Palangoje – palaikymo akcija „Je suis charlie“

Palangos tiltas, 2015-01-19
Peržiūrėta
1259
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – palaikymo akcija „Je suis charlie“

Penktadienio pavakare centrinėje Palangos aikštėje būriavosi palangiškiai ir ne tik iš mūsų miesto atvykę žmonės, atsiliepę į Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Palangos skyriaus kvietimą dalyvauti palaikymo akcijoje „Je suis charlie“.
Gan simboliška, jog akcijos dalyviai rinkosi prie kiosko „Lietuvos spauda“. Atėję čia pasidalijo trispalvėmis Prancūzijos vėliavėlėmis, segėsi prie krūtinių juosteles su užrašais „Je suis charlie“ ar laikė rankose didesnius plakatus su šiais žodžiais, primenančiais sausio 7-ąją įvykusias žudynes satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje.

Palangoje įvykusi akcija tapo savotišku aidu sausio 11-ąją Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusio istorinio žygio, skirto paminėti 17 teroro išpuolių aukų. Jame dalyvavo apie porą milijonų žmonių, o eisenos Paryžiaus gatvėmis priekyje tylomis susikibę už rankų ėjo pasaulio lyderiai.
„Susirinkome čia palaikyti žodžio laisvės ir pagerbti žuvusiuosius“, – sakė Palangos mero patarėja Karolina Kubeldzienė, priminusi akcijos dalyviams skaudžius įvykius Paryžiuje.
Į Palangą atvykęs Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos pirmininkas Clavreuil Jacky nuoširdžiai dėkojo visiems čia susirinkusiems asociacijos Palangos skyriaus nariams bei bendruomenės atstovams už palaikymą. Tuo pačiu jis išreiškė padėką Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei, iškart po skaudžių įvykių apsilankiusiai Prancūzijos ambasadoje ir pasirašiusiai užuojautos knygoje bei užsienio reiklų ministrui Linui Linkevičiui, kartu su valstybių lyderiais iš viso pasaulio dalyvavusiam istorinėje demonstracijoje prieš terorizmą Paryžiuje.
„Ačiū, kad nepamirštate Prancūzijos šūkio „Laisvė, lygybė, brolybė“. Ačiū, kad palaikote esmines vertybes. Ir nors įvykiai Paryžiuje buvo mums visiems labai skaudūs, jie parodė, kad mokame susiburti, išryškino, kas yra draugai, o kas – priešai“, – kalbėjo C. Jacky, lietuviškai padėkojęs akcijos dalyviams: „Ačiū jums, ačiū Lietuvai“.
Palangai žodžius iš Paryžiaus perdavė skulptoriaus A. Mončio dukterėčia, Antano Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė, atsinešusi į akciją nuotraukas, kuriose – skulptoriaus sūnus Jean Christophe su žmona Daniela, skulptoriaus anūkai Roxane ir Felix bei jų draugai, dalyvavę eitynėse Paryžiuje.
„Jean Christophe toje istorinėje eisenoje perdavė ir mūsų, palangiškių, palaikymą. O šiandien, sužinojęs, kad Palangoje taip pat vyks pilietinė akcija „Je suis charlie“, jis prašė perduoti linkėjimus visiems, susirinkusiems čia“, – sakė L. B. Turauskaitė.
Priminsime, jog žudynės „Charlie Hebdo“ redakcijoje įvyko trečiadienį, sausio 7 d. Jų metu trys kaukėti užpuolikai įsiveržė į satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją ir automatais sušaudė 12 žmonių, tarp jų 2 redakciją saugojusius policininkus. Dar keturi žmonės žuvo penktadienį per įkaitų dramą žydų košerinėje parduotuvėje Paryžiuje.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį ir šeštadienį didžiuosiuose prekybos tinkluose prasidės tradicinė 33-ioji „Maisto banko“ akcija.


Nacionalinis kraujo centras kviečia padovanoti kraujo – gegužės 10 d. nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje vyks Kraujo donorystės akcija.


Ankstyvą ketvirtadienio rytą Rusijai užpuolus Ukrainą, Lietuvos socialinėje erdvėje pasklido žinia apie skirtinguose Lietuvos miestuose organizuojamas Ukrainos palaikymo akcijas. Viena jų šiandien vyksta ir Palangoje.


Vasario 1 d.  prasidėjo tradicinė kasmetinė akcija „Lydeka“. Kadangi nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. galioja draudimas gaudyti lydekas, šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienio pavakare centrinėje Palangos aikštėje būriavosi palangiškiai ir ne tik iš mūsų miesto atvykę žmonės, atsiliepę į Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Palangos skyriaus kvietimą dalyvauti palaikymo akcijoje „Je suis charlie“. Gan simboliška, jog akcijos dalyviai rinkosi prie kiosko „Lietuvos spauda“. Atėję čia pasidalijo...


Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17 teroro išpuolių aukų, didžioji dalis kurių buvo satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ žurnalistai, skambėjo ir palaikymo bei solidarumo žodžiai iš Palangos.Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17...


Rytoj, šeštadienį, 10 val. Palangoje kaip ir kasmet vyks kasmetinė, visuotinė, pavasarinė tvarkymosi akcija „DAROM‘13”. Šiais metais bus tvarkomos 5 nešvariausios Palangos mieste esančios vietos:


Prenumeratos akcija

Redakcija, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Prenumeratos akcija, Akcija+Loterija,


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius