Palangoje kovos menų treniruotes lankęs paauglys surengė žiaurią egzekuciją

"Delfi", 2019-07-19
Peržiūrėta
641
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vos Jurbarke nurimo žiaurūs paauglių smurto protrūkiai, sportiškas paauglys surengė išpuolį Palangoje. Netoli mokyklos paauglys vienu smūgiu nokautavo vaikiną, kuriam pargriuvus, dar spyrė į veidą. Sumuštas vaikinas kurį laiką buvo komoje.

Kaip pasakoja įvykio liudininkais tapę kiti paaugliai, mušeika dar mestelėjo, kad už tai jam vis tiek niekas nieko nepadarys. Bet teisėsaugos atstovai sako, kad atsakomybės jam išvengti nepavyks. Liepos 15-osios vakarą paauglių kompanija susirinko Palangoje esančiame riedlenčių parke. Kaip pasakojo žiauriai sumušto paauglio giminaitė, po įvykio paauglį gelbėdami medikai jam sukėlė dirbtinę komą. Sumušto šešiolikmečio nuotrauka įrodo, kad artimieji neperdeda – vaizdas išties kraupus (dėl nepilnamečių apsaugos įstatymo nuotrauka nebus viešinama – DELFI pastaba).

Nukentėjusiojo artimieji sako žinantys, kad smurtavęs paauglys išties problematiškas, turėjęs reikalų su policija. Vaikinas, anot liudininkų, lankė bokso treniruotes (vėliau klasikinio bokso treneris patikino, kad yra girdėjęs, jog jaunuolis yra lankęs rytų kovos menus, Lietuvos bokso federacijos atstovai patikino, kad oficialiai vaikinas niekada nėra buvęs sportininkų sąrašuose), yra gerokai aukštesnis ir tvirtesnis, nei kiti jo bendraamžiai, tad užteko vieno smūgio, kuris sumuštą šešiolikmetį pasiuntė į komą. 

„Sumuštam giminaičiui vos šešiolika, jis gydomas reanimacijoje. Jam keliose vietose sutrupintas žandikaulis, išmušti dantys. Medikai po įvykio jam sukėlė dirbtinę komą, paauglys kentė nežmoniškus skausmus. Dabar jis jau sąmoningas, tačiau iš skausmo net nepajėgia nuryti seilių“, – dalijosi moteris. Nedideliame mieste vieni kitus gerai pažįsta, tad apie smurtavusį paauglį kiti paaugliai jau žinojo, kad jis lankė kovos menų treniruotes, be to, ne kartą turėjo bėdų dėl smurto išpuolių.

Tačiau, anot liudininkų, paauglys tik šaipėsi iš įvykius mačiusių jaunuolių, sakydamas, kad jam vis tiek niekas nieko nepadarys. Dar vienas smūgis galėjo baigtis mirtimi Savo akimis išpuolį matęs žiauriai sumušto vaikino bičiulis pasakojo, kad jei ne vieno kompanijoje buvusio vaikino drąsa, vargu ar nukentėjęs paauglys būtų likęs gyvas. „Mes susitikome parke, kas važinėjosi, kas šiaip bendravome, „čilinome“. Netrukus atėjo vienas vaikinas, kurį šiek tiek keli iš kompanijos pažinojo, po to atėjo tas, kuris smurtavo. Iš pradžių jis tik netoliese atsisėdo ant suolo ir ėmė ieškoti problemų. Tai vieniems mėtė necenzūrines replikas, tai kitiem. Po to kreipėsi į mano draugą, pareiškė „ateik, reikia pakalbėt“. Jis atrodė arba girtas, arba vartojęs kažko, jis net ant suoliuko sunkiai nusėdėjo. Todėl niekas nesitikėjo, kad jis gali būti pavojingas. Mano draugas iš pradžių nereagavo, bet tas pristojo prie dviejų jaunesniu paauglių ir pradėjo juos įžeidinėti ir grasinti. Tada mano draugas gindamas silpnesnius nuėjo pasikalbėt ir pasakė, kad viską išsiaiškinam ir baigiam dabar. Grasinęs sumušti mano draugą tas vaikinas pradėjo sakyt, kad ateik rytoj, tipo, šiandien dar gali būt jam kažkokių problemų su tėvu. Mano draugas bandė išsiaiškinti ir viską užbaigti, tada prasidėjo muštynės. Pirma mano draugą pastūmė, netrukus „kabliu“ vožė į galvą taip, kad mano draugas krito be sąmonės. Po to dar tas vaikinas spyrė, kaip kad filmuose rodo, mano draugui į veidą. Jei būtų tą padaręs visa jėga, mano draugą būtų užmušęs. Tikrai kraupus vaizdas. Tada ginti pakritusio draugo šoko vienas iš kompanijos vaikinų. Jis išgelbėjo mušamam bičiuliui gyvybę, nes tik tada tas mušęs atstojo ir pasišalino iš aikštelės. Aš iškart iškviečiau pagalbą“, – pasakojo iš kito miesto bičiulio aplankyti užsukęs vaikinas.

Kad sumuštas vaikinas stojo ginti kitų paauglių, patvirtino ir jo giminaitė. Tiesa, pats vaikinas dar nelabai gali kalbėti, apie įvykius moteris žino iš ten buvusių vaikinų pasakojimų. Be to, anot moters, aikštelę, kurioje buvo paaugliai, stebi filmavimo kameros. Tyrimą sunkina įtariamojo amžius Iki sąmonės netekimo sumušto šešiolikmečio artimieji neslepia nerimo, kad po tokio žiauraus smurto išpuolio įtariamasis laisvai vaikšto kur nori ir daro, ką nori. Palangos policijos Veiklos skyriaus vadovas Kęstutis Bončkus patikslino, kad smurtu įtariamas nepilnametis išties buvo žinomas, tačiau baudžiamoji byla jam keliama pirmą kartą.

Tyrimą apsunkina tai, kad smurtu įtariamas paauglys nebuvo sulaikytas įvykio vietoje. Jei būtų sulaikytas iškart, būtų paprasčiau buvę išsiaiškinti, ar įvykio metu jis buvo blaivus. Pareigūnas atviras: ne viskas vyksta taip greit, kaip norėtųsi, tačiau daroma viskas, kad būtų surinkti neginčijami ir svarūs įrodymai, kad neliktų galimybės išsisukti nuo atsakomybės. „Jis žinomas tik dėl kompanijos, su kuria bendrauja, žinomas, kaip problematiškas vaikas mokykloje ir bendraujantis su įtartinos reputacijos asmenimis. Jo aplinka, jo draugai patenka į policiją dominančių asmenų sąrašą, kaip nepilnamečiai, galintys smurtauti ir vartoti narkotines medžiagas. Pats jis dar nieko nebuvo padaręs. Apie tyrimą galiu papasakoti minimaliai, nes tyrimas neseniai pradėtas, tai pirmas atvejis, kada jis įtariamas padaręs nusikaltimą. Vaikinas dar nėra apklaustas. Su juo po įvykio pareigūnai bendravo, bet iki apklausos dar reikėjo padaryti daug veiksmų. Tai labai svarbi byla, joje išties labai daug darbo. Jis nebuvo sulaikytas įvykio vietoje, tad nėra nustatyta, ar įvykio metu jis buvo apsvaigęs. Su juo pavyko pabendrauti ne tą patį vakarą. Tačiau tyrimai, ar jis galėjo vartoti narkotines medžiagas, bus atliekami“, – sakė K. Bončkus. Pareigūnas sako, kad problematiški paaugliai yra vienas policijos prioritetų, tačiau jei žmonės nutyli vieną ar kitą smurto atvejį, pareigūnams kur kas sunkiau, mat jie neturi duomenų apie išpuolius, smurto atvejus ir negali stebėti asmens.

Tyrimą kuruojanti prokurorė DELFI patikslino, kad smurtu įtariamo nepilnamečio apklausa numatyta ketvirtadienį, liepos 18 dieną. Paauglių bylose, anot prokurorės, viskas vyksta kur kas subtiliau, tenka derinti kelių asmenų dalyvavimą apklausose. „Pirminius veiksmus atliko Palangos policija. Pareigūnai operatyviai paėmė vaizdo įrašą iš įvykio vietos, įrašas yra kokybiškas. Tyrimas vyksta, be to, apklausiamasis yra nepilnametis, tad apklausos metu būtinai turi dalyvauti advokatas, teko kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą ir suderinti laiką, kada galėtų dalyvauti advokatas. Vis tik kalba eina apie nepilnamečius asmenis, ir visuomenės noras iškarto kraujo ir laisvės atėmimo ne visada yra pagrįstas baudžiamosios politikos požiūriu. Kardomąsias priemones parenkame proporcingai atsižvelgdami į amžių ir visa kita. O šiuo atveju, šis asmuo nėra teistas ir jam anksčiau nėra pradėta jokių kitų ikiteisminių tyrimų“, – paaiškino prokurorė. Jaunuolis buvo apklaustas ketvirtadienį, penktadienio rytą prokurorė patikino, kad nuspręsta kreiptis į teismą dėl įtariamojo laisvės, skiriant namų areštą visai parai. Kada teismas galės nagrinėti prašymą, priklausys ir nuo jaunuoliui atstovausiančio advokato galimybių dalyvauti teismo posėdyje. Žiauriai sumušto paauglio patirtų sužalojimų sunkumas paaiškės tik jau apgijus. Medikų pateiktos išvados nulems, kaip pasisuks tyrimas. Pagal pradinį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, baudžiamajame kodekse numatyta maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų. Byla bus papildyta tyrimo eigoje. Tuomet ir paaiškės, kokia bausmė gresia nusikaltimu įtariamam paaugliui.

Rita Gečiūnaitė

Delfi žurnalistė Klaipėdoje

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Liepos 22-31 d. Palangoje treniruočių stovyklą surengė nacionalinė krepšinio rinktinė. Į stovyklą besirenkantys krepšininkai susitiko po 2 metų pertraukos, tačiau daug laiko pasidalyti gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais žaidėjai neturės. Jau visai netrukus prasidės pasiruošimas rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam čempionatui.


Vos Jurbarke nurimo žiaurūs paauglių smurto protrūkiai, sportiškas paauglys surengė išpuolį Palangoje. Netoli mokyklos paauglys vienu smūgiu nokautavo vaikiną, kuriam pargriuvus, dar spyrė į veidą. Sumuštas vaikinas kurį laiką buvo komoje.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Jau kitą savaitę, antradienį, Lietuvos kultūros sostinė Palanga pakvies į kasmetinį tarptautinį meno ir kultūros festivalį „A. Mončio dienos Nr. 8“. „Tai renginys, skirtas kiekvienam, kuris domisi Lietuvos nacionaliniu menu“, – sakė festivalio organizatorė, A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė.


„Ko palinkėti tiems, kurie nori ilgai gyventi ir būti laimingi? Visų pirma, mylėti žmones, nes jeigu tu nemylėsi, ir tavęs nemylės. Domėtis viskuo. Sveikatos. Ir – džiaugtis gyvenimu. Juk jis toks gražus, tik mokėkime tai matyti“, – sako ilgus metus mažuosius palangiškius solfedžio ir muzikos istorijos mokiusi mokytoja Kostancija Strikienė, kurią...


„Jie niekada manęs nesistengia suprasti, viskas, ką darau yra blogai. Kad ir kaip apsirengčiau – niekada neįtiksiu, nepatinka mano draugai, pyksta, kai namo grįžtu pusvalandžiu vėliau nei susitarėm. Kartais jaučiuosi, jog gyvenčiau kažkokiame kalėjime, jie niekada niekur nenori manęs išleisti”, – taip apie savo tėvus kalba penkiolikametė Kristina. Tačiau...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius