Palangiškiai ir šventojiškiai išsirinko seniūnaičius

"Palangos tilto" redakcija, 2019-10-23
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Pirmadienį, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė patvirtino savivaldybės seniūnaičių gyventojų susirinkimuose ir balsavimo raštu rezultatus.
Būtingės seniūnaitijoje seniūnaičiu tapo Vytautas Kryževičius. Kunigiškėse seniūnaite bus Palmira Skirpstė, Monciškių seniūnaitijoje – Olga Dejienė, Nemirsetos – Virginija Steponkienė, Palangos – Arūnas Grigalauskas, Šventosios – Irena Galdikienė, Vilimiškės – Jonas Jukna, Virbališkės-Medvalakio – Inga Drakšaitė.
Palangos miesto gyventojai spalio 3 – 10 dienomis galėjo išreikšti savo valią seniūnaičių rinkimuose.
Rinkimai laikomi įvykę, nes juose dalyvavo ne mažiau nei penki procentai seniūnaitijos gyventojų, deklaravusių gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje. Vietovėse, kuriose gyvena ne daugiau nei 500 gyventojų, buvo organizuojamas gyventojų susirinkimas bei atviras balsavimas, o ten, kur gyvena daugiau nei 500 gyventojų – vyko balsavimas raštu. Balsavimas raštu vyko Palangos (3403 gyventojai) , Šventosios (752 gyventojai), Vilimiškės (738 gyventojai), Virbališkės ir Medvalakio (4731 gyventojas) seniūnaitijose.
Praėjusiuose seniūnaičio rinkimuose Palangoje daugiausiai aistrų kėlė Kunigiškių seniūnaičio rinkimai. Jiems prireikė net antro turo – dėl pakitusio Vietos įstatymo ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškių seniūnaičio rinkimai buvo organizuojami iš naujo. Įnirtinga kova vyko tarp advokato Aleksandro Jokūbausko ir Jono Skirpsto. Pirmajame Kunigiškių gyventojų susirinkime A. Jokūbauskas vienu balsu – 21:20 – rinkimuose pranoko J. Skirpstą. Tuomet savivaldybės seniūnaičių rinkimų komisija užginčijo rezultatus, nes trys balsavime dalyvavę žmonės galimai neturėjo teisės balsuoti, nes nebuvo deklaravę savo gyvenamosios vietos Kunigiškėse. Pasibaigus rinkimų aistroms, seniūnaičiu išrinktas Jonas Skirpstas, deja, jam iškilminga seniūnaičių ceremonija apkarto, nes pažymėjimas taip ir liko neįteiktas – vyko teismai. Šįkart seniūnaite tapo jo dukra Palmira Skirpstė.
„Niekas nenori eiti seniūnaičių pareigų. Mes – idėjiniai žmonės. ..Kandidatuoju ketvirtą kadenciją. Konkurencijos, aistrų ir peštynių dėl seniūnaičio pareigų aš nesuprantu...Duok Dieve, kad atsirastų žmogus, kuris ir mane pakeistų, bet, kad niekas nenori,“ – spalio pradžioje „Palangos titui“ kalbėjo kandidatas į Būtingės seniūnaičius Vytautas Kryževičius.
Pasiteiravus, ką ketina pakeisti tapęs seniūnaičiu, vyriškis tik nusišypsojo: „O ką galima nuveikti be lėšų? Planuoti, fantazuoti galima daug, bet viltys ir lūkesčiai į dangų nenueina. Patys žinote, kad seniūnijos neturi pinigų, o mes tik iš tuščio į tuščią pilstome. Kaip Savivaldybė patvarko, taip ir yra. Anksčiau kandidatuodavome po du tris, būdavo daugiau norinčių, bet kai kandidatuojantieji pamatė realybę, išliko tik idėjiniai,“–tuomet atviravo V. Kryževičius.
Šventojoje seniūnaite dirbs buvusi miesto savivaldybės Tarybos narė Irena Galdikienė. Pakalbinta spalio pradžioje, prieš rinkimus, moteris pasakojo, kad nesurinkus pakankamai gyventojų pasitikėjimo balsų ir negavus Palangos miesto tarybos narės mandato, savo interesą atstovauti visuomenei, realizuos, jei bus išrinkta, seniūnaitės pareigose.
„Dar kandidatuojant į Palangos miesto Savivaldybės Tarybą, žmonėms buvau žadėjusi lengvai nepasitraukti, atstovauti jų lūkesčius iki galo. Kiek bus įmanoma, dirbsiu kartu su seniūnu, atstovausime žmonių interesus... Noriu, kad būtų mūsų krašte gera ir man pačiai ir aplinkiniams“, – sakė Irena Galdikienė.

Jūsų komentaras:

Rita 2019-10-23 23:21 (IP: 78.57.230.163)
Visiškas absurdas tie seniunaičiai ir visiškai jis nereikalingi, turime tarybos narius į kuriuos reikalui esant ir kreipiamės, taip pat ir mūsų meras

dzedas 2019-10-23 15:55 (IP: 86.100.102.56)
o kur po penkis senunaiciu patarejai? kodel ju nematome? galetu ir po astonis buti.visven mum moketi. ane?

Taip pat skaitykite

Išgyvename nuostabų, gerumo, bendrystės ir kalėdinio stebuklo laukimo kupiną laikotarpį. Dar kelios dienos, ir į kiekvienus namus pasibels gražiausios žiemos šventės ¬– šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai.


Palangiškiai ir šventojiškiai išsirinko seniūnaičius

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė patvirtino savivaldybės seniūnaičių gyventojų susirinkimuose ir balsavimo raštu rezultatus. Būtingės seniūnaitijoje seniūnaičiu tapo Vytautas Kryževičius. Kunigiškėse seniūnaite bus Palmira Skirpstė, Monciškių seniūnaitijoje – Olga Dejienė, Nemirsetos –...


Spalio 3 – 10 dienomis Palangos miesto gyventojai galės išreikšti savo valią seniūnaičių rinkimuose. Tačiau "Palangos tilto" kalbinti kandidatai į seniūnaičius anaiptol netryško entuziasmu. "Tik "idėjiniai" arba kvaileliai eina į seniūnaičius," - dėstė vienas kandidatas.


Iki rugsėjo 29 d. vyksta kandidatų į seniūnaičius registracija

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Miestas

 Palangos miesto savivaldybė vykdo Palangos miesto teritorijos seniūnaitijų: Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio bei Šventosios seniūnijos teritorijų seniūnaitijų: Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaičių rinkimus. Seniūnaitijų teritorijų gatvių sąrašas skelbiamas savivaldybės tinklalapyje...


Užvakar susirinkę Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai pagerbė gražiausiai tvarkomų sodybų bei teritorijų šeimininkus ir įteikė jiems padėkas bei lenteles, kurios nuo šiol žymės labiausiai puoselėjamas erdves. Palangos skyriaus pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė džiaugėsi, jog prašymas pagerbti tokiu būdu tikrai daug darbo įdedančius palangiškius bei...


Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimo delegatai šeštadienį patvirtino kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose tarnavusį pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną naujuoju šios organizacijos vadovu. Suvažiavime dalyvavo ir palangiškiai, kartu su kitais deleguotais Klaipėdos apskrities Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės atstovais.


Vasario 24 dieną lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ susirinko liaudies tradicijas puoselėjantys Palangos vaikai – respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ dalyviai.


prieš keletą dienų visą Lietuvą apskriejo žinia – Palanga atidarė naują, modernią ir išskirtinę Koncertų salę. Šį įvykį galima drąsiai pavadinti kalėdine dovana ne tik palangiškiams, bet ir visos Lietuvos kultūros pasaulio atstovams bei kiekvienam, mėgstančiam turiningai leisti laisvalaikį, kadangi naujojoje salėje galės visus metus vykti labai įvairaus žanro...


Pasibaigusi vasara kartu nusinešė ir įtemptą bei darbų kupiną kurortinį sezoną. Prasidėjęs ruduo mus kviečia sulėtinti tempą, atsikvėpti nuo darbų, pasidžiaugti savo ir kaimynų pasiekimais bei visiems kartu – dar viena sėkminga bei svečių gausa džiuginusia vasara. Kartu tai ir tinkamiausias laikas padėkoti kiekvienam miesto gyventojui, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam...


Gelbėtojai Palangoje išsirinko geriausius

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 16 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pajūrio gelbėtojų čempionatas jau antrą kartą subūrė gelbėtojus iš Klaipėdos, Palangos, Šventosios ir Nidos, kurie varžėsi įvairiose rungtyse dėl geriausiųjų vardo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas