Palanga siekia įamžinti grafų Tiškevičių atminimą, paskelbė idėjų konkursą

Palangos tiltas, 2024-04-02
Peržiūrėta
535
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Birutės parkas / E. Ovračenko / BNS nuotr.
Palangos Birutės parkas / E. Ovračenko / BNS nuotr.

Palangos savivaldybė kovo pradžioje paskelbė meninio akcento, skirto grafų Tiškevičių 200-osioms Palangos valdų įsigijimo metinėms įamžinti, projekto idėjos pirkimo konkursą.

„Grafų Tiškevičių 200-osios Palangos valdų įsigijimo metinės yra minimos šiemet. Šiai sukakčiai bei grafams Tiškevičiams bus skirtas ir vasaros pradžioje rengiamas tradicinis festivalis „Myliu Palangą“. Jis šiemet vyks gegužės 31–birželio 2 dienomis“, – BNS informavo Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva.

Anot jos, projekto įgyvendinimo terminai priklausys nuo idėjos, meninių akcentų pasiūlymų.

Projekto įgyvendinimo kaina taip pat nėra apibrėžta, ją turi nurodyti konkurso dalyviai.

Kaip nurodyta pirkimo sąlygose, meninio akcento raiška turėtų būti šiuolaikiška, moderni, dinamiška ir vizualiai atspindinti pagrindinę meninio akcento idėją. Jis turėtų būti pagamintas iš ilgaamžių kokybiškų medžiagų, tokių kaip akmuo, grūdintas stiklas, nerūdijantis plienas, bronza ir panašiai, bei geriausiai atspindėti meninės idėjos sprendinius.

„Konkrečiai, kokia tai turi būti idėja – paminklas ar kita meninės raiškos priemonė – nenurodyta, taip siekiama sulaukti kuo daugiau ir įvairių savo turiniu idėjų“, – informavo T. Zaiceva.

Pabrėžiama, kad konkurso dalyviai gali savo nuožiūra siūlyti vietas, kur reikėtų jų meninį akcentą įrengti.

Projektai bus vertinami pagal tris pagrindinius kriterijus: meninį bei estetinį, taip pat kontekstualumą, įskaitant medžiagų patvarumą ir dermę su aplinką, bei originalumą.

Paskelbtojo projekto idėjos pirkimo konkurso dalyviams numatytos premijos. Pirmosios vietos laimėtojams numatyta 3 tūkst. eurų premija, antrosios ir trečiosios vietų – atitinkamai 2 tūkst. ir 1 tūkst. eurų.

Pasiūlymų laukiama iki balandžio 11 dienos.

Lietuvos didikų, grafų Tiškevičių giminė itin daug prisidėjo prie kurorto vystymo. Juo­za­po Tiškevičiaus (1724–1815) sū­nus, Len­ki­jos ka­riuo­me­nės pul­ki­nin­kas Juozapas My­ko­las Tiš­ke­vi­čius (1761–1839) pir­ma­sis su­si­do­mė­jo Lie­tu­vos pa­jū­riu. Jis 1824 metų lie­pą nu­si­pir­ko Pa­lan­gos val­dą su Dar­bė­nų, Grūš­lau­kės ir Pa­lan­gos dva­rais.

BNS

Jūsų komentaras:

Ar Vytautas Karčiauskas 2024-04-03 05:23 (IP: 162.158.222.87)
Nugalėtojas?..

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė kovo pradžioje paskelbė meninio akcento, skirto grafų Tiškevičių 200-osioms Palangos valdų įsigijimo metinėms įamžinti, projekto idėjos pirkimo konkursą.


Palanga yra pasirengusi atiduoti pagarbą buvusiam valstybės vadovui ir kurorto mylėtojui Antanui Smetonai, istorinėje kurorto vietoje įgyvendindama Prezidentui skirto paminklo pastatymo projektą, kuris, kaip skelbiama viešojoje erdvėje, šiuo metu yra stabdomas Vilniuje. Jei šiam projektui būtų skirtas valstybės finansavimas, paminklas Prezidentui A. Smetonai kurorte galėtų...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga įamžino Stasio Povilaičio atminimą

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Kultūra

Palangoje gyvenusio žinomo šalies estrados grando Stasio Povilaičio atminimas šeštadienį, birželio 1 dieną, pagaliau buvo įamžintas: atidengta lentelė su dainininko autografu ant Palangos koncertų salės fasado. Savivaldybės konkursą pagerbti maestro atminimą laimėjo architektė Gerda Antanaitytė ir dalininkas-skulptorius Romas Klimavičius, kurie pasiūlė tokią idėją.


Palangoje gyvenusio ir kūrusio Stasio Povilaičio atminimas netrukus bus įamžintas šiame pajūrio kurorte. Kaip pagerbti maestro atminimą buvo svarstoma kelerius metus. Nuo 2016 metų vykusiame konkurse komisija išrinko kuklų, bet reikšmingą sprendimą, kuris netrukus bus įgyvendintas.


Kaip įamžinti kurorte valstybės atkūrimo šimtmetį, pagerbti Nepriklausomybės Akto signatarus, – ieškoma atsakymų tokiems klausimams. Juk kitąmet Lietuva minės jubiliejinę sukaktį, Palanga taip pat nori šią progą įamžinti iškilmingai. Pasiūlymų esama – sutvarkyti skverą, esantį tarp centrinio pašto ir katalikų bažnyčios bei pastatyti balto...


Palangos kultūros ir jaunimo centras skelbia patalpų nuomos viešą konkursą. Nuomojama 205,75 m2 bendro ploto negyvenamųjų patalpų, adresu Šventosios g. 1, Palanga. Daugiau info: http://www.pkjc.lt/index.php/lt/paslaugos


Praėjo jau beveik metai, kai Anapilin iškeliavo populiarus estrados dainininkas Stasys Povilaitis. Per visą šį laikotarpį būta daug įvairių diskusijų, kaip įamžinti taip Palangą mylėjusio ir šioje žemėje amžinybei atgulusio dainininko atminimą. Palangos miesto savivaldybės administracija prieš keletą savaičių paskelbė dainininko atminimo įamžinimo Palangoje idėjos...


Praėjusį šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje buvo išsakytos idėjos, kaip Lietuva turėtų atrodyti po 20 metų. Palangiškių, panorusių dalyvauti ir pasisakyti organizuotame „Nacionalinės idėjų dienos“ projekte, neatsirado daug, tačiau išsakytos mintys privertė suklusti, jog tai tikrai galėtų padaryti Lietuvą šviesesne šalimi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius