Palangiškiai jau gali kreiptis į uostamiestyje veikiančią Karščiavimo kliniką

Palangos tiltas, 2020-04-24
Peržiūrėta
559
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.

Karščiavimo klinika Klaipėdoje įkurta Vš. Į „Klaipėdos psichikos sveikatos centro“ pastate, esančiose Galinio Pylimo g. 3. Atkreiptinas dėmesys – čia priimami tik iš anksto užsiregistravę bei elektroninį šeimos gydytojo siuntimą turintys 18-60 metų amžiaus pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių (šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas) ir karščiuojantys (temperatūra - 37,8 laipsnio ir daugiau).

Minėtus simptomus pajutę gyventojai pirmiausia turi telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šis po pokalbio su pacientu pagal kriterijus nustatys paciento būklę ir, esant poreikiui, užpildys elektroninį siuntimą į Karščiavimo kliniką.

Paskirtu laiku atvykęs automobiliu, pacientas, neišlipdamas iš transporto priemonės, darbuotojams turės patekti savo duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą, taip pat – telefono numerį.

Į Karščiavimo kliniką jis galės užeiti tik gavęs leidimą. Čia pacientas bus apžiūrėtas, jam, esant poreikiui, bus atliekami tyrimai – kraujo tyrimas, plaučių rentgeno nuotrauka ar tepinėlis dėl koronaviruso. Tuomet bus paskirtas gydymas, ir pacientas, priklausomai nuo jo būklės, bus nukreipiamas gydytis namuose, stacionare ar ligoninės infekciniame skyriuje.

Karščiavimo klinikoje uostamiestyje dirbs ir Palangos sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių pirminę priežiūrą, komandos – Asmens sveikatos priežiūros centro bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro. Kiekvienoje komandoje dirbs po 4 asmenis: gydytojas, slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir valytojas. Visus Palangos darbuotojus būtinomis apsaugos priemonėmis aprūpina Palangos miesto savivaldybė.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Kestas 2020-04-25 19:02 (IP: 84.15.182.127)
Labai gerai

Vilma 2020-04-25 18:37 (IP: 84.15.182.127)
Aš labai džiaugiuosi

Gabrius 2020-04-25 18:22 (IP: 84.15.182.127)
O tai kas čia tau gero?

Kestas 2020-04-25 18:17 (IP: 84.15.182.127)
Labai gerai, tiesiog puiku

Taip pat skaitykite

Prezidentine vila vadinama „Auska“ netukus gali tapti Palangos nuosavybe. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad džiūgauti ar aktyviai planuoti darbus, kuo taps šis legendinis pastatas, dar ankstoka, visgi išdrįso pasvarstyti, kaip jis galėtų tapti matomas visuomenei. Iki kitų metų išskirtine vila dar gali mėgautis poilsiautojai, tačiau ateityje...


Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti.


Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.


Ar paminklas sovietiniams kariams iš kurorto centro turėtų būti iškeltas kitur? O gal autobusų stotis turėtų likti ten, kur yra dabar? O gal dar kartą pasiklausti miestelėnų dėl „Litesko“, ypač, kai valdžia svarsto nutraukti sutartį su įmone? Palanga prarado puikią progą to pasiklausti pačių kurorto gyventojų – kartu su Seimo rinkimais surengti gyventojų...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Mėgėjų turnyre pergalę šventė palangiškiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje savaitgalį Sporto mokyklos salėje vyko pirmasis tarptautinis krepšinio mėgėjų turnyras asociacijos „CliFox“ įsteigtai taurei laimėti, kuriame rungėsi keturios komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos. Visgi sėkmingiausiai pasirodė šeimininkai palangiškiai, užėmę pirmąją vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius