Palangiškių atostogos: namuose, gimtoje šalyje, ten, kur šilta ir... kariaujant

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-03
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangiškių atostogos: namuose, gimtoje šalyje, ten, kur šilta ir... kariaujant

Pasibaigus vasarai poilsiautojų srautai, kaip ir kasmet, išseko, o kurortą apgaubia ramybė. Pamaitinus, išmigdžius, išsupus, palepinus visais įmanomomis kūno ir sielos malonumais tūkstančius atostogautojų, ir palangiškiams laikas galvoti apie užtarnautas atostogas. Kur ir kaip atostogauja palangiškiai, nusprendė pasidomėti „Palangos tiltas”.

Turkija – geriausias vasaros kurortas
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis, paklaustas ar jau atostogavo šiais metais, atviravo, jog dar ne, o tą ketina padaryti nuo rugsėjo 12 dienos. S. Šepučio atostogų planuose – lietuvių pamėgtoji Turkija. „Renkuosi Turkiją dėl savo žmonos, kuriai yra astma, o šiltas vanduo ir klimatas būtinas. Palangoje šiemet vasaros beveik neturėjome, – teigė S. Šeputis. – Atostogos truks dešimt dienų. Tiek atostogų davė, nekaupiu atostogų, po mėnesį jų iškart negaunu, nes yra daug darbų, kuriuos reikia padaryti”. Pašnekovo tikinimu, net ir laisvu nuo darbo metu telefonas netyla nuo skambučių, tad nori nenori tenka į juos atsiliepti. Pašnekovo teigimu, norisi atsijungti nuo visuomenės, paatostogauti, tad telefoną šių atostogų metu ketinantis išjungti.

„Visas gyvenimas – atostogos“
Paklaustas apie savo atostogas verslininkas, buvęs Palangos kredito unijos vadovas Evaldas Petrauskas atviravo: ,,Dabar mano visas gyvenimas yra atostogos. Nereikia dirbti, kariauju po teismus. Daugiau keliauju į užsienį. Gyvenime teko nemažai pasaulio išmaišyti, tad Lietuvą palieku tam laikotarpiui, kai jau būsiu pensijinio amžiaus, kai sveikata galbūt kitokia bus“.
Pašnekovas patikino, jog dėmesį skiria tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui. Siekia, jog kelionės būtų kuo labiau įvairesnės. „Poilsinėse kelionėse ne visada stengiamės gulėti, norisi, kad ji būtų ir pažintinė. Siekiu, jog viena kelionė būtų aktyvi, o kita – į šiltus kraštus, prie jūros, pailsėti”, – sakė E. Petrauskas.
Pasyviam poilsiui itin ištikimas žinomas miesto krepšinio treneris Regimantas Juška. Treneris teigė, jog dėl laiko stokos ir įtempto sportininkų gyvenimo būdo ilgų atostogų jis neturintis: ,,Atostogauju mažai. Kai turiu laisvo laiko, stengiuosi jį praleisti ramiai namuose, pailsėti nuo visų darbų, atsikvėpti ir pasidaryti visus susikaupusius darbus”.

Ištikimybė Lietuvai bei savam kraštui
Šventosios seniūnijos seniūnės pavaduotojas Eugenijus Čilinskas „Palangos tiltui” teigė, jog šiais metais dar neatostogavo, tačiau netrukus ketina tą padaryti.
„Dabar neatostogauju, bet ketinu. Žadu ir norėčiau pavažinėti po Lietuvą. Šią vasarą savaitgaliais šiek tiek pavažinėjau. Lietuvoje yra labai daug įdomių vietų ir tiesiog gaila nežinoti savos gimtinės, apylinkių, o važinėti po pasaulį. Prioritetą teikiu Lietuvai. Mes turime daugybę labai įdomių dalykų bei vietų. Buvau gerokai nustebintas kaip viskas pasikeitę. Ten, kur teko lankytis anksčiau, viskas pakitę, tad ir pažiūrėti tikrai yra ką. Pasyviam poilsiui reikšmės neteikiu, tai tik buvimas namuose ir tvarkymasis, tuoj pat atsiranda visokių darbų. Savo atostogų nekaupiu, išeinu tiek, kiek mane išleidžia”, – atviravo pašnekovas.

Palangiškiams geriausia – Palangoje
Ramias savo atostogas planuoja ir savam kurortui ištikimas lieka Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius. Pašnekovas teigė, jog šiais metais atostogauja Lietuvoje: ,,Šiuo metu kaip tik mėgaujuosi atostogomis. Atostogauju Palangoje, palangiškiai renkasi Palangą, – šmaikštavo G. Pocevičius. – Iš viso atostogausiu tris savaites, o prioritetą teikiu ramiam ir pasyviam poilsiui. Į užsienį šiais metais vykti niekur neketinu – paskutiniu metu užsienyje nesilankau. Šios mano atostogos taip pat ramios – rugsėjo mėnuo, pati mokslo metų pradžia, tad laiką norisi praleisti su savo šeima ir vaikais“.
Palangos savivaldybės Tarybos narys Vaidotas Bacevičius šiais metais per atostogas taip pat nebuvo niekur išvykęs: „Atostogavau Palangoje. Šiais metais taip susiklostė, kad su šeima užsienyje atostogauti neteko. Tolimiausia mano gyvenime kelionė buvo į Jungtines Amerikos Valstijas. Tai – įsimintiniausia mano kelionė, kuri labiausiai patiko. Man itin didelį įspūdį paliko Kalifornija, priešingai nei Vašingtonas. Atostogaudami su šeima, derinamės tarpusavyje, ieškome kompromiso, mat man labiau patinka aktyvesnis laiko leidimas, o namiškiai mieliau renkasi pasyvesnį poilsį. Savo atostogų tikrai nekaupiu, tik šiemet taip gavosi, kad tų atostogų buvo viso labo tik kelios dienos. Namuose buvo susikaupę visokių buitinių klausimų, dėmesį skyrėme savo sveikatai, namams, vaikams, tad ir atostogų nepajutau. Šiemet paatostogavome, atvirai sakant, atsipūtę nuo visko, tik rugpjūčio mėnesį – kažkur aštuonias dienas“.

Į keliones – ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir praplėsti akiratį
Aistringa keliautoja po Lietuvą ir už jos ribų būtų galima pavadinti Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis” direktoriaus pavaduotoją ugdymui Mildą Kucevičienę. Kalbinta moteris teigė, jog savas atostogas visuomet stengiasi išnaudoti, o šiais metais dalį jų jau ir panaudojo. „Šiais metais jau atostogavau. Atostogas turėjau birželio mėnesį, tačiau rugsėjį dar truputį turėsiu laisvo laiko. Birželį daug keliavau drauge su Palangos ,,Baltijos” pagrindinės mokyklos kolektyvu. Šiemet mes savo kelionei pasirinkome Belgiją ir Prancūziją. Tai buvo ekskursija su Klaipėdos turizmo agentūra, „Baltijos“ mokykla, prisijungė auklėtojų iš darželio, žmonių iš Klaipėdos. Mes turėjome labai nuostabią gidę. Kelionė truko aštuonias dienas, visos mūsų nakvynės buvo viešbučiuose. Tai buvo pažintinė kelionė, reikėjo nemažai keliauti, tačiau buvo labai įdomu, – sakė M. Kucevičienė. – Galėčiau sakyti, jog Prancūziją aplankėme netradiciškai – nebuvome Paryžiuje, nes net neturėjome tokio tikslo. Lankėme pilis, miestų tvirtoves, vienuolynus, keliavome tarsi regionais. Itin sužavėjo Juodoji jūra. Ragavome ir valgėme midijas, lankėmės austrių bei midijų plantacijose, ten, kur jos yra auginamos. Įspūdžių parsivežiau tikrai daug, labai viskas patiko, o bene labiausiai – pilys ir Prancūzijos parkai“.
Anot M. Kucevičienės, įdomios ir vietinių tradicijos: „Prancūzai turi tokį įdomų požiūrį, jie tiki, jog kiekvienas augalas yra Dievo kūrinys. Žinoma, laukuose galima pamatyti ne tik gražias gėles, bet ir dilgėles bei balandas, tačiau Prancūzijoje visi sodai itin išpuoselėti – labai dideli ir gražūs jų parkai bei sodai. Augalai, iš tolo į juos žvelgiant, atrodo labai neįprastai, primena kai kurias geometrines formas. Prancūzai įsitikinę, jog nepriekaištingai išpuoselėtuose jų soduose dirbti turi tik tikri prancūzai, išskyrus pagalbinius darbuotojus - jie gali būti ir kitataučiai. Viešėdami Belgijoje aplankėme didelį miestą – Antverpeną, taip pat didelį uostą. Sužavėjo Briugė miestelis – jame prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas, o ir Hitlerio buveinės berods ten būta. Viešėdama Belgijoje susidariau nuomonę, kad ten gyvena labai pasiturintys žmonės, gatvėse dažnai galima išvysti važinėjant prabangias mašinas. Kalbant apie kultūrą, tai prancūzai labai mandagūs žmonės, turintys labai geras manieras“.

Nepanaudotos atostogos – Lietuvoje
Prakalbus apie likusias ir dar nepanaudotas atostogas, M. Kucevičienė prasitarė, jog jas ketina praleisti Lietuvoje. „Rudenį, per kitas savo atostogas, labai norėčiau pakeliauti po Lietuvą. Stebiuosi, kiek Lietuvoje yra nematytų ir gražių vietų, kaimo turizmo sodybų”. Pašnekovė atviravo, jog su draugais turi tradiciją pakeliauti ir palydėti vasarą: „Šiemet žadėjome važiuoti į Pažaislio vienuolyną. Mūsų tos kelionės būna tartum vasaros sezono užbaigimas su tikslu kažką pamatyti ir aplankyti. Esame nemažai keliavę po Lietuvą, Ventspilį, smagiai laiką leidome Plateliuose. Lietuvoje išties yra daugybė gražių vietų. Be abejo, smagu ir toliau išvykti, smagu ir čia, Lietuvoje. Kelionės ypač plečia akiratį, tad, manau, jog bent viena kelionė per metus yra labai gerai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Ne be Palangos ir jos mero Šarūno Vaitkaus asmenybės žavesio Lietuvos premjerų keliai ir toliau suks į didžiausią šalies kurortą. Postą paliekantis Algirdas Butkevičius nuolat rinkosi Palangą atostogoms, kol vadovavo socialdemokratų Vyriausybei 2012–2016 metais. 2008–2012 metų Vyriausybės vadovas, konservatorius Andrius Kubilius, kaip prisipažino anksčiau...


Pasibaigus vasarai poilsiautojų srautai, kaip ir kasmet, išseko, o kurortą apgaubia ramybė. Pamaitinus, išmigdžius, išsupus, palepinus visais įmanomomis kūno ir sielos malonumais tūkstančius atostogautojų, ir palangiškiams laikas galvoti apie užtarnautas atostogas. Kur ir kaip atostogauja palangiškiai, nusprendė pasidomėti „Palangos...


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Šiuo metu nemažai daliai moksleivių yra iškilusi sudėtinga apsisprendimo dilema: kur rinktis studijas – Lietuvoje ar užsienyje? Ir kur užtarnautas diplomas reikš daugiau?


„Labai laiku sugalvota ir labai laiku surengta paroda“, – penktadienio vakarą atidarydamas Rasos Strielaitės vilnonių veltų riešinių parodą dailės salone „Mostas“ sakė tuo pačiu vardu vadinamos kūrybinės grupės vadovas dailininkas Juozas Griušys. Ir išties geresnio laiko spalvingai ir visomis prasmėmis šiltai parodai, kai už langų tos...


Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 16 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


Netekčių ir mažų džiaugsmų namuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Sunkiausia – pasijausti esant kažkam našta, tarsi savi namai jau būtų ne savi, o kūnas sustingęs laike. Tik jausmai išlieka gilūs ir kur kas jautresni, ašaros pasirodo akyse daug dažniau nei norėtųsi jas rodyti, nes nuolat atmintin grįžta patys skaudžiausi prisiminimai, kuriuos nuslopinti stengiamasi trumpomis atsipalaidavimo akimirkomis. Daug tokių potyrių kupinų žmonių gyvena Globos...


Mero dovana – šilta padėjėjos kėdė

Aistas MENDEIKA, 2009 12 01 | Rubrika: Miestas

Nors kalėdinių dovanų dalinimo laikotarpis dar neprasidėjo, Palangos miesto savivaldybės meras V.Stalmokas atkakliai stengiasi praskaidrinti Tarybos narės, partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei valdančiosios koalicijos Taryboje atstovės Marytės Vačerskienės adventinę nuotaiką, padovanodamas jai šiltą kėdę. Šią savaitę neseniai buvusi vaikų darželio „Pasaka“ direktorės pavaduotoja, truputį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas