Palanga iš dangaus debesų neišvaikys, tačiau prošvaisčių tikisi

Žygimantas MITKUS, 2015-08-06
Peržiūrėta
512
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga iš dangaus debesų neišvaikys, tačiau prošvaisčių tikisi

Kurorto verslininkai keikia „baisią“ liepą, bet orų žinovai gūžčioja: liepa, net ir tokia- vėsi ir lietinga- gan artima „tradicinėms“ Lietuvos liepos mėnesiui. Koks vis tik kurorto verslininkams buvo praėjęs mėnuo? Saule nušvitusi rugpjūčio pradžia žada pragiedrinti ir niūriausias prognozes šiai vasarai.

                                          Į neviltį verslininkų nevaro

 

                      Palangos visuomeninės apgyvendinimo paslaugų smulkiųjų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė pasakoja, jog Palangos verslininkų nuotaikos- panašios: „Patys puikiai matote, kad šiais metai vasaros praktiškai nėra – ji lietinga ir tikrai poilsiautojams nepalanki. Jeigu žmogus atvažiavęs į Palangą per savaitę gali tik kartą nueiti prie jūros ir įlindęs į kopas pagaudyti „saulytę“, tai iš tiesų kyla klausimas - ar jis tikrai atostogauja?“, – retoriškai klausia pašnekovė. Nors verslininkė apgyvendinimo verslą vysto jau daugelį metų, kaip pati teigia, jau nebepamena, kada du mėnesius nebuvo tikros vasaros.

„Kitas rodiklis, kuris lemia tokią padėti – euro įvedimas. Lietuviai pasidarė daug atsargesni ir budresni su pinigais, o kainos tikrai šoktelėjo, tačiau žmonių atlyginimai nepadidėjo“, - mano vadovė.

I. Švanienė juokauja, jog knygą galima paskaityti ir savo namuose gulint lovoje, tam papildomai neišleidžiant pinigų apgyvendinimo paslaugomis: „Palangoje taip pat sumažėjo ir lietuvių srautai. Jeigu jie atvyksta į Palangą, tai tik savaitgaliui, o kelionę planuoja paskutinę minutę – stebi orus. Dangus apsiniaukęs ir prognozuoja lietų – poilsiautojų mieste nematyti, o atvažiuoti į Palangą, išsinuomoti kambarį ir gulėti lovoje – anoks čia poilsis.“

Verslininkė teigia, jog situacijos pagerėjimo nesitiki ir rugpjūčio mėnesį: „Daugybę metų Palangoje vasaros sezonas baigiasi po Žolinių arba Šv. Roko atlaidų, tai yra po rugpjūčio 15-16 dienų. Šiemet vargiai vasaros sezonas bus aktyvus iki to laiko. Esu įsitikinusi, kad pavieniai asmenys išliks, tačiau tai nereiškia, kad vasaros sezonas klesti“ – mano I. Švanienė ir priduria, jog tai į klaikią neviltį Palangos verslininkų nevaro. „Per daugelį metų yra ir pakilimų ir nusileidimų. Nors šiais metais vasaros sezonas buvo klaikus, mūsų tai iš vėžių neišmuša. Juk yra kaip yra – bus mažesnės pajamos, savaime sumažės ir išlaidos“, – svarstė verslininkė.

Anot jos, Palangoje tikrai yra kur praleisti laiką.

„To ko reikia Palangai papildomai- daugiau spa ir pramogų po stogu - ateis palaipsniui, ji pasiruošusi tai pasistatyti ir turėti, o šiuo metu yra taip, kaip yra. Kol kas apie 90 procentų verslo sėkmės Palangoje nulemia oro sąlygos – saulėtas, gražus oras ir šiltas jūros vanduo, tada nereikia nieko, žmonės į Palangą plūste plūsta“ – pasakoja vadovė ir pokalbį užbaigė pastebėjimu: „Pernai mes tvėrėme tris savaitės didelių karščių ir jautėmės kaip Turkijoje, o šiemet nuo tos karštos „Turkijos“ reikia pailsėti.“

                                                 

                                                   Kaltas oras, euras ir politika

 

                      Viešbučio „Alanga“ direktorius Pranas Subačius antrina I. Švanienei: „Nepasakyčiau, kad verslininkų nuotaikos labai geros. Jeigu pačiam vasaros sezono įkarštyje viešbučio užimtumas tik apie 50 procentų, tai patys suprantate, kad popieriai prasti. Būna, kad žmonės užsiregistruoja, o po to atsisako atvykti, nes praneša blogą orų prognozę. Kalbant apie Rusiją – išvis nesuprantami dalykai darosi. Jie užsisako kambarius, tačiau neatvyksta. Suprasčiau, jeigu vienas, kitas neatvyktų, tačiau jų neatvyksta dešimtimis. Tikriausiai gauna vizą, bet išvyksta į kitą Europos šalį. Šis fenomenas vyksta masiškai, o ypatingai iš Rusijos ir Baltarusijos. Kalbant apie lietuvius, jeigu oras geras, jie į Palangą atvažiuoja ir yra patenkinti, tačiau jeigu oras sugenda, susirenka savo drabužius, daiktus ir išvažiuoja“, - teigia pašnekovas.

Paklausus, kokios priežastys poilsiautojų sumažėjimą. Pašnekovas įvardijo tris priežastis: „Politinė situacija, euro įvedimas ir orų prognozės – tai trys priežastys, kodėl Palangoje sumažėjo atvykstančiųjų pailsėti, o orų prognozė šiais metais – didžiausia mūsų šalininkė“, - teigė P. Subačius.

                      Nors situacija ne iš geriausių, P. Subačius į viską žvelgia optimistiškai: „Tikimės geresnio rugpjūčio. Juk reikia tikėtis, nes kitaip bus sunku išlaikyti kolektyvą, o jį išlaikyti tikrai reikės. Juk be žmonių nė krust, tad mes juos labai gerbiam, tačiau norint juo išlaikyti, turime mokėti normalius atlyginimus, bet, atrodo, tai bus labai sunku. Tikimės, jog viskas bus gerai.“

 

                                                                             Geri orai – ne visada gerai

 

                      UAB „Klevas“, kitaip žinomas kaip Palangos turgus, direktorius Andrejus Byčkovas taip pat pritarė, jog ši vasara - viena blogiausių: „Visi prekeiviai sako, jog vasara viena blogesnių – nėra turistų, nėra prekybos. Poilsiautojų srautai tikrai yra sumažėję, o dėl to kenčia ir prekyba. Aišku, nėra taip, kad Palangos turguje būtų tuščia, žmonės užeina“, - teigė pašnekovas.

 A. Byčkovas apie gerus orus kalba nedrąsiai, mat neaišku, kaip jie gali atsiliepti Palangos turgaus prekybai: „Kai kurie prekeiviai sako, kad jų prekyba blogu oru būna geresnė, nes žmonės neina į paplūdimį, o vaikšto po miestą ir užsuka į turgų. Kaip ir visi verslininkai, tikimės, jog orai pagerės ir Palangoje bus daugiau turistų. Neaišku, kaip tai atsilieps mūsų prekybai, nes jeigu bus geras oras, žmonės puls pasimėgauti paskutiniosiomis vasaros dienomis ir saulę į paplūdimį, tačiau yra įvairių nuomonių. Visi tikimės, jog kažkokia prekyba dar vyks“, -vylėsi direktorius.

Kalbinti prekeiviai taip pat guodėsi, kad ši vasara – viena šalčiausių vasarų per ilgą istoriją.

„Net lauke stovėti reikia su striukėmis. Darbui taip pat trukdo ir nesiliaujantis lietus,“- sakė jie.

 

                                                                Padavėjas nesiskundžia

 

                      J. Basanavičiaus gatvėje esančio kavinės „Pajūrio žibintas“ savininkas Augenijus Povilaitis pasakoja, jog jo kavinėje išskirtinių nuotaikų nėra: „Jeigu vieniems blogai, tai ir kitiems – visiems vienodai situacija pablogėjusi ir nieko nepadarysi. Lauksime kitos vasaros. Aišku, reikia tikėtis šiltesnių orų, jeigu nesitikėtum tai kam dirbti? Būna ir šiltesnių dienų, būna ir prastesnių, būna daugiau žmonių, būna ir mažiau. Pagrinde dėl blogo oro sumažėjo poilsiautojų“, - teigė pašnekovas.

                      Kavinės „deCuba“ padavėjas Ričardas Macionis labai nesiskundė: „Man, sakykim, sezonas nėra prastas. Pritariu, jog orai prasti, tačiau kai aš nesu matęs ankstesnių vasaros sezonų Palangoje, kai, kaip visi sako, būdavo daugiau žmonių, tai man ir šitas vasaros sezonas nėra blogas. Pagal klientų skaičių, kurį man tenka aptarnauti, man žmonių tikrai pakanka. Restorane niekada nebūna tuščia net ir blogu oru, o savaitgaliais, kavinė būna pilna. Kai poilsiautojus užpuola lietus, žmonės bėga slėptis į kavines, tad kartais lietus kavinėms net pagelbėja“, – pasakojo vaikinas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūryje, netoli Palangos, ties Nemirsetos laivų gelbėjimo stotimi, vyras aptiko smėlyje apipustytą neįprastos išvaizdos objektą. Pamanė, kad didelė plastiko šiukšlė, tad paėmė, kad išmestų į atliekų rūšiavimo konteinerį, rašo Šarūnas Meškys delfi.lt Traukdamas iš smėlio pastebėjo, kad tai – maždaug delno dydžio...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Merai tikisi konkretaus Vyriausybės įsipareigojimo sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus.


Atostogos Nicoje: Perkūnas iš giedro dangaus

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 22 | Rubrika: Kultūra

Žaibas trenkė vos tik atvykus į Villefranche Sur Mer, nespėjus sušilti kojų viloje „Villa America“, kurią dukra Severija buvo išnuomojusi internetu. Malonus šeimininkas Manuelis jau laukė mūsų, paaiškino, kaip naudotis buities prietaisais, atidarė prancūziško vyno butelius, įdavė raktus ir pasakė, kad išvyksta į Italiją, o jei ko nors...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kurorto verslininkai keikia „baisią“ liepą, bet orų žinovai gūžčioja: liepa, net ir tokia- vėsi ir lietinga- gan artima „tradicinėms“ Lietuvos liepos mėnesiui. Koks vis tik kurorto verslininkams buvo praėjęs mėnuo? Saule nušvitusi rugpjūčio pradžia žada pragiedrinti ir niūriausias prognozes šiai vasarai .


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė  pasakoja, jog šioje bibliotekoje, kaip ir visose, žmonių, neskubančių  grąžinti knygas, yra nemažai. Nors dėl skaitytojų aplaidumo įstaiga praranda nemažai vertingų leidinių, darbuotojai artimiausiu metu griežtų nuobaudų taikyti nesirengia, bet tikisi, jog žmonės susipras patys ir...


Palangos krepšinio komanda „Naglis-Adakris“ šį sezoną pradės kitaip nei visuomet – šie metai ypatingi tuo, jog komanda žaidžia aukščiausioje LKL lygoje ir jiems teks nemaži išbandymai žaisti su kitomis tokio lygio komandomis. „Kai kurie žaidėjai mūsų komandoje yra tik dvi savaites, pavyzdžiui Lukas Joseph Zeller iš JAV. Todėl visiems yra labai sunku susižaisti tarpusavyje, nes nėra...


Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.


Vakcina žvėrims – iš dangaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 18 | Rubrika: Sveikata

Nuo antradienio, pagal numatytus planus, jau septintus metus iš eilės, turėjo prasidėti laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas duoda vaisių – pasiutligės atvejų pastebimai mažėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius