Palangoje atidaromas šeimoms skirtas interaktyvus lietuviškų pasakų parkas

Palangos tiltas, 2016-08-04
Peržiūrėta
1202
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje atidaromas šeimoms skirtas interaktyvus lietuviškų pasakų parkas

Jau visai netrukus – šeštadienį – Palanga vietos gyventojus ir svečius pakvies į naują parką, kuris neabejotinai labiausiai sudomins šeimas su vaikais. Itin gražioje vietoje, greta garsiojo meno ir pramogų klubo „Kupeta“, šalia Birutės parko ir jūros, baigiamas įrengti skulptūrų parkas, kurio atidarymas įvyks rugpjūčio 6 d. 13 val.
Kurorto Savivaldybė pasirūpino, kad atgijusi rekreacinė erdvė, esanti ties S. Dariaus ir S. Girėno bei S. Daukanto gatvių sankirta, viliotų ne tik skulptūromis, bet ir atnaujinta infrastruktūra – pakloti nauji takai, įrengtas apšvietimas, pasirūpinta mažąja architektūra.
Kone dviejų hektarų teritorijoje įkurtas naujasis parkas yra išskirtinis – visas jo skulptūras jungia vienijanti tema – lietuvių liaudies pasakų motyvas.
Penki skulptoriai – Andrius Petkus, Rolandas Šmitas, Algis Kasparavičius, Marius Zavadskis bei Gediminas Mažintas – nuoširdžiai ir įtemptai dirbo, kad jų kūriniai sudomintų tiek vyresnius, tiek ir mažuosius parko lankytojus. Atsižvelgiant į laikmetį, naująjį parką nutarta praturtinti šiuolaikinio meno kūriniais, tačiau kartu buvo iškelta ir kita sąlyga – visos skulptūros turi būti atraktyvios, kad jomis būtų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – vaikai galėtų laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti.
Šio projekto meninės dalies kuratorius, palangiškis skulptorius Andrius Petkus neabejoja – šiuolaikinis konceptualus menas, sujungtas su ne vieną šimtmetį skaičiuojančia liaudies kūryba, neabejotinai sudomins lankytojus. „Interaktyvios skulptūros, jungiančios liaudies ir šiuolaikinį meną, bus įdomios tiek vyresniems, tiek ir mažiesiems“, ­– įsitikinęs menininkas.
Dar vienas naujojo parko išskirtinumas yra tai, kad ties kiekviena skulptūra bus įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir keliomis užsienio kalbomis.
„Palanga yra šeimoms draugiškas kurortas, todėl siekiame kuo daugiau miesto viešųjų erdvių įrengti taip, kad jos būtų patrauklios ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Įkurdami naująjį skulptūrų parką kartu siekėme ne tik atraktyvumo, bet ir skatinti lietuvybę – klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Miestas įrengė naujojo parko infrastruktūrą, o prie Savivaldybės iniciatyvos kurorte įkurti dar vieną šeimoms patrauklią poilsio erdvę noriai prisijungė ir verslininkai - lėšų skulptūroms sukurti skyrė viešbučiai „Palanga“, „Kerpė“, „Palangos vėtra“ bei restoranas „A-petit.
Pirmosios penkios skulptūros parke bus įrengtos artimiausiomis dienomis ir visuomenei pristatytos jau šį šeštadienį. Dar antra tiek skulptūrų bus įrengta rudenį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiariausiame pajūrio mieste - Palangoje - vasarotojai gali ne tik šauniai pasilinksminti, bet ir sužinoti šį tą naujo apie mūsų planetoje vykstančius pokyčius.


Palangos Pasakų parkas tapo šviesesnis – miestą prižiūrintys komunalininkai parke sumontavo papildomų apšvietimo žibintų. 


Prie pat jūros, pušynų apsuptyje įsikūręs Vaikų parkas jau šį savaitgalį lauks mažųjų lankytojų – parkas vartus atkels šeštadienį, kovo 26 d.


Palanga netrukus taps Kalėdų pasakų miestu, o kalėdinę nuotaiką kurs ne tik dovanodama netikėtų atradimų, bet ir kvies bendruomenę pasaką kurti drauge. Tokiomis idėjomis dalijasi Baltijos pajūrio kurorte šventę kurianti Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas...


Jau visai netrukus – šeštadienį – Palanga vietos gyventojus ir svečius pakvies į naują parką, kuris neabejotinai labiausiai sudomins šeimas su vaikais. Itin gražioje vietoje, greta garsiojo meno ir pramogų klubo „Kupeta“, šalia Birutės parko ir jūros, baigiamas įrengti skulptūrų parkas, kurio atidarymas įvyks rugpjūčio 6 d. 13 val.


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius