Palangiškius atakuoja telefoniniai sukčiai: patiklieji neteko beveik 10 tūkstančių litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-25
Peržiūrėta
1989
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškius atakuoja telefoniniai sukčiai: patiklieji neteko beveik 10 tūkstančių litų

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.

Patikėjo keturios moterys
Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė, pirmieji sukčių skambučiai palangiškius užklupo balandžio 19-ąją.
„Į policijos komisariatą paskambinę piliečiai sakė, jog jiems telefonu skambinęs nepažįstamas vyriškis, - pasakojo J.Rinkevičienė. - Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitalijum Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui“.
Pasak pareigūnės, sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas apie norą apsaugoti to asmens, kuriam skambino, santaupas nuo sukčių, kad reikia skubiai užblokuoti banko sąskaitą ir panašiai. Pagrindinis telefoninių sukčių tikslas buvęs išvilioti internetinės bankininkystės kodus.
„Daugelis gyventojų nepasidavė apgaulei, tačiau keturios palangiškės patikėjo ir prarado 9 tūkst. 300 litų“, - informavo J.Rinkevičienė.

Prarado nuo 300 iki 4 tūkst. Lt
Penktadienį, balandžio 19-ąją, 18 val. sukčiai paskambino 53 metų amžiaus palangiškei. Patikėjusi jais moteris neteko 300 Lt.
Daug brangiau už patiklumą sumokėjo kitos trys Palangos gyventojos.
Šeštadienį, balandžio 20 d., 10 val. 1941 m. gimimo palangiškei I.P. telefonu paskambinęs vyriškis išviliojo banko kodus ir iš sąskaitos paėmė 4 tūkst. Lt. Tą pačią dieną, 13 val. jai paskambinusiais sukčiais patikėjusi ir banko kodus jiems atskleidusi 1963 m. gimimo Palangos gyventoja I.P. neteko 3 tūkst. Lt.
Antradienį nuo sukčių nukentėjo 1952 m. gimimo palangiškė D.N. Vidurdienį paskambinusiems jai telefonu vyriškiams moteris pasakė savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus, o susizgribusi aptiko, jog jos vardu paimtas 2 tūkst. Lt kreditas.

Periodiškai suaktyvėja
Telefoniniai sukčiai Palangoje buvo suaktyvėję 2012 m. vasarį ir 2011 m. spalį.
Pernai vasarį kurorte siautę telefoniniai sukčiai, prisistatantys Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos arba tiesiog policijos pareigūnais, per savaitę iš dviejų patiklių kurorto gyventojų išviliojo nemenkas pinigų sumas.
Tada Palangos policijos komisariato pareigūnams, 1939 metais gimusi, kurorto gyventoja pranešė, apie 15 val. jai į namų fiksuotojo ryšio telefoną paskambino nepažįstamas vyriškis. Prisistatęs pareigūnu, jis moteriai pasakė, kad per jos sąskaitą banke yra „plaunami“ pinigai, todėl reikia ją „iššaldyti“. Norint tai padaryti, reikia, kad ji padiktuotų elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir prisijungimo kodus. Jog iš sąskaitos dingo 5 tūkst. litų, moteris sužinojo nuvykusi į banką pirmadienį.
Taip pat vasarį Medžiotojų g. gyvenanti 1969 m. gimusi palangiškė policijos pareigūnams pranešė, jog irgi sulaukė skambučio fiksuotojo ryšio telefonu. Pirmadienį paskambinęs vyriškis prisistatė Juliumi Ramanausku iš Vilniaus finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos. Tariamas pareigūnas nurodė, jog per jos sąskaitą sukčiai išima pinigus, tad moteris turinti padiktuoti elektroninio prisijungimo kodus, kad sąskaita būtų uždaryta. Kitą dieną patikrinusi savo banke laikomus turtus, kurorto gyventoja pasigedo 4000 litų.
2011-ųjų spalį telefoniniai sukčiai Palangoje buvo itin suaktyvėję: tada per savaitę jie sugebėjo apgauti keturis kurorto gyventojus, iš kurių išviliojo dvidešimt tūkstančių litų. Iš viso iki to laiko nuo telefoninių sukčių buvo nukentėję aštuoni Palangos savivaldybės gyventojai.
Tiesa, tų pačių metų rudenį Palangos pareigūnai operatyviai atliko labai sunkų darbą ir nustatė vieną telefoninių apgavikų gaują. Pirmieji įtarimai asmenims buvo pareikšti spalio 26-ąją.

Prašo gyventojus būti budrius
Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai visus gyventojus prašo būti atsargius: jokiomis aplinkybėmis telefonu nesakyti asmens duomenų ar internetinės bankininkystės kodų, nepasiduoti provokacijoms.
Sukčiai sugeba įtaigiai kalbėti, psichologiškai paveikti kalbantįjį, bet būkite tam pasirengę. Visada kalbėdami telefonu su nepažįstamu asmeniu nusiteikite atsargiai ir kritiškai. Tokiais atvejais įtarumas išeina į naudą.
Palangos policijos komisariatas dar kartą primena:
-Nei policija, nei kitos teisėsaugos institucijos tarpininkavimu telefonu tarp nukentėjusiųjų ir įtariamųjų neužsiima.
-Taip pat jokių institucijų atstovai telefonu neprašo pateikti asmens, elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ar panašios privačios informacijos.
-Policija primygtinai prašo miesto gyventojų nepasiduoti panašiems mėginimams juos apgauti ir nedelsiant kreiptis į pareigūnus.
-Skambinti galite trumpuoju pagalbos numeriu 112, kuris veikia visą parą, arba tel. (8 460) 40 016.

Jūsų komentaras:

HELEN WILSON 2017-03-27 02:10 ([email protected] / IP: 41.190.2.154)
Noriu informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Helen Wilson, privati ​​paskola skolintojas, kad skolina gyvenimo laiko galimybę. Ar jums reikia skubiai paskolą mokėti savo skolą, arba jums reikia paskolą, siekiant pagerinti jūsų verslą? Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų? Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? ieškote daugiau, nes mes esame čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas. Mūsų paskolų fiziniams asmenims, kuriems reikia finansinės paramos, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą esant 2% norma. Noriu naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimą pagalbą ir gavėją ir bus pasirengę pasiūlyti paskolas. Taigi Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: ([email protected]) Taigi, jei jūs norite gauti paskolą iš mano įmonės, galite susisiekti su mumis šiandien. Didžiausia suma, mes skolinti yra 600,000,000.00 į šių Valiuta: Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais, eurais ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų dėkoju

Jonas 2013-04-26 10:52 (IP: 78.61.204.18)
nuo durnumo vaistų nėra!

Apdujina ar ką? 2013-04-26 10:44 (. / IP: 86.100.60.112)
-Gal jie sugeba "apdujinti", nes jau kiekvienas žino,kad gali paskambinti sukčiai, ir , labai gaila, vis yra apiplėšiami žmonės? Kaip suprasti,: -jei žmogus net neturi sūnaus, o paskambinęs sako, kad -"Jūsų sūnui" reikia pinigų..už..., ir atiduoda???..

hmmm 2013-04-26 09:11 (IP: 78.61.104.50)
na ir man skambino du kartus, bet nereikia isskysti, juk tiek rasoma ir sakoma, bet kitiems nedaeina

Taip pat skaitykite

Iškart po Velykų sukčiai nauju būdu beldžiasi į gyventojų pinigines - šįkart siunčia ne sms, o elektroninius laiškus.


Į policijos pareigūnus kreipėsi pinigus praradusi moteris.


Gavusi melagingą žinutę iš banko ir pateikusi duomenis, moteris neteko 2500 eurų, praneša Klaipėdos Vyriausiasis policijos komisariatas.


Nors Lietuvoje iš gyventojų sukčiai vis dar išvilioja reikšmingas sumas pinigų, nerimą keliančios statistikos fone yra ir kuo pasidžiaugti.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas penktadienį, rugsėjo 10 d., pranešė, jog gautas 70-etės palangiškės pareiškimas apie tai, jog iš jos sąskaito banke dingo pinigai.


Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Palangą atakuoja telefoniniai sukčiai

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Palangos miesto policijos komisariatui 10 gyventojų pranešė, kad jiems telefonu skambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitaliju Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui. Sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas...


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Telefoniniai sukčiai atrado aukso gyslą Palangoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Krizės akivaizdoje, kai nusikalstamumas auga ne dienomis, o valandomis, kai kiekvienas svetimas litas tampa labiausiai viliojančiu dalyku, Palangą drebina telefoniniais sukčiais vadinami asmenys. Vos per dvi dienas jie iš patiklių palangiškių išviliojo beveik 20 tūkstančių litų. Beveik 5 tūkstančius litų jie jau buvo išvilioję prieš savaitę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius