Palangoje paminėtas tikybos mokymo 20-metis

„Palangos tilto“ informacija, 2010-03-06
Peržiūrėta
77
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį kurorte buvo minimas tikybos mokymo 20-metis, kuriame dalyvavo ne tik Palangos miesto, bet ir Kretingos rajono buvę ir esami tikybos mokytojai bei parapijų kunigai. Gausus būrys susirinkusių kviestinių svečių drauge pasidžiaugė šia gražia sukaktimi, prisiminė nueitą kelią bei pagerbė Telšių vyskupo Jono Borutos SJ apsilankymą. Tikybos mokytojų metodinio ratelio, kurio pirmininkė Ramunė Masiotienė, kruopštumo ir atsidavimo dėka suorganizuota šventė sulaukė didžiulio susidomėjimo bei padovanojo daug gražių akimirkų.

 

Minėjimas prasidėjo Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurioje palangiškiai bei svečiai sutiko Telšių vyskupą. Pasveikinti susirinkusį gausų būrį pedagogų, Palangos dekanato kunigų, brolių pranciškonų bei valdžios atstovų, Jo Ekscelencija sutiko ir vėliau vykusiame šventiniame minėjime-konferencijoje „Eikite į visą pasaulį“. Joje maloniai pagerbti visi tikybos mokytojo kelią pasirinkę pedagogai, jiems visuomet pagalbos ranką pasiryžę ištiesti parapijų kunigai bei šią mokymo sritį padėję puoselėti Švietimo skyriaus ir valdžios atstovai, tarp jų ir Seimo narys Pranas Žeimys, Palangos bei Kretingos savivaldybių merai Vytautas Stalmokas bei Juozas Mažeika. Mielai visi susirinkusieji drauge sugrįžo į prieš 20 metų ėmusį formuotis tikybos mokymą ir to laikmečio kliūtis. Tikybos pamokos sovietmečiu buvo draustos. Prisiminė didžiausią to meto norą – skelbti gerąją žinią jaunajai kartai, tikrąsias, amžinąsias ir nekintančias vertybes.

Šventiniame minėjime-konferencijoje dalyvavo beveik visus šiuos metus atidavę tikybos mokymui pedagogai, kurie neliko be padėkos, taip pat dirbę, tačiau dėl įvairių priežasčių nebemokinantys mokytojai – jiems įteiktos atminimo atvirutės, visuomet priminsiančios gražias akimirkas, praleistas drauge su mokiniais, skiepijant tikybos mokyme propaguojamas vertybes. Padėkos raštais buvo apdovanoti ir šiuo metu dirbantys mokytojai, kurių dėka suorganizuotas šis šventiškas minėjimas. Džiaugsmingai pasveikintas Palangos dekanato dekanas, kanauninkas Algis Genutis. Nepamiršti buvo ir kiti susirinkę kunigai, kuriems įteikti padėkos raštai už tikybos mokymo skleidimą, nuolatinį tarpininkavimą, pagalbą, siekiant „pasėti žmonėse gerumo grūdus“. Šventinę konferenciją vainikavo pačių mažųjų sukurtas spektaklis „Mažojo sraigtelio nuotykiai“, palydėtas nuoširdžių aplodismentų. 

Po oficialiosios dalies klebonas A.Genutis pakvietė visus prie vaišėmis apkrauto stalo, kurį palaimino gerbiamas vyskupas. Apdovanoti ir džiugiai nusiteikę šventės organizatoriai bei susirinkę svečiai galėjo pasidalinti patirtomis gražiomis akimirkomis bei su bendraminčiais prisiminti prabėgusius metus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar, birželio 29 dieną, meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene dalyvavo Telšių vyskupijos ganytojo vyskupo Algirdo Jurevičiaus ingreso (teisės atvykti ir imtis pareigų) iškilmėse Telšių katedroje.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Jau šį šeštadienį Palangoje 28-tąjį kartą vėl visi kviečiami švęsti Jurgines. Šiųmetinė šventė bus išskirtinė tuo, jog kartu bus minimas Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblio „Mėguva“ 30-metis.


„Palangos“ krepšinio komanda susitarė su 19 metų 194 cm ūgio palangiškiu Eriku Kubiliumi – perspektyvus jaunas krepšininkas atstovaus šiemet Palangos reprezentacinei komandai.


Rytoj restauruotojo Kurhauzo atidarymo šventėje, kurios metu bus pagerbti kurortui nusipelnę asmenys, įteiktos Pa­lan­gos gar­bės pi­lie­čių regalijos palangiškiui, ilgamečiam lietuvių kalbos ir literatūros mokytojui Jonui Brindzai bei Švedijos piliečiui Larsui Thomui Larssonui bei  Lie­tu­vos kul­tū­ros sos­ti­nės...


Viešosios tvarkos skyrius: daug gražių kalbų, mažai skaičių  34

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Kiek surašyta savivaldybės taisyklių ir administracinių teisės pažeidimų protokolų? Kiek surinkta baudų? Ar tikrai skyriaus veikla pasiteisina? Metus laiko Palangos miesto savivaldybės administracijoje veikiančio Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tvirtina, jog jų darbo rezultatai jau matosi, bet paklausti apie konkrečius skaičius, neskubėjo jų pateikti. Savivaldybės...


Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom 2011“, kurios metu plušėjo visi neabejingi gamtai, aplinkai, kurioje visi drauge gyvenam. Ši akcija sėkmingai įgyvendinama jau ne vienerius metus ir kaskart susilaukiama vis didesnio būrio žmonių. Šiemet buvo skatinama ne vien susitvarkyti, bet tuo pačiu ir rūšiuoti atliekas.


Praėjusį ketvirtadienį visoje Lietuvoje liepsnojo atminimo laužai, skirti Sausio 13-osios 20-mečiui paminėti, prisiminti tądien žuvusius už Lietuvos laisvę. Palangoje taip pat degė laužai, jaunieji gyventojai dėkojo už iškovotą laisvę, o vyresnieji dalinosi išgyventais prisiminimais.


Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos...


Palangoje paminėtas tikybos mokymo 20-metis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį kurorte buvo minimas tikybos mokymo 20-metis, kuriame dalyvavo ne tik Palangos miesto, bet ir Kretingos rajono buvę ir esami tikybos mokytojai bei parapijų kunigai. Gausus būrys susirinkusių kviestinių svečių drauge pasidžiaugė šia gražia sukaktimi, prisiminė nueitą kelią bei pagerbė Telšių vyskupo Jono Borutos SJ apsilankymą. Tikybos mokytojų metodinio ratelio, kurio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas