Palangiškiai senojo pavyzdžio pasus keičia į biometrinius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-17
Peržiūrėta
7
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo 2008 metų pradžios pradėjus išrašinėti naujus europinio pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečių pasus, kurorte pernai jų išduota apie pusantro tūkstančio.

Išduodami bendra tvarka
Pasak Palangos policijos komisariato Migracijos poskyrio vyresniosios specialistės Ilonos Pociuvienės, tarnyba naujojo pavyzdžio pasus su biometriniais duomenimis išduoda bendra tvarka tiems piliečiams,  kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą kurorte. Elektroninėje laikmenoje įrašomas biometrinis identifikatorius – pirštų atspaudų, o nuo šių metų liepos ir veido skaitmeninis atvaizdas.

Kaina – 100 litų
Vyresniosios specialistės teigimu, naujojo pavyzdžio taip įvardijami vyšniniai pasai kainuoja 100 litų, o asmens tapatybės kortelė su papildomomis apsaugos priemonėmis – 80 litų. Tiesa, yra taikomos lengvatos  asmenims, sulaukusiems pensinio amžiaus, bei vaikams iki 16 metų. Vietinės rinkliavos mokestis už dokumento išdavimą siekia 50 litų, o neįgaliesiems, kurių nustatytas darbingumo lygis pagal senąją tvarką pirma ir antra grupė, mokesčio mokėti nereikia.
I.Pociuvienė atkreipė dėmesį, kad norint pasikeisti pasą, piliečiui turėti asmens tapatybės kortelę privaloma bet kuriuo atveju. Tik vaikams iki 16 metų šis dokumentas nebūtinas. Pernai asmens tapatybės kortelių išduota per tūkstantį šešis šimtus. Anot tarnybos vyresniosios specialistės, žmonės kreipiasi ir dėl pamestų dokumentų, ir norėdami pakeisti pasibaigus galiojimo laikui.
Kitų Europos Sąjungos šalių gyventojai už pasą moka vidutiniškai 30 eurų.

Būtinas ir kūdikiams
Tarnybos specialistė akcentavo, jog pagal galiojančią tvarką vykstantiems ir norintiems keliauti su vaikais, pasas reikalingas ir mažamečiui, nepriklausomai, kokio amžiaus jis būtų. „Ar tai būtų vos kelių savaičių ar mėnesių kūdikis, bet kuriuo atveju jis turi turėti dokumentą,  nes vien gimimo liudijimo nepakanka. Būtina pateikti prašymą bei nustatyto dydžio 4,5 x 5,5 formato juodai baltas nuotraukas. Išduodant dokumentus vaikams iki šešerių metų pirštų atspaudai neimami“, - apie tai, jog vaikui būtini dokumentai ir kad be jų toli nenuvažiuosi kalbėjo I.Pociuvienė.

Į JAV – tik su biometriniu pasu
Vykstantiems į Europos Sąjungos šalis galioja ir seno pavyzdžio Lietuvos Respublikos pasas bei į daugelį šalių galima vykti ir tik su asmens tapatybės kortele. Tačiau, anot I.Pociuvienės, vykstantiems į užsienio šalis, kur nėra bevizio įvažiavimo, tokias kaip Turkija, Egiptas, privalu turėti pasą, nes su asmens tapatybės kortele neįleidžiama. Specialistė pripažino, jog nemaža dalis palangiškių pasus keitėsi ir dėl kelionių į Jungtines Amerikos Valstijas. Nuo pernai lapkričio vidurio, įsigaliojus beviziam režimui su JAV, piliečiai, kurie turi biometrinius pasus, gali vykti turizmo tikslais ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui. Taip pat vykstantys turizmo tikslais į Kanadą viza nebūtina tiems piliečiams, kurie turi biometrinius pasus, o nuo 2011 metų į klevo lapo šalį bus įleidžiami tik su biometriniais pasais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį visame mieste vyravo šventinė nuotaika – buvo švenčiama mokslo metų pradžios šventė. Sveikinami buvo ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai. Įsimintiną šventę panoro surengti ir aktyvus visuomenės narys, politikas Justinas Masalskas, apsilankęs Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamojoje klasėje.


Jaunas, energingas ir kaip jis pats sako „nuodėminguosius“ mėsainius gaminantis Laurynas Valutis Nemirsetoje abejingų nepalieka. Paskanauti jo pūpsančių burgerių (Lietuvių kalbos komisija siūlo vartoti žodį „suvožtinis“) atvyksta ne tik Nemirsetos kempingo gyventojai, bet ir palangiškiai. „Geriausias man komplimentas, kad sušveitus mano biurgerį...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Prasidėjus rudeniui, į mokyklas sugrįžo šurmuliuojantys vaikai. Vieni jų tęsia mokslus su senais draugais ir mokytojais, kiti pateko į visai naują aplinką. Tai pirmokai, penktokai, devintokai ir tie, kas dėl įvairių priežasčių keis klasę ar mokyklą. Nauji žmonės, tvarka džiugina, domina, bet kartu daugeliui kelia nerimą, vidinę įtampą. Jau rugsėjo mėnesį į psichologus mokykloje...


Praėjusį savaitgalį Palangoje veikusi Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė priviliojo būrius poilsiautojų, besidominčių ES pilietybės teikiamomis galimybėmis. Informaciniai ir edukaciniai mugės renginiai, pasirodymai bei koncertai viliojo tiek suaugusius, tiek mažuosius piliečius. Organizatoriai džiaugiasi, jog lankytojams galėjo suteikti ne tik bendro pobūdžio informaciją apie jų...


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Žygyje „Gintaro kelias“ – pusantro šimto palangiškių ir svečių

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangos pajūriu į žygį „Gintaro kelias“ leidosi beveik pusantro šimto žygeivių iš įvairių Lietuvos miestų ir netgi užsienio. Taip kurorte paminėta šaliai svarbi istorinė data – Palangos prijungimo prie Lietuvos metinės.


Likus vos porai dienų iki Rugsėjo 1-osios šventės, mokyklų ir lopšelių-darželių vadovai skuba rengtis iškilmėms, ketindami ir nudžiuginti, ir nustebinti susirinkusius vaikus bei jų tėvelius. Pasitelkę savo išmonę ir visą džiaugsmingą, per kraštus besiliejančią gerą nuotaiką, jie nusprendė ruoštis taip, kad visi susirinkusieji dar ilgai prisimintų šią dieną.


Nuo 2008 metų pradžios pradėjus išrašinėti naujus europinio pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečių pasus, kurorte pernai jų išduota apie pusantro tūkstančio.


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas