palangoje. Aš žmonių „gaunu“ tik tada, kai visa Palanga – jau pilna. Visi nori kuo arčiau jūros, centro, – pasakojo Prieaušrio gatvės gyventojas. – Šią vasarą tik per auto ralį buvo daugiau žmonių“.
„Tai pastovių klientų neturite?“ – pasiteiravo pareigūnai.
„Ne“, – išgirdo.
Abu vyrai tvirtino, kad jie retai pakelėje stoviniuoja siūlydami apgyvendinimo paslaugas.
„Va, tabobelka“ su skrybėle – pagrindinė čia, niekada nesitraukia nuo kelio, – rodė į senjorę moterį už bene šimto metrų vienas įspėtųjų. – Ją čiupkite“.
Jį, įsismarkavusį, pertraukė pareigūnas. „Susipažinkite su protokolu, pasirašykite, kad esate įspėtas. Kitąkart teks jus bausti. Bauda – nuo 90 iki 140 eurų. Pasvarstykite kitąkart eidamas čia“, – sakė M. Buračas.
„Oho, tikrai nemaža“, – sutiko vyriškis.
Vyrai nubidzeno savo keliais, o mes pajudėjome link Kretingos ir Klaipėdos gatvių sankryžos. Dėmesį patraukia dvi pakelėje lūkuriuojančios apie 60 metų moteriškės. Prie jų sulėtinus greitį, jos abi šasteli prie mašinos, bet išvydusios jos viduje pareigūnus, atatupstos pasitraukė.
Pareigūnai išlipa ir jas įspėja. Abi moterys kratė galvas: „Tikrai nieko nesiūlome. Išėjome abi pasišnekėti. Žiūrėkite, nieko neturime – jokio plakato“.
Į pastebėjimą, kad ką tik abi liuoktelėjo link automobilio, viena palangiškė (net liežuvis neapsiverčia vadinti „bobute“) atsako pakeltu balsu: „Ką jūs čia kalbate? Važiuoju iš sodo“.
„Miela ponia, žinote tokį posakį: „Nebūkite gudresnė už penktoką? – draugiškai klausia vyr. tyrėjas M. Buračas. – Surašysime įspėjimą – baudą teks mokėti kitąkart, jeigu įspėjimo nepakaks“.
Moteris, dažytais raudonais plaukais, tyli. Kol jos draugei surašomas įspėjimas, ji atsidūsta. „Ką daryti? Ką daryti? Kaip Radžis dainuoja...Kaip išgyventi iš 200 eurų pensijos, a? Mano tėvukas – aklas, kas juo pasirūpins, jei ne aš?“ – beveik verkšleno Druskininkų gatvės gyventoja.
Moteris skundėsi, kad vasara – „labai bloga“.
„Bet, ponia, palangiškiams visos vasaros– labai blogos. Negali būti, kad ši – išskirtinė“, – pareigūnas pastebi.
Į šių eilučių autoriaus klausimą, kodėl paslaugų nesiūlo tam specialiai įrengtoje aikštelėje prie degalinės, atsakė, kad ją tik „pravažiuoja“, o kodėl į ją nevažiuoja, nepaaiškina.
Kita moteriškė guodėsi, kad jos vyras buvo policininkas, bet žuvo Pagėgiuose pakeliui namo.
Surašę protokolus, policininkai moteris įspėja apie gresiančią atsakomybę, jeigu bus sustabdytos kitąkart.
„Pakeisiu šukuoseną“, – liūdnai šypteli raudonplaukė.
„Nepadės“, – atkirto jai pareigūnas.
„Reikės eiti į tą aikštelę. Išeities kitos nėra. Nors žmonės joje nesąžiningai veikia – sava mafija, kitų neįsileidžia. Siūlai butą, o prišoka koks diedas ir šaukia, kad neitų į butą: „Girdi, šiukšlinas. Baisu, – sakė palangiškė. – Reikės eiti į „bukingą“. Sakė, kad jame garantija užsakymams – šimtaprocentinė“.
Dar vieną moterį policininkai užkalbina autobusų stotelėje. Panašu, kad ji taip pat siūlo nuomą, bet ją išgelbsti lokacija – autobusų stotelė.
O anksčiau vyrų prie Palangos riboženklio įvardinta moteriškė su skrybėle kaip „pagrindinė pakelės boba“, iš automobilio išlipusius pareigūnus pasitiko priešiškai.
„Koks jūsų reikalas, ką čia darau? Laukiu savo vyro. Ar negalima?“ – klausė Genuetos vardu prisistačiusi, 1958 metais gimusi palangiškė. Patikrinus jos duomenis policijos bazėje, vienas iš pareigūnų vėl stvėrė protokolą.
„Nepykstate ant pareigūnų?“ – paklausiau.
„Nepykstu, – kalbėjo jau atlaidžiau. – Bet tikrai vyro laukiu“.
Pareigūnas E. Domarkas įspėja apie moters laukiančią baudą ją sustabdžius pakelėje po įspėjimo.
Pasiteiravus, kodėl nesinaudojanti aikštele, guodėsi: „Ją užvaldė vyrai, moterų neprileidžia. Joje – tik nuosavų namų savininkai, kitų, kaip sakau, „smulkmės“, jie neįleidžia“.
„Jei taip yra, kvieskite policijos pareigūnus“, –jai patarė vyr. tyrėjas M. Buračas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienio vakarą Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą, tikrino, kaip žvejai laikosi limituotos stintų žvejybos nuo Palangos tilto tinkliniais samčiais reikalavimų. Vienas asmuo žvejojo ne mėgėjų žvejybos įrankiu – didesniu nei leistina tinkliniu samčiu.


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Palangos bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios policijos rėmėjus, savaitgalį ir savaitės viduryje vykdė prevencines priemones dviratininkų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų eismo saugumui stiprinti.


Karštakošiškai tikrintojus pasitikusiam įstaigos vadovui belieka džiaugtis, kad prokuratūra ir teismas sutiko užbaigti jo atsakomybės procesą baudžiamuoju įsakymu, rašo Saulius Chadasevičius, portalo 15min. žurnalistas.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paskirta teisėtai.


Šiuolaikinės technologijos – socialiniai tinklai, speciali internetinė programa viešbučiams Booking.com ir prie degalinės „BalticPetroleum“ įrengta speciali aikštelė ieškančiųjų būsto nuomos poreikiams tenkinti – gerokai „ištirpdė“ Palangos bobučių, siūlančių pakelėse kur apsigyventi, gretas. Tačiau dalis nepasidavė...


Į Valstybinės mokesčių inspekcijos akiratį pakliuvo neseniai pajūryje duris atvėręs SPA centras: paaiškėjo, kad darbuotojai ėjo į darbą nė nežinodami, kad yra atleisti ir neturi socialinio draudimo. Prie pat Palangos, Žibininkuose įsikūrusio SPA centro „Atostogų parke“ vadovei už tokį bandymą išvengti mokesčių paskirta solidi bauda. Aštuoni grožio ir...


Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius šalyje jau kilo 885 žolės gaisrai, vien kovo mėnesį ugniagesiai užgesino 816 tokių gaisrų. Jų metu sudegė per 1 300 ha...


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius