Palangoje paminėtas Laisvės gynėjų dienos 20-metis

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-01-16
Peržiūrėta
1771
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį visoje Lietuvoje liepsnojo atminimo laužai, skirti Sausio 13-osios 20-mečiui paminėti, prisiminti tądien žuvusius už Lietuvos laisvę. Palangoje taip pat degė laužai, jaunieji gyventojai dėkojo už iškovotą laisvę, o vyresnieji dalinosi išgyventais prisiminimais.

 

Ankstyvą rytą languose sužibo žvakės, kaip pagarbos ženklas žuvusiems už Lietuvos laisvę. Šioje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai dalyvauja visi miestelėnai, tad rytui brėkštant mažosios liepsnelės sušildė visų širdis.

Jau 20 kartą buvo kuo nuoširdžiausiai dėkojama tiems žmonėms, kurie nepabūgę jokios grėsmės drąsiai stojo ginti savo valstybės laisvės. Popiet tai galėjo padaryti jaunieji palangiškiai, kuriems buvo priminta ši reikšminga diena ir tylos minute pagerbti žuvusieji už laisvę. Nepriklausomybės aikštėje degė „Laisvės liepsnos laužas“, prie kurio būriavosi auganti karta, jie tokiais jaunuoliais kadaise buvusiems lietuvaičiams iš visos širdies padėkojo uždegtomis žvakutėmis ir iš jų išdėliotais žodžiais. Sniege netruko sužibti žodžiai „Viltis“, „Taika“, „Laisvė“, „Ačiū“, tie, kurie nusako viso dvidešimtmečio esmę.

Vakare toje pačioje Nepriklausomybės aikštėje vakarinį dangų vėl „spalvino“ laužo liepsna. Čia prisiminimais pasidalino įvykių liudininkai, atmosferą „sodrino“ vyrų choras „Naglis“, Palangos jūros šaulių 6-ta kuopa. Po minėjimo Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos Šv.Mišios už žuvusius Laisvės gynėjus.

Šventojoje tądien taip pat degė „atminimo laužas“, kurį apsupo bendruomenės nariai, įsimintinų įvykių dalyviai. O ir paroda Šventosios bibliotekoje, pavadinta „Jie mūsų atminty“ sužadino prisiminimus, „atvėrė“ reikšmingos Lietuvai istorinės datos vartus.

Nepalikusi nei vieno abejingo lietuvio prieš 20-metį, ši diena kelia emocijas ir šiandien. Laužo liepsnoje buvo suteikta galimybė sugrįžti į tą dieną, išgyventi jaudinančias akimirkas ir padėkoti už tokį atsidavimą.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palaikydamas Ukrainos kovą už laisvę, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kartu su partneriais – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centru „Rodyna“ bei Labdaros ir paramos fondu „Baltijos impresijos“ – kovo 30 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose rengia paramos Ukrainai koncertą „Už taiką ir laisvę!“. Jame KVMT bendruomenė ir prie jos prisijungę žinomi šalies menininkai kviečia muzikos ir...


Minint Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją, prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos miesto gyventojai savaitgalį kviečiami minėti Laisvės gynėjų dieną bei aktyviai prisijungti prie sausio 12 d. ir Sausio 13-ąją vyksiančių renginių. Laisvės gynėjų dienai skirti atminimo renginiai prasidės jau sausio 12 d., sekmadienį. “Vilties istorija“ – taip pavadinta istorinė dokumentika, kuri nuo 16 val. iki 18.30 val. sausio 12 d. bus transliuojama LED ekrane...


Palangos mokiniai bėgo už laisvę Mažeikiuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Jau antrus metus iš eilės Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai originaliai pamini Vasario 16-osios dieną. Vienas iš renginių – dalyvavimas bėgimo šventėje Mažeikiuose „Bėgame už laisvę“.


Šeštadienį Baltijos jūros valstybių pajūrį nušvietė laužų grandinė. Tai tarptautinio projekto „Senovinė ugnies naktis“ iniciatyva, prie kurios šiemet prisijungė ir Lietuva. Likus metams iki Baltijos kelio 30-mečio ir visoms trims Baltijos valstybėms švenčiant savo valstybingumo atkūrimo 100-mečius buvo įžiebti simboliniai draugystės ir vienybės...


Paskutinį rugpjūčio šeštadienį Baltijos jūros pakrantę ties Palanga nušvies šimtmečio laužai, priminsiantys istoriją bei sukurs bendrumo jausmą. Šis projektas jau ne vienerius metus vykdomas daugelyje Baltijos valstybių, o Lietuva prie jo prisijungė, minėdama atkurtos Lietuvos šimtmetį. Prie Šimtmečio laužų visi kviečiami rugpjūčio 25 d. 20.30...


Atminimo laužai prie paminklo generolui J. Žemaičiui, lietaus merkiamos gėlės ir jo nebojanti žvakių liepsna, šv. Mišios ir kurorto meno kolektyvų parengta programa – taip antradienį Palanga minėjo Laisvės gynėjų dieną.


Praėjusį ketvirtadienį visoje Lietuvoje liepsnojo atminimo laužai, skirti Sausio 13-osios 20-mečiui paminėti, prisiminti tądien žuvusius už Lietuvos laisvę. Palangoje taip pat degė laužai, jaunieji gyventojai dėkojo už iškovotą laisvę, o vyresnieji dalinosi išgyventais prisiminimais.


Aplink Baltiją degė laužai...

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 25 | Rubrika: Miestas

Šiemet rugpjūčio 23-iąją, kaip ir prieš 20 metų, per Lietuvą, Latviją ir Estiją nusidriekė Baltijos kelias, o šiuos metus Seimas paskelbė Baltijos kelio 20-mečio metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius