Palangoje ir Šventojoje būsto pardavimų apimtis didėjo net trečdaliu

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021-02-11
Peržiūrėta
1579
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje ir Šventojoje būsto pardavimų apimtis didėjo net trečdaliu

"Citadele“ banko duomenys rodo, kad pernai išduotų būsto paskolų apimtis, palyginti su 2019 m., išaugo 33 procentais. „Praėjusiais metais būsto rinka Lietuvoje, nepaisant laikino kritimo pavasarį, išliko aktyvi. Atslūgus pirminiam išgąsčiui dėl pandemijos, gyventojai vėl aktyviai domėjosi būsto finansavimo galimybėmis ir kreipėsi dėl paskolų. Didžioji dalis – maždaug 70 proc. – gyventojų siekė gauti paskolą pirmajam būstui įsigyti, dažniausiai pirko butą ir skolinosi vidutiniškai 80 tūkst. eurų“, – pasakoja banko Verslo ir mažmeninės bankininkystės vadovas Darius Burdaitis. Rekordinė sandorių suma Apibendrindamas praėjusių metų būsto rinkos rezultatus nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Antanas Kišūnas pabrėžia, kad, atsižvelgiant į pandemijos kontekstą, 2020 m. būsto rinkai buvo patys geriausi per visą Lietuvos istoriją. Palyginti su 2019-aisiais, pernai bendras būsto pardavimo sandorių skaičius Lietuvoje sumažėjo 5 proc., tačiau būstui įsigyti išleistų pinigų suma pasiekė visų laikų aukštumas ir sudarė 2,2 mlrd. eurų – 5 proc. daugiau nei metais anksčiau.

„Nemažėjanti paklausa pernai lėmė ir tolesnį būsto kainų augimą. Per metus butų kainos šalies didmiesčiuose išaugo 4,1 proc., o Vilniuje dar labiau – 4,8 procento. Reikėtų išskirti ir pajūrio kurortus – Palangą bei Šventąją. Čia būsto pardavimų apimtis didėjo net trečdaliu. Tai, matyt, tiesiogiai susiję su susidariusia epidemiologine situacija ir žmonių noru turėti antrą būstą atostogoms ar nuotoliniam darbui“, – sako A. Kišūnas

lrytas.lt

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc., praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Labiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius augo Pagėgių r. (13,5 karto), Trakų r. (9 kartus), Palangos m. (8 kartus), Kėdainių r. (7,8...


Išaugus energetinių išteklių ir būsto šildymo kainoms, dalis žmonių susiduria su finansiniais sunkumais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai gali pasinaudoti būsto šildymo išlaidų kompensacijomis nepriklausomai nuo to, kokiu kuru jų būstas yra šildomas.


Lietuvos bankas, įvertinęs būsto rinkos kaitimą ir skolinimo būstui apimties didėjimą, nusprendė nuo kitų metų vasario 1 dienos iki 30 proc. didinti minimalų pradinio įnašo reikalavimą antrajai ir paskesnėms būsto paskoloms, taip pat jei bus didinama anksčiau paimtų būsto paskolų suma. 


Pajūris NT kainomis perspjovė net Vilnių: butai čia brango trečdaliu. NT kainų augimas sostinėje jau beveik nebestebina, tačiau Lietuvoje yra miestų, kuriuose kainų šuolis dar didesnis nei Vilniuje. Tai – Palanga, kurioje butų kainos nuo 2020 metų pradžios išaugo net trečdaliu (33 proc.), rašo delfi.lt žurnalistė Justina Maciūnaitė. Butų kainos čia augo trečdaliu...


Palangoje ir Šventojoje būsto pardavimų apimtis didėjo net trečdaliu

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 02 11 | Rubrika: Miestas

"Citadele“ banko duomenys rodo, kad pernai išduotų būsto paskolų apimtis, palyginti su 2019 m., išaugo 33 procentais. O Palanga ir Šventoji buvo neabejotinos lyderės.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Primename, kad asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus.


Praėjusių metų pradžioje įsigaliojus naujam Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, kuriuo buvo sugriežtinti ankstesni reikalavimai, pastebima, jog daugelyje šalies savivaldybių gerokai sumažėjo laukiančiųjų socialinio būsto žmonių eilės. Pagrindinė priežastis – privaloma deklaruoti pajamas ir turtą. Palangoje laukiančiųjų eilė sumažėjo perpus.


Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 06 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko seminaras apie senų daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą butų savininkams, administratoriams, daugiabučių namų savininkų bendrijoms, gyventojus atstovaujančių organizacijų atstovams, savivaldybių ir seniūnijų atstovams bei kitiems būsto rinkos dalyviams.


Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius