Palangoje – Dalios Ibelhauptaitės režisuota „Bohema“ su Merūnu Vitulskiu

Palangos tiltas, 2016-08-04
Peržiūrėta
225
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – Dalios Ibelhauptaitės režisuota „Bohema“ su Merūnu Vitulskiu

Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje rinksis norintys patirti įspūdingą Giacomo Puccini operos „Bohema“ dvasią. Prieš dešimtmetį režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dick Bird bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus sukurta opera prisikelia naujam gyvenimui. Pagrindinius vaidmenis pajūryje atgimsiančiame spektaklyje atliks jaunosios kartos operos žvaigždės Merūnas Vitulskis ir Viktorija Miškūnaitė. Operą diriguos Vladimiras Ponkinas.
„Bohema“ buvo svajonė, kurią įgyvendinau ne šimtu, o tūkstančiu procentų. Dabar, „bohemiečiams“ švenčiant dešimtmetį, ši opera pradės naują gyvenimą, atves naują jaunų solistų kartą į Lietuvos žiūrovų akiratį ir, svarbiausia, ji atgims būtent pajūryje“, - džiaugėsi operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.
„Bohemos“ kūrėjus į pajūrį pakvietė naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Šia opera pradedamas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Kartu tai simbolinis didžiulės rekonstrukcijos laukiančio teatro ambicijų ir kokybės pažadas ateinantiems metams.

„Bohemos“ statytojai G. Puccini operos veiksmą perkėlė į penkiasdešimtuosius, pokario metus. „Mūsų opera yra kaip kinas, kur operos solistas vaidina lyg kino aktorius. Todėl čia ne mažiau svarbus ir vizualinis momentas. Juozas Statkevičius yra pats įdomiausias, didžiausią fantaziją turintis žmogus dizaino srityje Lietuvoje, mūsų spektakliams kuriantis ne kostiumus, o personažus.“
Kurdamas kostiumus G. Puccini „Bohemai“ J. Statkevičius atsisakė šiuolaikinių medžiagų ir, D. Ibelhauptaitės pasakojimu, nudirbo neįsivaizduojamą darbą: iš antikvariatų supirkęs senus drabužius juos ardė ir iš naujo modeliavo kostiumus. Miuzetės kostiumas, anot jos, jau tapo muziejiniu.
Dekoracijas spektakliui sukūrė britų scenografas Dick Bird, dirbantis Londono „Covent Garden“, Paryžiaus operoje ir kituose teatruose. „Scenoje jis sukūrė tą tikrą romantišką Paryžių – aptrupėjusį, poetišką, nuspalvintą mansardomis ir stogais. Toks Paryžius dabar atsidurs pajūryje“, - pasakojo D. Ibelhauptaitė.
Pajūryje atgimsiančioje „Bohemoje“ vaidmenis kuria jaunosios kartos operos solistai Merūnas Vitulskis (Rudolfas), Viktorija Miškūnaitė (Mimi), Mindaugas Rojus (Marčelas), Aistė Pilibavičiūtė (Miuzetė), Šarūnas Šapalas (Šonoras), Rokas Spalinskas (Kolenas) ir kiti.
D. Ibelhauptaitė prisipažino, Merūną savo pastatymams „nusižiūrėjusi“ dar 2007 m. viename televizijos projektų. Nors artimesnis ryšys tarp jų užsimezgė prieš ketverius metus, tačiau vis nepavykdavo suderinti tinkamo laiko, vaidmenų. „Nors mano širdyje Merūnas jau senas „bohemietis“, iš tiesų kartu dirbame pirmąkart“, - sakė režisierė.
Pats Merūnas Vitulskis tvirtino tikįs, jog „Bohemos“ pastatymas Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre niekuo nenusileis geriausiems šios operos pavyzdžiams Europoje. „Tai kūrinys, turintis fantastinę aurą. „Bohemoje“ atsiranda nepaaiškinamas bendrumas: scenoje mes daugiau nei kolegos“, - prisipažino solistas.
M. Vitulskis taip pat džiaugėsi galimybe dirbti su perspektyviais jaunais solistais. „Su Viktorija dainuoti vienoje scenoje svajojau seniai. Tai ypatingu talentu apdovanota solistė. Džiugu, kad ją įvertino ir kritikai, ir žiūrovai“, - apie Mimi vaidmenį kuriančią Viktoriją Miškūnaitę sakė M. Vitulskis.
Geriausia 2015 metų operos soliste pripažinta ir Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota operos solistė Viktorija Miškūnaitė „bohemiečių“ gretose ne naujokė. Tačiau Mimi vaidmuo D. Ibelhauptaitės režisuotoje „Bohemoje“ jai – debiutas.
„Daug žmonių sako, kad manęs neatpažįsta, kad šiame spektaklyje esu kitokia. Tačiau aš pati jaučiu, jog kuriu tą vaidmenį, kuris artimiausias mano prigimčiai“, - sakė V. Miškūnaitė.
Drauge su G. Puccini operos „Bohema“ atgimimu pajūryje prasidės ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamas vasaros festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, klausytojams dovanosiantis unikalių kamerinių ir simfoninės muzikos programų.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje rinksis norintys patirti įspūdingą Giacomo Puccini operos „Bohema“ dvasią. Prieš dešimtmetį režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dick Bird bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus sukurta opera prisikelia naujam gyvenimui. Pagrindinius vaidmenis pajūryje atgimsiančiame spektaklyje atliks jaunosios kartos...


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius