Palangoje paminėta globos savaitė

Palangos tiltas, 2023-07-05
Peržiūrėta
1401
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje paminėta globos savaitė

Kelerius metus iš eilės visose savivaldybėse paskutinę birželio savaitę viešinama vaikų globa. Siekiama socialiai jautrią temą priartinti prie visuomenės, didinti globos centrų žinomumą bei skleisti žinią apie galimybę tapti globėjais, priimant į savo šeimą tėvų globos netekusius vaikus. Visuomenėje gajūs mitai apie globą, globojamus vaikus, todėl statistiškai tik kas ketvirtas Lietuvos gyventojas yra svarstęs apie globą ar įsivaikinimą. Nuo institucinės globos pertvarkos pradžios Lietuvoje ženkliai sumažėjo vaikų socialinės globos įstaigose, tačiau vis dar 1200 vaikų gyvena viltimi patekti į globėjų šeimas. 

Palangos miesto socialinių paslaugų centro globos centro specialistai suplanavo ir įgyvendino 7 renginius, tikslines veiklas globos viešinimui savo mieste. Praeivių mintys apie globą –  pirmoji globos savaitės viešinimo veikla. Įsimintiniausias pokalbis buvo su pašnekove atvykusia iš Vilniaus į Palangą atostogauti. Ji teigė, kad labiausiai paveiki globos viešinimo priemonė būtų reali istorija,  kai tu matai ir išgirsti kaip vaikelis atkeliauja į šeimą, kaip šeima tam pasirengia, kaip vaikas „sušyla“ patyręs meilę ir rūpestį. „Tuščia informacija turinio prasme socialiniuose tinkluose nėra naudinga, ji neverčia susimastyti, „neužkabina“. Tikslinės istorijos, reportažai labiau atkreipia žmonių dėmesį ir gal būt kažkuriuo gyvenimo momentu tu pagalvosi, galbūt galėčiau į savo šeimą priimti dar vieną vaiką“ – teigė pašnekovė. 

Vienas iš bendruomenei skirtų renginių – „Informacinė mugė“ vyko Palangos autobusų stoties keleivių laukiamojoje salėje, kurioje nuo birželio pradžios eksponuojama globojančių šeimų fotografijų paroda „Užauginti žmogų“, veiksianti iki šių metų rugpjūčio 25 d. (parodos organizatorius - Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos). Minėto renginio metu globos centro specialistai kvietė keleivius dalyvauti viktorinoje „Ką aš žinau apie globą“, o teisingai atsakiusiųjų laukė prizai. Maloniai nustebino pašnekovų žinios apie globą, daugeliui iš jų teko girdėti apie budinčio globotojo veiklą, kitų aplinkoje yra asmenų, kurie globoja vaikus ar yra įtėviai. Kol suaugusieji diskutavo globos klausimais, vaikai smaguriavo čia pat iškeptais kukurūzų spragėsiais. Buvo ir ypač jautrių pokalbių, globos centro specialistai susipažino su jaunuoliu, kuris užaugo vaikų globos namuose ir atvirai pasidalino skaudžiomis asmeninėmis patirtimis. 

Tik prasidėjęs renginys „Vasaros šventė“, vykęs Palangos Kurhauzo pašonėje išsklaidė virš dangaus besirenkančius pilkus debesis ir garantavo puikų laiką miesto praeiviams. Profesionalus renginių vedėjas Algirdas Leonavičius kvietė praeivius į įvairias šventės veiklas. Apstu buvo veiklų mažiems ir dideliems. Visi norintys buvo apdalinti figūriniais balionais, o laukiančių pasidaryti spalvotą tatuiruotę nusidriekė net dvi eilės. Norintys sužinoti apie globą buvo laukiami baltoje globos centro palapinėje, o ten, be globos centro parengtų informacinių skrajučių smalsiausių laukė įvairūs prizai. Iš Kretingos atvykusi animatorių trupė „|Oliziukas ir draugai“ tapo vaikų dėmesio traukos centru, o jų judrios užduotys įtraukė ir suaugusius. Vasaros šventės pagrindiniu akcentu tapo Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos talentingo akordeonisto Emilio Kuso pasirodymas (mokytoja – Jelena Kravcova). Ekspresyvūs ir meistriškai atliekami kūriniai skleidė argentinietišką Tango dvasią, o jaunasis atlikėjas sugebėjo prikaustyti net mažųjų dėmesį. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus Palangos grupės savanorių lyderės Lilijos Žukauskienės suburti savanoriai padėjo įgyvendinti ne tik globos centro numatytas edukacines veiklas, tačiau ir patys renginio dalyviams atliko pirmosios pagalbos demonstraciją. Dalyvavusiems pirmosios pagalbos demonstracijoje buvo įteikiami specialūs diplomai, jų  išdalinta per penkiasdešimt. Skambant ritminei būgnų melodijai globos centro ambasadoriai – Palangos LIONS moterų klubo atstovė Raimonda Mitkuvienė pakvietė renginyje dalyvavusius vaikus paskleisti širdies dulkes, kurios nuvilnijo per visą Lietuvą birželio 28 d. Vilniuje atrakinus simbolinę geležinę širdį. Geležinė širdis simbolizuoja visuomenėje egzistuojančias stigmas, kurios stingdo mūsų širdis, todėl labai svarbu atrakinti širdį ir pasiekti gerumą, meilę, bei šiuos jausmus plačiai paskleisti. Širdies dulkių kylantį debesį ir visas įsimintiniausias renginio akimirkas įamžino profesionali fotografė palangiškė Kristina Nutautienė.

Globojančių šeimų festivalis šiemet vyko Vilniuje. Gausus būrys Palangoje gyvenančių globėjų šeimų kartu su globos centro specialistais bei įstaigos vadove Daiva Dekontaite į globojančių šeimų festivalį išsiruošė ankstyvą šeštadienio rytą ir pajudėjo Vilniaus link. Festivalyje globėjus sveikino Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Renginio organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino gausiomis pramogomis vaikams ir šiųmetės Eurovizijos konkurso dalyvės Monikos Linkytės ir dainininko Lino Adomaičio dainų koncertu. 

Pirmasis liepos sekmadienis – Vaikų globėjų diena. "Vaikų globa - tai ypač kilnus ir prasmingas darbas, tai - didis pašaukimas. Nėra nieko prasmingesnio kaip žmogui pasirūpinti tuo, kuriam reikia globos“ – šiais žodžiais Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijos klebonas Zenonas Degutis sveikino globėjus, linkėjo jiems sveikatos ir Dievo palaimos aukojant Šv. Mišias.   

Organizuojamais globos viešinimo renginiais, akcijomis, informacinėmis mugėmis edukacinių veiklų kontekste siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į globą kaip į galimybę, raginama griauti vis dar egzistuojančias stigmas ir mitus apie globojamus vaikus bei formuoti visuomenės nuomonę, kad globodamas ar įsivaikindamas tampi pilietiškumo, pozityvumo pavyzdžiu. 

Nuoširdžiai dėkojame globos viešinimo savaitės rėmėjams, partneriams:

Palangos miesto savivaldybei

Renginių vedėjui Algirdui Leonavičiui

Fotografei Kristinai Nutautienei

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonui Kęstučiui Balčiūnui

Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijos klebonui Zenonui Degučiui

Globos centro ambasadoriams - Palangos LIONS moterų klubui

Lietuvos Raudono Kryžiaus Klaipėdos skyriui

Palangos kultūros ir jaunimo centrui

Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistui Emiliui Kusui, mokytoja (Jelena Kravcova)

Animatorių trupei „Oliziukas ir draugai“, kurią kuruoja aktorė Karolina Moncevičienė,
„Pajūrio kepyklėlės“ direktoriui  Deividui Mazuch

UAB „Viskas jūsų kontorai“ direktoriui Kęstučiui Švėgždai

UAB „Arbalsa“ (parduotuvė „Aibė“, adresas: Bangų g. 7, Palanga)

Galerijai Amber Cat

Įmonei „Gražvilės tortai“

AB „Pieno žvaigždės“

Asmenys, kuriuos domina globa, įvaikinimas ar budinčio globotojo veikla, darbo dienomis kviečiami atvykti į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą (globos centras), adresu: Gintaro g. 34, Palanga, tel. 8 (618) 43170. Mus sekti galite facebook grupėje „Vaikai yra vaikai. Palanga“.                                                                                                

Palangos miesto socialinių paslaugų centro 

globos centro veiklos koordinatorė Vitalija Senkienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais vaikų globos savaitė visoje šalyje buvo minima liepos 25-29 d. Tomis dienomis kiekvienoje savivaldybėje vyko edukacinės, informacinės veiklos, renginiai bendruomenėms ir globėjams.


Balandžio 26 d. Palangoje, Kurhauzo koncertų salėje, paminėta Lietuvos medicinos darbuotojų diena.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius informuoja, kad 2023-08-01 eilėje laukia 8 asmenys, įrašyti į eilę gauti ilgalaikės socialinės globos paslaugą Palangos miesto globos namuose.


Kelerius metus iš eilės visose savivaldybėse paskutinę birželio savaitę viešinama vaikų globa.


Minėta Globos savaitė

2022 07 13 | Rubrika: Miestas

Visoje Lietuvoje, žinoma, neaplenkiant ir mūsų savivaldybės, birželio pabaigoje - liepos pradžioje buvo minima  globos savaitė. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


„Pasakoje“ paminėta Kovo 11-oji

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 08 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos mokykloje-darželyje „Pasaka“ itin smagiai buvo paminėta artėjanti Kovo 11-oji. Žinoma, nepamirštant ir tai, jog buvo švenčiama ir Tarptautinė moters diena, šia proga visos susirinkusios moterys buvo apdovanotos niekada nenuvysiančiomis gėlytėmis, priminsiančiomis gražią pavasario dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius