Palangiškiai vėl stovėjo Baltijos kelyje ir susitiks jame po... 25-erių metų

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-08-25
Peržiūrėta
71
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai vėl stovėjo Baltijos kelyje ir susitiks jame po... 25-erių metų

Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.

„Labai smagu, kad mūsų autobusą su kelionės dalyviais išlydėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus, Tarybos narys Dainius Želvys ir kai kurie kiti Tarybos nariai. Į minėjimą važiavo 12 šaulių“, –„Palangos tiltui“ pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos šaulių vadas Adolfas Sendrauskas.

Iš viso važiavo 36 žmonės. Dauguma buvo palangiškiai, didžioji dauguma – Palangos tremtiniai ir politiniai kaliniai.

Kelionė į Panevėžio rajoną neprailgo. Pakeliui palangiškiai aplankė Pakruojo dvarą, kuris kelionės dalyviams paliko didelį įspūdį.

„Palangos dvaras – kaip gyvas kūnas, restauruotas, pilnas gyvybės. Ir mums lankantis jame vyko vaidinimas, inscenizacijos, aktoriai vilkėjo tautinius rūbus. Vėliau sustojome Pasvalyje, vieni apsilankė miestelio muziejuje, kiti – bažnyčioje“, – pasakojo šaulių vadas.

Palangiškių autobusas sustojo Panevėžio kelio, vedančio link Latvijos sienos, 47-ajame kilometre, netoli Saločių.

„Kelyje jau knibždėjo žmonių, žmonės grojo, dainavo, šoko. Netrukus atvyko vyriausybinė delegacija, teko pabendrauti su Krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, pirmosios Lietuvos vyriausybės vicepremjeru Zigmu Vaišvila“, – pasakojo redakcijos svečias.

Į vėl atgijusį Baltijos kelią palangiškiai atvežė kurorto viešojoje bibliotekoje į Baltijos kelio dėžę palangiškių sumestus laisvės palinkėjimus ir mintis.

Visi palinkėjimai, pasiūlymai ir mintys buvo sudėti į gaublį, į kurį juos metė ir kitų šalies savivaldybių delegacijos, atvykusios į Baltijos kelio 25-ųjų metinių minėjimą.

Jau Nepriklausomybės metais gimęs jaunimas Baltijos kelio dalyviams įteikė duonos kepalą ir apjuosė tai proga išausta juosta.

„Atmosfera buvo nepakartojama. Pajutau, kad Baltijos kelio dvasia – gyva, tokia ji ir bus“, – sakė A. Sendrauskas.

Palangiškiai juokavo, kad visi būtinai kartu vyks ir į 50-ąsias Baltijos kelio metines 2039-aisiais.

„Turime visi ilgai gyventi, nes visi pastebėjo, kad lietuviai jau gerai gyvena. Prieš 25 metus visi į Baltijos kelią vyko „moskvičiais“ ir „žiguliais“, o dabar jų nė vieno nematėme“, – šypsojosi Palangos šaulių lyderis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viešėdami Šventojoje nepraleiskite progos aplankyti unikalų objektą - ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“ esančią Žemaičių alką, rašo Virginija Kesminė, laikraščio "Vakarų Ekspresas" žurnalistė.


Palangos m. savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian ir Eugenijus Simutis sausio 29 d. trečiadienį, nuo 18:00 val., Šventosios pagrindinėje mokykloje adresu Mokyklos g.10 Šventoji (Matematikos kabinete 2 aukšte),organizuoja gyventojų priėmimą.


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido...


Visiems įprastai labai trūksta gero nusiteikimo ir nuotaikos. Ypač prieš šventes visi stengiasi bent kiek sau įpūsti šventinės nuotaikos, daugiau šypsotis ir į viską žvelgti ne kritišku, o draugišku žvilgsniu. Pozityvumo įsikūnijimu būtų galima pavadinti 87-erių palangiškį Kazimierą Algirdą Pečiukonį. Gyvenime patyręs daug vargų, daug kartų...


86-erių metų palangiškis pensininkas Jonas Karašauskas jau tris mėnesius iš savo 347 eurų pensijos negauna nė cento. Garbaus amžiaus senjorą kaip erkės aplipo net penki antstoliai, kurių kiekvienas pagal teismo vykdomąsias bylas vis nurėžia po pensijos dalį, kol jos nebelieka. Senolis kreipėsi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir šalies prezidentę Dalią...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


Dar nesulaukę Tarybos kadencijos pabaigtuvių fanfarų ar nors rikiuotės bendrai nuotraukai, priešpaskutiniame darbą baigiančios Tarybos posėdyje užvakar politikai elgėsi kaip nedrausmingi mokinukai – visi klegėjo, ypač  šurmuliavo konservatoriai, o net penki Tarybos nariai visai nesiteikė ateiti į posėdį.


Pastaruoju metu kurorte vis aktyviau diskutuojama, kaip sukurti modernesnį kurortą ir jame geresnį gyvenimą žmonėms. Natūralu, jog metams bėgant ir situacijai menkai tesikeičiant žmonėms patikėti kažkuo geresniu pernelyg sunku. Apie dabartinę Palangą su „Palangos tiltu“ sutiko padiskutuoti Palangos miestą jau daugelį metų garsinantys, nepaisant jos klestėjimo ar nuosmukio, žymūs palangiškiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas