Palanga rudenį nesnaus – vilios įvairiausi renginiai

Palangos tiltas, 2018-08-30
Peržiūrėta
1170
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga rudenį nesnaus – vilios įvairiausi renginiai

Rudenėjanti Palanga nesiruošia žiemos miegui, ji ir toliau laukia poilsiautojų, viliodama ne tik amžinai didinga jūra, pušynais ir ramybe. Kurortas – gyvas, kupinas linksmybių bei pramogų ir krintant lapams, ir laukiant didžiųjų metų švenčių. Beje, rudenėjant apgyvendinimo sektorius poilsiautojus vilioja dar patrauklesnėmis kainomis.

Dovanoja lietuvišką operą
Palanga jau senokai yra tapusi ne tik vasaros, bet ir savaitgalių sostine. Artėjant rudeniui ji kviečia patirti naujų malonumų ir pažinti kitokį šio pajūrio miesto grožį bei mėgautis teikiamomis pramogomis.
Rugsėjis Palangoje ir Šventojoje bus gausus Lietuvos 100-mečiui skirtų renginių. Jau pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 8-ąją ta proga palangiškiai bei kurorto svečiai sulauks išskirtinės dovanos – Palangos koncertų salėje jie galės nemokamai pamatyti naują lietuvišką roko operą „Eglė“. Tai yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Palangos savivaldybės dovana. Opera Lietuvos gyventojams rodyta tik kartą Vilniuje, tad norinčių ją pamatyti pajūryje labai daug.

Gatvėse – švenčių sūkurys
Rugsėjo viduryje Palangą sudrebins liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šventėje ketina dalyvauti per 300 šokėjų iš Lietuvos, laukiama svečių ir iš kelių užsienio valstybių. Šis festivalis jau tampa tradiciniu apima visą Palangą ir Šventąją. Krintantys lapai ir rudeninė saulė leis pasidžiaugti renginiais lauke, todėl kurortas nušvis tautinių rūbų spalvomis.
Tą pačią dieną į bendrą šurmulį įsilies ir kūrybinės dirbtuvės „Meistrų kalvė“. Palangiškiai mėgsta etninę kultūrą, o šis renginys žada įtraukti ir poilsiautojus. Rengiamose pamokose, seminaruose galės dalyvauti ne tik meistrai. Daugeliui žmonių patinka dalyvauti tautinių rūbų pristatymuose, dar labiau žmonės mėgsta ragauti maistą, tad svečiai bus kviečiami degustuoti kulinarinio paveldo patiekalų, skambės folkloro ansamblių dainos ir instrumentinė muzika. Centrinė „Meistrų kalvės“ vieta – senoji Palangos skaitykla.
Daug renginių vyks įvairiose kurorto erdvėse. Folkloro propaguotojus bus galima pamatyti poilsiautojų pamėgtose vietose: Jūratės ir Kastyčio skvere arčiau jūros tilto, aikštelėje priešais bažnyčią, J. Basanavičiaus gatvės ir Meilės alėjos sankirtoje.
Tą pačią rugsėjo 15-ąją Šventojoje vyks ir Jūros diena, tai bus renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Čia į spalvingą pynę susipins jūros, tautinių motyvų ir rudens motyvai, mat kartu bus švenčiama ir Baltų vienybės diena, kuri sutampa su rudens lygiadieniu.

Vilios koncertų salė
Pasibaigus vasaros atostogų sezonui Palanga tapo dar patrauklesnė kultūrinius renginius mėgstantiems poilsiautojams, kai čia pradėjo veikti naujoji Koncertų salė.
„Orientuojamės ne tik į poilsiavimo sezoną, bet ir į šaltąjį metų laiką. Kai Palangos koncertų salėje vyksta renginiai, į kurortą atvažiuoja labai daug žmonių iš visų Lietuvos kampų. Savaitgalius kurorte praleisti pasiryžusius poilsiautojus koncertų salė vilioja spektakliais, Klaipėdos muzikinio teatro pastatymais bei įvairiausiais koncertais. Taip griaunamas mitas, kad Palanga yra tik vasaros sostinė, vis plačiau sklinda garsas, kad kurortas gyvas visus metus“, – kalbėjo Palangos koncertų salės direktorius Remigijus Ambrulaitis.
Ir atšalus orams moderni koncertų salė vilios klasikinės muzikos ar teatro mėgėjus, kvies pašėlti skambant praėjusio amžiaus pabaigos ar šio laikmečio muzikai.

Kurhauzas – jauniems ir seniems
Kai rudens žvarba privers žmones dažniau ieškoti pastogės, lankytojams tikrai patiks apsilankyti Palangos kurhauzo salėje. Ji kvies įvairiausių muzikos žanrų mėgėjus. Gražioje salėje su puikia akustika jaunimo ir vyresnių žmonių pasirodymai vyks ne tik ant scenos, atlikėjai įsitaisys ir tarp žiūrovų.
Palangoje jau ketvirtį amžiaus veikiantis „Grubusis teatras“, minėdamas 25-ąsias gyvavimo metines, pakvies į kelis renginius, kuriuos ketina skirti ne tik savo sukakčiai, bet ir Lietuvos 100-mečiui. Vienas jų – spektaklis „Laikykis, Vydūne“.
Šio teatro užauginta Marija Baranauskaitė, studijuojanti klounadą Prancūzijoje, rugsėjo gale Kurhauzo salėje pristatys „Sofos projektą“.
Spalį čia vyks susitikimas su Greta Grinevičiūte, taip pat vaidinusia „Grubiajame teatre“ ir tapusia profesionalia šokėja, pagarsėjusia moderniaisiais darbais.
Rudenį iki pat Naujųjų Metų bus tęsiama tradicija kviesti žiūrovus į muzikos vakarus Kurhauze. Jų metu publikai bus pristatytos džiazo kompozicijos, gražiausios filmų melodijos, koncertuos „Kapela A“, televizijos projekto nugalėtoja Monika Marija Paulauskaitė, Artūro Noviko grupė „Jazz Island“ ir nemažai kitų.

Kvies poilsiauti aktyviai
Palangos visuomenės sveikatos biuras taip pat laukia poilsiautojų pasibaigus aktyvaus poilsiavimo sezonui.
Aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantys Palangos svečiai raginami domėtis internetinėje biuro svetainėje skelbiamu nemokamų treniruočių, paskaitų apie sveiką gyvenimo būdą tvarkaraščiu. Rugsėjo pabaigoje čia numatomas susitikimas ir su knygos „Kaip užauginti žmogų“ autore Aušra Kuriene.
Baigdami įvairiausių veiklų sezoną lauke, rugsėjo 9 dieną Palangos visuomenės sveikatos biuro darbuotojai pakvies paskutiniajam tokiam užsiėmimui Botanikos parke prie Rotondos. Čia Linas Švirinas dar kartą išsidėlios savo gongus, kurių garsai ir vibracija nepaprastai maloniai nuteikia žmones. Šių susibūrimų metu ant parko žolės vienu metu sugula iki pusšimčio poilsiautojų. Šis renginys, kaip ir kiti, rengiami centro, yra nemokamas, o ir registruotis jam nereikia.
Prasidėjus rugsėjui, kiekvieną ketvirtadienį Šventosios mokyklos salėje vyks zumba fitnes treniruotės. Jos skirtos visų amžiaus grupių žmonėms. Be to, vienoje Palangos mokyklų palangiškiai ir atvykėliai bus mokomi linijinių šokių.
Biuro darbuotojos ketina mokyti palangiškius jų darbo vietose nedidelio intensyvumo mankštų, tad nenuostabu, jei tokias pamokas netyčia pamatys ir poilsiautojai. Jie kviečiami nesikuklinti ir prisijungti prie besimankštinančiųjų.

Pagal spaudą

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga šurmuliuoja ir švenčia jaunystę – su šūkiu „Kas tu?“, skirtu parodyti, kokie įvairūs esame, kurorte įsibėgėjo Jaunimo savaitei skirti renginiai.


Jau šį savaitgalį ir visą ateinančią savaitę Palangoje šurmuliuos jaunimas – rugpjūčio 7-13 dienomis kurorte vyks spalvingi Jaunimo savaitės renginiai.


Nesuklysime rudenį įvardindami kaip vieną gražiausių metų laikų, kuomet norisi kuo dažniau išeiti pasivaikščioti ir pasimėgauti įspūdinga gamta. Visgi, oro sąlygos tokiems pasivaikščiojimams ne visuomet yra palankios, tačiau šis aspektas labai priklauso nuo to, kaip mes patys esame pasiruošę. Jei šį rudenį dažniau ketinate leistis į trumpesnius ar ilgesnius žygius, pasitikrinkite, ar...


Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti. Juo labiau, kad vakciną nuo COVID-19 ligos galima gauti ir be išankstinės registracijos. 


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Rudenėjanti Palanga nesiruošia žiemos miegui, ji ir toliau laukia poilsiautojų, viliodama ne tik amžinai didinga jūra, pušynais ir ramybe. Kurortas – gyvas, kupinas linksmybių bei pramogų ir krintant lapams, ir laukiant didžiųjų metų švenčių. Beje, rudenėjant apgyvendinimo sektorius poilsiautojus vilioja dar patrauklesnėmis kainomis.


Keturiasdešimtmetį skaičiuojanti Palangos vasaros estrada jau rudenį ims neatpažįstamai keistis – pasibaigus vasarai prasidės salės rekonstrukcijos darbai.


Balandžio mėnesio renginiai Palangoje

Balandis - margas pavasario mėnuo, 2010 03 23 | Rubrika: Kultūra

Balandžio mėnesio renginiai Palangoje.


Šeimos dienos renginiai Šventosios mokykloje

N.Šauklienė, mokytoja, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Šeimos dienai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius