Palangoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos premjerai

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-07
Peržiūrėta
748
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis praėjusį penktadienį, balandžio 5 d. susitiko su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir aptarė tolesnių Lietuvos - Lenkijos santykių raidą. Tai jau trečiasis vyriausybių vadovų susitikimas per pastaruosius metus.
„Bendradarbiavimas su Lenkija yra mano, kaip Ministro Pirmininko, svarbiausias prioritetas. Džiaugiuosi, kad mūsų Vyriausybei pavyko atkurti strategine partneryste grįstus santykius su kaimynine Lenkija. Šiandien įamžinome ištikimo Lietuvos draugo Prezidento Lecho Kaczynskio atminimą. Labai vertiname strateginį ir įžvalgų šio Prezidento vaidmenį Lenkijos „Orlen“ įmonei įsigyjant Lietuvos naftos perdirbimo įmonę Mažeikiuose 2006 metais. Ši investicija yra labai svarbi Lietuvai ekonominiu bei energetinio saugumo požiūriu. Taip pat šiandien kartu Renavo dvare pagerbėme Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Stanislovo Narutavičiaus ir jo brolio – pirmojo nepriklausomos Lenkijos prezidento Gabrieliaus Narutavičiaus atminimą. Brolių Narutavičių indėlis į Lietuvos ir Lenkijos valstybingumą išlieka aktualus ir šiandien“, - sakė premjeras.
Pasak S.Skvernelio, daugybė istorinių sukakčių byloja apie mūsų partnerystę. Ypač svarbus mūsų valstybėms 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių palaikų perlaidojimas, Lenkija pakviesta kartu organizuoti šią iškilmingą ceremoniją šių metų rudenį Vilniuje.
Vyriausybės vadovas pasidžiaugė stiprėjančiu bendradarbiavimu ekonomikos ir saugumo srityse. 2018 metais prekybos apimtys ir turistų skaičius sparčiai auga, Lenkijos rinka tapo svarbiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka.
S.Skvernelis padėkojo Lenkijos premjerui ir už tvirtą paramą dėl Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizacijos per Lenkiją. Lietuva taip pat vertina bendrą poziciją siekiant neleisti „nesaugiai“ elektros energijai patekti į ES rinką.
S.Skvernelis pasidžiaugė lietuvių, gyvenančių Lenkijoje, ir mūsų lenkų kilmės piliečių indėliu stiprinant dvišalį bendradarbiavimą. Jis taip pat pabrėžė labai gerą bendradarbiavimą su Lenkijos institucijomis. Bendromis pastangomis artimiausiu metu ir Suvalkų krašto lietuviai galės kokybiškai matyti Lietuvos TV programas.
Vėliau S. Skvernelis susitiko su palangiškiais, „Palangos dienų“ dalyviais, atsakė į klausimus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Pirmadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus Savivaldybėje susitiko su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkus vakar, vasario 20 d., Seime susitiko su Čiunės Sugiharos sūnumi Nobuki ir Izraelio ambasadoriumi Lietuvai Yossefu Levy. Nobuki Sugihara atvyko į tėvo atminimui skirtos parodos atidarymą Seime.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Palangoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos premjerai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 07 | Rubrika: Miestas

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis praėjusį penktadienį, balandžio 5 d. susitiko su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir aptarė tolesnių Lietuvos - Lenkijos santykių raidą. Tai jau trečiasis vyriausybių vadovų susitikimas per pastaruosius metus. Vėliau S. Skvernelis susitiko su "Palangos dienų" dalyviais, palangiškiais.


Praėjusį trečiadienį Palangoje viešėjęs Gabrielius Landsbergis, buvęs europarlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, susitiko su kurorto verslininkais, jaunimo organizacijomis bei visuomene. Susitikime su vietos verslo atstovais svečias įvardijo didžiausias Lietuvos problemas – didelę emigraciją, švietimą ir žmonių...


Sausio 24 d. popietę Šventosios gyvenvietės bibliotekoje su vietos gyventojais susitiko Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, l. e. einantis Prevencijos poskyrio viršininko pareigas A. Pocius bei Šventąją prižiūrinti prevencijos padalinio tyrėja L....


Kovo 27-ąją minima Tarptautinė teatro diena. Greitai bus dvidešimt metų, kai ją gali minėti ir palangiškiai: šiemet dvidešimtąjį savo gimtadienį švęsiantis Palangos „Grubusis“ teatras beveik kasmet šios dienos proga sukviečia Melpomenės globojamo meno gerbėjus į spektaklių premjeras. Premjera bus ir šiemet, tik – kiek vėliau...


Palangoje - Lenkijos ir Lietuvos premjerai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 06 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio rytą viešbutyje „Palanga“ įvykęs dviejų Lietuvos ir Lenkijos premjerų ministrų susitikimas sulaukė didelio žiniasklaidos atstovų susidomėjimo. Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas ir Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius kelias valandas už uždarų durų aptarė ginčus sukėlusių Švietimo įstatymo nuostatų įsigaliojimą tautinių mažumų mokyklose....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius