Palangiškiai komunalinėmis paslaugomis nesiskundžia: tiek kaina, tiek kokybe

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-30
Peržiūrėta
2248
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai komunalinėmis paslaugomis nesiskundžia: tiek kaina, tiek kokybe

Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais. Ar oficialią statistiką jaučia per savo pinigines eiliniai miesto gyventojai? Ar tenkina palangiškius komunalinės paslaugos, o jų kaina ar atitinka kokybę? To teiravomės Palangos gyventojų.

Daugiausiai laiko – šiltuose namuose
Palangiškiai šiuo klausimu – kaip ir vieningi, vienas kitas įžvelgia, jog galėtų būti ir geriau, ir pigiau, tačiau dauguma pasisako, jog skųstis nelabai yra kuo. Ypač patenkinti tie, kurių namai renovuoti – namie gerokai šilčiau, o ir sąskaitos „kišenės nedrasko“. Išties nesiskundė ir tie, kurių namuose šalčiau, ar kiek sąskaitos didesnės – o kaip tie skundai padės, – įsitikinę kurorto gyventojai.
„Kai viena gyvenu, tai atrodo viskas gerai, niekuo negaliu skųstis. Svarbiausia, kad tik sveikatos būtų. Į lauką nelabai beišeinu, sunkiai vaikštau, tai namie daugiausiai laiko ir praleidžiu, papoteriauju. Tikrai galiu pasakyti, kad nešalta, šilumos visai pakanka“, – sakė palangiškė Ona Veličkaitė.
Laisvės kovų dalyvė pasakojo, jog dėl patirtos skriaudos, kovojant už laisvą Lietuvą, ji pensijos šiuo metu gauna kiek daugiau, tad jai pakanka ir komunaliniams susimokėti, ir kitoms reikmėms, kurių, beje, kaip pripažino pašnekovė, ne tiek daug ir likę.
„Už spalio mėnesį šildymą sumokėjau kažkur apie 50 eurų, tai nėra labai mažai, bet man pakanka. Mažai bevalgau, mėsos nevalgau, tik žuvį, drabužių neperku, niekur neišeinu, tad nesiskundžiu. Bet jeigu negaučiau papildomų pajamų kaip laisvės kovų dalyvė, tuomet gal ir pritrūktų“, – svarstė palangiškė.
Pasiteiravus, ar tenkina kurorto vandens būklė, moteris pripažino, kad vanduo, jos manymu, yra geras, bet ji iš čiaupo negerianti, mėgstanti virintą arba mineralinį vandenį. „Bet mūsų vanduo tikrai yra švarus, geras vanduo“, – neabejoja ji.

Visi nori, kad būtų pigiau
Palangiškis Algirdas Montvydas, gyvenantis Druskininkų gatvėje, papasakojo, jog jų daugiabutį administruoja butų ūkis ir jiems jis negailėjo gerų žodžių – darbuotojai puikiai atlieka savo darbą. „Kai tik kokia bėda iškyla, operatyviai atskuba į pagalbą, viską sutvarko. Mūsų kaimynams buvo užsikimšusi kanalizacija, šie iškvietė būtų ūkio specialistus, greit atvyko ir sutvarkė, o žinot kas buvo kaltininkas šios bėdos – ogi balandis, jis buvo įkritęs“, – nupasakojo situaciją kurorto gyventojas.
Kalbant apie šildymą, Algirdas paminėjo, jog visi visuomet nori, kad būtų pigiau.
„Nors išties negalima labai skųstis. Spalio mėnesį šildė maždaug dvi savaites – mokėti reikėjo palyginti normaliai. Kiek pamenu, pernai taip pat pradėjo panašiu laiku šildymo sezoną. Ar šilta? Nelabai pas mus šilta – kambariuose laikosi 17-18 laipsnių šiluma“, – sakė A. Montvydas.
Palangiškis gyvena nerenovuotame name, su kaimynais dar tik svarsto apie tokią galimybę. „Bet kuo toliau, tuo mažesnė kompensacija, tad ne visi benori. Tačiau, mano nuomone, dabar renovacijas atlieka kokybiškiau. Mūsų kaimyninį namą renovavo dvejus metus, žmonės tiek privargo, prisinervino, o ir toji kokybė jau labai abejotina buvo, kai medžiagos visos sudrėkusios“, – pastebėjimą išsakė palangiškis.
Pasak jo, užtat Palangoje vanduo – labai geras.
„Mano brolis gyvena Klaipėdoje, tai nepalyginsi mūsų vandens su klaipėdiečių. Kartais pastebim, kad vanduo būna rudas, bet tik karštas, jį ilgiau paleidus, rūdžių nebelieka. Gal iš pašildytojo toks atiteka. O šaltas vanduo niekada nėra toks buvęs, labai geras vanduo“, – sakė palangiškis A. Montvydas.

Nauji langai padėjo
Tai, kad Palangoje gerai gyventi, patvirtino ir Zina Sabeckienė.
„Tikrai esu patenkinta. Už spalio mėnesį šildymo sąskaita siekė apie 80 eurų, bet mūsų butas – didelis: keturių kambarių, tai mums nuolat tenka brangiau mokėti už šildymą. Tokia sąskaita mums atrodo normali. Šiltai gyvename. Dar šilčiau tapo tuomet, kai pasikeitėme langus, jie jau buvo keisti, bet senokai, jau šniokštė vėjai, dabar – visai kitas reikalas. Iškart pasijuto skirtumas“, – teigė palangiškė, patvirtinusi, jog kartais tenka šilumos išlaikymu pasirūpinti ir patiems gyventojams.
Neturėjo nieko blogo moteris pasakyti ir apie kurorto vandenį. „Vanduo – labai geras, mes jį ir geriame, ir maistui naudojame, viskam, jokių nusiskundimų. Tiesa, vykstant remontams, pasirodo vandenyje rūdys, bet tai laikina ir įprasta, kaip kitaip sutvarkysi avarijų padarinius“, – įsitikinusi moteris.
Renovuotame daugiabutyje gyvenanti Danutė Jonušienė negalėjo atsidžiaugti skirtumu – kaip gyveno prieš tai, kai namas dar nebuvo renovuotas. „Dabar gyvename labai šiltai, ir net per šiltai. Mūsų namas renovuotas jau maždaug pusantrų metų, tai jau pernai žiemą pajutome skirtumą. Patys šalčiausi mėnesiai mums atsiėjo už šildymą maždaug apie 30 eurų, o šiaip mokam po kelis eurus už šiltesnį mėnesį. Net nėra ko kalbėti, koks ryškus skirtumas“, – tikino Danutė.
Palangiškė papasakojo, jog renovacija, ir kiti darbai, vykdomi itin kokybiškai dėka namo pirmininko. Jie įsisteigę daugiabučio namo savininkų bendriją. „Viskas aukštame lygyje, už tai pagyrų vertas mūsų namo pirmininkas“, – šypsojosi pašnekovė.
Palangiškė D. Jonušienė patikino, jog ir vanduo Palangoje – geros būklės. „Tačiau galėtų būti skanesnis. Žinote, kaip yra, kai viskas gerai, norisi, kad būtų dar geriau“, – teigė Danutė.

Gerai tvarkoma, bet kai kas pamirštama
„Normaliai gyvename“, – patvirtino ir dar vienas palangiškis Vaclovas Kazragis. Jis patikino, kad skųstis Palangoje nelabai yra kuo – žmonės sugeba išgyventi.
„Gyvename iš pensijos, o ji, kaip žinia, nėra didelė, bet išgyvename, viskam užtenka. Nesiskundžiame. O kas pasikeis, jei skųsiesi, visiškai nieko, tad gyvename taip, kaip leidžia galimybės, o jos dar nėra tokios prastos“, – sakė jis.
Pasiteiravus, ar geras vanduo kurorte, jo manymu, Vaclovas patikino, kad tikrai geras. „Ir geriame iš čiaupo, ir maudomės, vanduo tikrai geras“, – neabejoja palangiškis.
Tai, kad vanduo kurorte geras, patvirtino ir Medvalakio gatvėje gyvenantis palangiškis Feliksas Užpelkis. „Mano manymu, mūsų vanduo yra labai geras“, – sakė jis.
Palangiškis savo miesto tvarkytojams negailėjo pagyrų. Pasak jo, viskas labai gražu, tvarkinga, tačiau jis įžvelgė ir vieną akis badantį minusą. „Negaliu nepagirti Palangos už tvarką, švarą, gražiai tvarkoma ir Medvalakio gatvė – gėlės pasodintos, akmenėlių priberta, viskas labai puiku. Tačiau kai vyko gatvės remontas, pastūmė kiek tolėliau reklaminį stulpą ir jį paliko ten kreivą šleivą. Stovi jau toks maždaug metus. Nežinau, kam čia priklauso jį sutvarkyti, net nereikia iš tikro nieko tvarkyti, užtenka ištiesinti, bet matomai nesusitaria kažkas tarpusavyje, kam tokį darbą reikia atlikti“, – pastebėjimą išsakė F. Užpelkis.
Palangiškis apie šildymo kokybę negalėjo nieko pasakyti, nes jo šeima šildosi pati – yra patys sau šeimininkai. Šildosi tiek, kiek norisi ir palangiškio Jono Kariniausko šeima. Kitų komunalinių paslaugų kokybei palangiškis tikino neturįs jokių pretenzijų. „Palangoje viskas teikiama labai gerai, jokių nusiskundimų. Ir vanduo, tvirtinu, tikrai puikus“, – sakė palangiškis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Profesines mokyklas baigusių specialistai šalies darbo rinkoje graibstomi, tačiau profesinis mokymas vis dar nėra toks populiarus, koks galėtų būti.


Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. 


„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. 


Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius