Palangiškio studento žmogžudystės byloje įtariamųjų nėra

Linas JEGELEVIČIUS, Briuselis, 2010-10-25

Jau pusantro mėnesio praėjo nuo palangiškio, Vilniaus Universitete informatiką studijavusio Valdo Ekčio mirties. Rugsėjo 9-ąją, po Lietuvos krepšinio rinktinės pergalės pasaulio krepšinio čempionate prieš argentiniečius, vaikinas iškrito iš studentų bendrabučio Saulėtekio g. 12 penkioliktojo aukšto, nors pats gyveno dešimtajame aukšte. Netoli vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Laikui trinant kraujo dėmes, tyrėjai tikina, kad ikiteisminis tyrimas vyksta sparčiai, bet pripažįsta, kad svarbiausio dalyko – nustatyti žmogžudystės įtariamųjų – iki šiol nepavyko.

 

Ekspertizės gali vykti ir metus

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus (SNTS) viršininkas Vladislavas Abarovičius „Palangos tiltui“ sakė, kad apie daug ką galima tik spėlioti, nes kol nepasibaigusios kriminalistinės ir medicininės ekspertizės, nieko konkretaus pasakyti negalima. „Spėliojant galima tik pakenkti tyrimui“, - sakė V. Abarovičius, teigdamas, kad „šiame etape bylai viešumas nereikalingas“. Anot jo, nors lavono skrodimas atliktas buvo iškart po mirties, iki šiol negautos skrodimo išvados. Laukiama ir kitų tyrimų rezultatų - ar vaikinas prieš žūtį buvo išgėręs, ar nevartojo kitų cheminių substancijų, rezultatų. SNTS viršininkas sakė, kad buvo atliktos ir visos reikalingos kriminalistinės ekspertizės. „Vienų jų rezultatai – žinomi, kitų – dar ne. Atlikus vieno tyrimą, jo rezultatai naudojami atliekant kitą tyrimą – vyksta visa tyrimų grandinė. Kai ji bus užbaigta, bus aiškesnis vaizdas“, - sakė pareigūnas. Anot jo, tyrimas tokioje nužudymo byloje gali trukti nuo trijų mėnesių iki pusės metų. „Jeigu byla labai sudėtinga, jis gali vykti ir metus“,-sakė V. Abarovičius. Nors, jis teigė, jau yra apklausta „dešimtys“ žmonių dėl V. Ekčio mirties aplinkybių, vis dar ieškoma papildomų liudininkų. „Gal kas matė, girdėjo tai, ko nežino jau apklausti liudininkai“, - vengė konkrečių paaiškinimų pašnekovas. Jis tvirtino, kad vykdant naujas apklausas, „iškyla naujų klausimų“. Bet V. Abarovičius pripažino, kad tyrime žmogžudystės įtariamųjų kol kas nėra. Paklaustas, ar operatyviai neišaiškinus žmogžudžių, nedidėja tikimybė, kad jie išvengs atsakomybės, SNTS viršininkas atsakė: „Negaliu pasakyti, ar dėl to tokia tikimybė didėja ar mažėja“. Jis teigia, kad labai svaru yra tai, kad yra rastas žmogžudystės įrankis –peilis. „Tiesa, kol kas negalime pasakyti, kieno jis yra“, - sakė viršininkas. Jis patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas vykdomas pagal BK 129-ąjį straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus AVPK tyrėja Aliona Zdanovič. Ji nesileido į kalbas su žurnalistu: „Kol vysta tyrimas, negaliu apie jį kalbėti, kol nėra prokuroro leidimo“,  -sakė ji. A. Zdanovič teigė, kad net žuvusiojo tėvams teikia „labai ribotą informaciją“.

 

Tėvui – optimistiškesni pažadai

„Skambiname ikiteisminį tyrimą vykdančiai tyrėjai A. Zdanovič labai dažnai, bent kartą per savaitę, bet visąlaik girdime tą patį: „Vyksta ikiteisminis tyrimas – jo detalių atskleisti negalime“, - „Palangos tiltui“ sakė nužudyto palangiškio tėvas Valdas Ektis. Jis sakė iš tyrėjos išgirdęs, kad tyrimas gali trukti iki dviejų mėnesių. „Paskui gal ir bus kokios nors išvados“,  - vylėsi tėvas. Širdgėlos prislėgtas vyras nebuvo linkęs daugiau kalbėti: „Atleiskite, esu labai užsiėmęs – nieko daugiau negaliu pasakyti...“ – sakė V. Ektis.

 

Universitetas seka žiniasklaidą

Vilniaus Universiteto Studijų departamento direktorius Linas Bukauskas sakė, kad Universitetas specialiai ikiteisminiu tyrimu nesidomi. „Viską, ką apie jį sužinome, yra iš viešosios erdvės – žiniasklaidos“,  -sakė jis. Anot jo, kai teisėsaugos institucijos išsiaiškins nusikaltimo aplinkybes, kai bus tyrimo išvados, tuomet Universitetas mąstys apie savižudybių prevenciją Universiteto bendrabučiuose Saulėtekyje. „Neseniai juose lankėsi Universiteto administracijos žmonės – domėjosi studentų gyvenimo sąlygomis ir problemomis. Tiesa, negaliu pasakyti, ar tai buvo iki V. Ekčio mirties ar po jos“, - sakė L. Bukauskas.

 

Pirmoji para – svarbiausia

Žinomas Palangos teisininkas Vytautas Korsakas „Palangos tiltui“ sakė, kad, įvykus nusikaltimui, per pirmąsias 24 valandas yra pasitelkiamos visos pajėgos jam išaiškinti „karštais pėdsakais“. „Kuo daugiau laiko praeina nuo nusikaltimo padarymo, tuo sunkiau išaiškinti nusikaltimą.  Pavyzdžiui, kvapų pėdsakai, atsiradę trumpalaikio žmogaus kontakto su objektais metu, normaliomis sąlygomis nuo atsiradimo momento išlieka tik kelias valandas.  Vėliau paimti kvapų pėdsakus pasidaro praktiškai nebeįmanoma“,- sakė V. Korsakas. Anot jo, baudžiamojo proceso kodeksas numato, kad prokuroras ir ikiteisminio tyrimo įstaigos kiekvienu atveju, kai paaiškėja nusikalstamos veikos požymių, privalo imtis visų įstatymų numatytų priemonių, kad per trumpiausią laiką būtų atliktas tyrimas ir atskleista nusikalstama veika.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar vasarą viešėdamas Palangoje, netoli J.Basanavičiaus gatvės esančio batutų parko, pamačiau aukštą vaikiną, mūvintį šortais. Dėmesio gal nebūčiau atkreipęs, jei ne viena ypatinga detalė – bioninė koja, kuria naudojosi tarsi sava. Net nesudvejojęs priėjau prie jo susipažinti ir pasiteirauti – gal būt jis sutiktų papasakoti savo gyvenimo istoriją. 22-jų...


Antradienį Palangoje draugiškoms rungtynėms susitiko Lietuvos vyrų krepšinio ir futbolo rinktinės. Po rungtynių sportininkai palinkėjo vieni kitiems sėkmės prieš „Eurobasket 2017“ ir prieš atrankos į 2018 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynes su Škotija.


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Palanga vasarą – ne tik poilsiautojų kurortas, jau ne pirmus metus būtent mūsų mieste treniruotes pradeda ir bene mylimiausias krepšininkų būrelis – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Nors birželio 20 dieną rinktinės stovykloje pasirodė tik 11 krepšininkų, rimtas trenerių ir sportininkų darbas bei pasiruošimas vyksta be išlygų.  


Nors iki šių metų Europos krepšinio čempionato starto liko dar daug laiko, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas kartu su savo asistentais ir krepšinio federacijos atstovais jau dėlioja nacionalinės rinktinės maršrutą būsimų pergalių link.


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


Palangos krepšininkus buvo apėmusi krepšinio manija

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 23 | Rubrika: Sportas

Vasario 17 dieną Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje krepšinio šventėje. Čia vyko „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) „Žvaigždžių diena“, pavadinta „Ateities krepšinio žvaigždės – šiandien 2012“. Keturias valandas trukusiame renginyje...


Palangiškis, Vilniaus Universitete informatiką studijavęs Valdas Ektis rugsėjo 9-ąją buvo rastas negyvas prie Saulėtekio studentų bendrabučio. Atsirado mačiusių jį iškrentant per balkoną. Šalia vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Tyrėjai dar spalio mėnesį „Palangos tiltui“ ...


Palangiškio studento žmogžudystės byloje įtariamųjų nėra

Linas JEGELEVIČIUS, Briuselis, 2010 10 25 | Rubrika: Miestas

Jau pusantro mėnesio praėjo nuo palangiškio, Vilniaus Universitete informatiką studijavusio Valdo Ekčio mirties. Rugsėjo 9-ąją, po Lietuvos krepšinio rinktinės pergalės pasaulio krepšinio čempionate prieš argentiniečius, vaikinas iškrito iš studentų bendrabučio Saulėtekio g. 12 penkioliktojo aukšto, nors pats gyveno dešimtajame aukšte. Netoli vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas...


Licencijos dirbti Lietuvoje neturinti lošimo bendrovė "Triobet", pademonstravusi neregėtą cinizmą - šalies ir užsienio gyventojams pasiūliusi lažintis, ar protesto akcijos Vilniuje penktadienį baigsis riaušėmis, pateko į teisėsaugininkų akiratį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas