Palangoje atsiras Vytauto Kernagio alėja

"Palangos tilto" redakcija, 2019-10-27
Peržiūrėta
1975
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai kurorte dažnai koncertavusį maestro Vytautą Kernagį nusprendė įamžinti jo vardu pavadindami alėją. V.Kernagio vardas bus suteiktas dar tik projektuojamai alėjai, vesiančiai nuo J.Basanavičiaus gatvės iki Meilės alėjos. Artisto vardas visada buvo siejamas su „Anapiliu” – legendine koncertų erdve Palangoje. Čia ne kartą skambėjo maestro dainos, vykdavo festivalis „Indėnų vasara“. Prieš pora metų medinės architektūros perlu vadinama vila „Anapilis“ buvo rekonstruota. Čia įkurdintas Palangos kurorto muziejus. Atgijo kalbos, kad vertėtų šia proga įamžinti ir maestro vardą. Apie V.Kernagio alėją kalbėta dar 2009-aisiais – praėjus metams po maestro mirties. Tačiau tada atsirado skeptikų, teigiančių, kad vargu ar gražu būtų sukurti alėją, vedančią į apleistą „Anapilį“. Po dešimties metų idėja vis dar nepamiršta. Vietos valdininkai ieškojo vietos, kuri būtų netoli legendinio „Anapilio“. Norėta priminti takus, kuriais vaikščiojo V.Kernagis. Atkreiptas dėmesys į suplanuotą, bet dar nesuprojektuotą gatvę. Ji iš J.Basanavičiaus gatvės nuves į Meilės alėją. Iniciatyvai suteikti būsimai gatvei V.Kernagio alėjos vardą sutiko visi Palangos tarybos nariai. V.Kernagis po sunkios mirties mirė 2008-aisiais. Nidoje, kur vykdavo populiarus festivalis, pavadintas kažkada paties V.Kernagio personažo juostoje „Mažoji išpažintis“ ištarta fraze „Benai, plaukiam į Nidą“, pastatyta skulptūra. Ant suolelio, kur „ilsisi“ V.Kernagis su gitara, pamėgę prisėsti poilsiautojai. Skveras tapo vien patraukliausių vietų.

/www.15min.lt

Jūsų komentaras:

Pritariu 2019-10-28 11:52 (IP: 78.58.48.24)
Puiki idėja

Taip pat skaitykite

Šv. Kalėdų laukiančią Palangą papuošė ne tik gruodžio pradžioje įžiebta Eglių eglė, spindinčios tūrinės dekoracijos bei sniegas, bet ir įspūdinga Kalėdų eglių alėja. 


Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Palangoje jau tapo Kalėdų tradicija dalį J.Basanavičiaus gatvės paversti puošniai padabintų eglučių alėja, kuri kurorto gyventojus ir miesto svečius džiugina iki pat Trijų Karalių. 


Nuo naujų mokslo metų Palangoje atsiras progimnazija: miesto Savivaldybės tarybos sprendimu vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką nuo 1938-ųjų savo darbo metus skaičiuojanti buvusi Palangos antroji vidurinė mokykla, 1997 m. gavusi ekonomikos mokslų profesoriaus, Lietuvos banko organizatoriaus, „lito tėvu“ vadinamo Vlado Jurgučio (1885–1966) vardą, iš...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje atsiras Vytauto Kernagio alėja

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 27 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai kurorte dažnai koncertavusį maestro Vytautą Kernagį nusprendė įamžinti jo vardu pavadindami alėją. V.Kernagio vardas bus suteiktas dar tik projektuojamai alėjai, vesiančiai nuo J.Basanavičiaus gatvės iki Meilės alėjos.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Palangoje jau tvyro velykinė nuotaika – populiariąją J. Basanavičiaus gatvę padabino Margučių alėja.


Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius