Palangoje ir šiemet virte virs gatvių tvarkymo darbai

Palangos tiltas, 2022-03-17
Peržiūrėta
2020
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje ir šiemet virte virs gatvių tvarkymo darbai

Šylant orams mieste įsibėgėja gatvių tvarkymo darbai, pokyčiai laukia ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Planuojant ateities darbus, rengiami ir dalies miesto gatvių sutvarkymo techniniai projektai. Mieste vyksta ir daugiau infrastruktūros plėtros darbų. 

Vėžių gatvę sutvarkys birželį

Mieste tęsiami Vėžių gatvės rekonstrukcijos darbai. Juos baigti numatoma birželį. 

Beveik 500 metrų ilgio Vėžių gatvėje bus ne tik įrengti nauji gatvės pagrindai, išasfaltuota važiuojamoji dalis, bet ir įrengti šaligatviai bei dviratininkams skirti takai, įvažos, taip pat – gatvės apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai, drenažas. Šaligatviai bus pritaikyti neįgaliesiems – įrengtos silpnaregių vedimo linijos, patogios nuovažos. 

Gatvės statybos darbų metu įrengta ir pralaida vandeniui, o tai padės užtikrinti patogų susisiekimą su Vilimiškės kvartalu iš Klaipėdos plento.

Tvarkys J. Janonio, Sermiesčio gatves

Jau netrukus darbai užvirs J. Janonio gatvės atkarpoje nuo Gintaro g. iki susikirtimo su pravažiavimu į buvusią autobusų stotį. Rekonstrukcijos metu bus įrengti nauji gatvės pagrindai, asfaltbetonio danga, nauji šaligatviai, gatvių apšvietimas. 

Šiais metais bus pradėta ir daugiau gatvių tvarkymo darbų. Viena iš jų – Sermiesčio gatvė. Gatvė bus pradedama įrenginėti etapais su komunikaciniais tinklais ir asfaltbetonio danga bei apšvietimu.

Dėmesys Šventajai

Didelis dėmesys bus skiriamas Šventajai. Čia tęsiama Prieplaukos gatvės rekonstrukcija. Šiais metais bus sutvarkyta ne tik pati gatvė, bet ir šalia esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Atliekant rekonstrukcijos darbus bus įrengtos naujos dangos, apšvietimas, mažoji architektūra. 

Taip pat šiais metais bus parengtas Ošupio tako apšvietimo techninis projektas bei pradėti rangos darbai. Tvarkomoje Ošupio tako atkarpoje jau yra atnaujinta danga, praplatintame take įrengtos dvi eismo juostos, iš kurių viena skirta dviratininkams, kita – pėstiesiems bei žmonėms, judantiems neįgaliųjų vežimėliais. Tai pat įrengta ir silpnaregių vedimo juosta, taip sustiprinat visų, ypač – neįgaliųjų saugumą. Atnaujinant Ošupio taką, taip pat įrengtos poilsio salelės, suoliukai. Dar daugiau saugumo bei patogumo suteiks Ošupio tako apšvietimas.  

Pokyčiai laukia Žuvėdrų gatvės Šventojoje – praėjusiais metais čia sutvarkyti visi šaligatviai, šiemet bus pakeista asfalto danga.

Mokyklos gatvėje taip pat numatyta pakitimų – pėsčiųjų saugumui bus įrengta iškili perėja, taip pat – rekonstruojant gatvę bus įrengta autobusų įvaža bei keleivių laukimo paviljonas.

Šiuo metu rengiami ir Vilties tako ir Paukščių tako Šventojoje techniniai projektai.

Rengiami techniniai projektai

Planuojami ir kitų gatvių sutvarkymo darbai. Jau rengiamas ir „Pavėsio“ sodų gatvių sutvarkymo techninis projektas – čia bus suprojektuoti lietaus nuotekų tinklai, taip pat pagal galimybes bus numatytas „Pavėsio“ sodų gatvių apšvietimas ir dangų sutvarkymas. Taip pat bus pradėti buvusiuose „Bočių“ soduose esančių Sedulų ir Tujų takų remonto darbai.

Šiais metais bus parengti ir Užkanavės bei Kunigiškių gatvių sutvarkymo techniniai projektai bei gauti statybą leidžiantys dokumentai. 

Taip pat bus pradėtas rengti S. Daukanto gatvės atkarpos nuo J. Basanavičiaus g. iki Kęstučio g. sutvarkymo techninis projektas bei Kurorto gatvės tęsinio įrengimo techninis projektas, šiuo metu rengiamas ir Klevų gatvės sutvarkymo techninis projektas.

Numatyta ir daugiau darbų

Šiais metais numatyta ir daugiau kurorto gyventojams svarbių darbų. Vienas iš jų – bus įrengta nauja šaligatvio danga atkarpoje nuo Vytauto g. iki kapinių (pro buvusias purvo gydyklas). Atsižvelgiant į visuomenės pageidavimus, čia bus ne tik atnaujintos dangos, bet ir pakeistas apšvietimas.

Tęsiami kapinių išplėtimo darbai – jie bus užbaigti šiais metais. Taip pat bus rekonstruotas kapinių takas, skiriantis senąsias kapines bei vedantis nuo Laidojimo namų iki Vytauto gatvės.

Dėmesys bus skiriamas daugiabučių gyvenamųjų namų aplinkai – tvarkomi pėsčiųjų takai, atsižvelgiant į gyventojų prašymus, papildomai įrengiami suolai, dviračių stovai bei šiukšlių dėžės. Druskininkų g., Kretingos g. ir kt. daugiabučių kiemuose bus įrengtas apšvietimas.

Šiuo metu tęsiamas ir labai svarbių projektų įgyvendinimas – jau vyksta parengiamieji Jaunimo ir savanorystės centro statybos darbai bei buvusio „Smilčių“ mokyklos pastato rekonstrukcija, kurią užbaigus, čia įsikurs Bendruomenės namai.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieste intensyviai vyksta gatvių tvarkymo ar pasirengimo gatvių remontui darbai. Dėl to kurį laiką gyventojai gali patirti laikinų nepatogumų, tačiau jau neilgai trukus galės džiaugtis geresnėmis eismo sąlygomis.


Pradėti Būtingės gatvės tvarkymo darbai. Per maždaug dvi savaites šios 800 metrų ilgio gatvės paviršius bus naujai suformuotas, sutankintas ir sutvirtintas skalda bei žvyru.


Net ir besibaigiant rudeniui Palangoje ir Šventojoje intensyviai vyksta gatvių statybos bei rekonstrukcijos darbai. 


Šylant orams mieste įsibėgėja gatvių tvarkymo darbai, pokyčiai laukia ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Planuojant ateities darbus, rengiami ir dalies miesto gatvių sutvarkymo techniniai projektai. Mieste vyksta ir daugiau infrastruktūros plėtros darbų. 


Jei turite jums priklausančią aplinką, tai tokiu atveju, turite pasirūpinti ir jos tvarka bei švara. Taigi, aplinkos tvarkymo darbai taps reguliariai atliekamu veiksmu. Na, o, kad aplinkos tvarkymo darbus atliktumėte patogiai, paprastai bei greitai, yra būtinas atsakingas planavimas bei tam tikros priemonės. Taigi, kaip elgtis, kaip planuoti, ir kokias priemones verta įsigyti, kad aplinkos...


Iki metų pabaigos likus vos kelioms savaitėms, dvejose gatvėse – Gintaro ir Simpsono – dar burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai.


Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius