Palanga antrą vasarą dovanos taikų poilsį Ukrainos Bučos vaikams

Palangos tiltas, 2024-06-10
Peržiūrėta
446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga antrą vasarą dovanos taikų poilsį Ukrainos Bučos vaikams

Palangos miesto savivaldybė jau antrą kartą organizuoja stovyklą vaikams iš Bučos miesto (Ukraina).  Šis miestas yra Palangos miestas-partneris, su kuriuo palaikome glaudžius ryšius, bendradarbiaujame socialinėse, kultūrinėse, švietimo srityse. Šios stovyklos tikslas - padėti jauniesiems Bučos gyventojams nors trumpam pamiršti karo keliamą siaubą, pasisemti teigiamų emocijų ir pasidžiaugti taikiomis vasaros atostogomis prie Baltijos jūros.  

Planuojama, kad šiemet atvyks 7-17 metų vaikai, kurių šeimas karas palietė itin skaudžiai. Stovyklos trukmė – nuo birželio 25 d. iki liepos 30 d. Kiekvienoje stovyklos pamainoje dalyvaus po 15 vaikų, kartu su jais atvyks ir du lydintys asmenys ir  kurorte svečiuosis net 8 dienas. Tad visą savaitę jaunieji Bučos atstovai Palangoje ilsėsis ir pramogaus – jų laukia dailės terapijos, juoko joga, edukacinės programos, stalo žaidimų vakarai, ekskursijos, kino filmų peržiūros, sportinės veiklos, susitikimai su jaunaisiais palangiškiais, kitos pramogos.

Palangos miesto savivaldybė skyrė finansavimą 3 stovyklos pamainoms, tačiau su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pagalba turime galimybę organizuoti 4 pamainas. Taigi iš viso Palangoje apsilankys 60 vaikų ir jaunuolių, kurie dėl karo yra netekę vieno iš tėvų, jų šeimos nariai yra nukentėję nuo karo, yra iš daugiavaikių ar socialiai pažeidžiamų šeimų.

Stovyklą organizuoja VšĮ Palangos jaunimo ir savanorystės centras bendradarbiaudamas su ukrainiečių bendruomene Palangoje „Sodyba“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė jau antrą kartą organizuoja stovyklą vaikams iš Bučos miesto (Ukraina).


Palanga dovanoja taikų poilsį savo miesto partnerio Bučos (Ukraina) vaikams, kurių šeimos nukentėjo nuo karo. Šeštadienį, liepos 1 d., į vasaros poilsio stovyklą didžiausiame Lietuvos kurorte atvyko pirmoji grupė. 


„Kai atvažiavau, pirmomis dienomis pagavau save svarstant, ką aš čia veikiu: ar dirbu, ar atostogauju“, – atvirai apie sezoninį darbą pajūryje sako 53-ejų Jolita Grumbinaitė. Ji yra puikus pavyzdys, kaip karjeros dešimtmečius vienoje įmonėje galima suderinti su maloniais pokyčiais.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Nors jėgų dar tiek, kad, regis, gali kalnus versti, žinomi Palangos įmonių vadovai vienas po kito pareiškė besirenką poilsį. „Žinote, viskas sparčiai keičiasi: visuomenė, šeima, metodikos – nenorėjau būti „amžina“ direktore. Veiklos turiu labai daug, tačiau negaliu sakyti, kad palikusi mėgstamą darbą, esu euforijoje“, – „Palangos...


  Prieš šventas Kalėdas UAB „Kauno būstai“ Palangoje organizavo gerumo akciją – vienuolikai vaikus auginančių ir sunkiau besiverčiančių šeimų padovanojo Kalėdų stebuklą: nupirko ir vargstančioms šeimoms padovanojo dujinę viryklę, skalbimo mašiną, telefonų, lovų, kompiuterį ir kitų vertingų daiktų. „Kai moteris, gavusi dujinę...


Žaislų banke sukauptos dovanos – jau pakeliui į naujus namus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 09 | Rubrika: Miestas

Mažųjų palangiškų kalėdiniu laikotarpiu į Žaislų banką suneštos dovanos likimo nuskriaustiems bendraamžiams jau iškeliavo pas vaikus – padovanoti žaislai perduoti „Maisto banko” Klaipėdos skyriui, kurio darbuotojai pasirūpins, kad jie patektų vaikams, kurių Kalėdos nebuvo turtingos dovanų.


Balandžio pabaigoje Palangoje viešėję vieno iš pirmųjų mūsų kurorto miesto – partnerio Simrishamno (Švedija) „Lions“ klubo vadovai atvežė malonią žinią: kitų metų vasarą dvidešimt jaunųjų palangiškių iš mažas pajamas gaunančių šeimų turės galimybę dešimt dienų ilsėtis skautų stovykloje Švedijoje.


Moksleivių klubo dovanos vaikams

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 01 | Rubrika: Miestas

Moksleivių klubo mokiniai ir vadovai birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – paminėjo itin smagiai. Ypatingai darbštūs ir kūrybingi vaikai susirinkusiems svečiams padovanojo įsimintiną šventę, kurioje svarbiausi buvo visi augantys talentingieji vaikai. Moksleivių klubo vadovai nepamiršo savo ugdytinių ir kuo nuoširdžiausiai padėkojo už pademonstruotą kūrybiškumą, iniciatyvumą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius