Palangoje sutikti išlaisvinti jūreiviai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-20
Peržiūrėta
99
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmadienio pavakarę Palangos oro uoste nusileido aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos, kuriuo į Lietuvą parskraidinti buvę pagrobti ir vienuolika dienų Nigerijos ginkluotų banditų nelaisvėje išbuvę laivo „Saturnas“  jūreiviai. Namus pasiekė laivo kapitonas Sergejus Triškinas, vyriausiasis mechanikas Aleksandras Alatyrcevas, motoristas Vladimiras Bazevičius, motoristas suvirintojas Vladas Keršys ir virėjas Aleksandras Solovjovas. Juos pasitiko Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, bendrovės „Limarko laivininkystės kompanija“, kuriai priklauso laivas, generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris bei jūrininkų artimieji.

 

Dėkojo už išvadavimą

Išlaisvintiems penkiems laivo įgulos jūreiviams bei kapitonui teko dar vienas išbandymas – atlaikyti gausiai susirinkusios žiniasklaidos atstovų dėmesį. Oro uosto teritorijoje surengtoje spaudos konferencijoje „Saturno“ kapitonas S.Triškinas, padėkojęs už išvadavimą, sakė, kad visi yra sveiki ir laimingi sugrįžę namo. Pasak kapitono, nelaisvėje pagrobėjai jų nemušė ir nekankino. „Sunku ir sudėtinga papasakoti, ką mums teko išgyventi. Mes pagrobėjams aiškinome, jog esame paprasti jūreiviai, o laivo triumuose – šaldyta žuvis. Viskas vyko tarsi filme „Išlikti gyviems“. Būdami nelaisvėje dainavome dainas ir morališkai palaikėme vienas kitą“, - pasakojo kapitonas. Jo teigimu, nežinąs, kas tai padarė, nigeriečiai geri medicinos specialistai, tad nei vienas jūreivis nesusirgo.

 

Į tualetą – lydimi automatų

Piratų nelaisvėje pakliuvusio motoristo V.Bazevičiaus pasiteiravus apie sveikatą, jūreivis prisipažino, kad ji sušlubavo. „Kaip gali jaustis, kai į tualetą veda su automatais“, -  teigė  motoristas.

 

Išpirkos nemokėjo

AB „Limarko laivininkystės kompanija“ generalinis direktorius V.Lygnugaris tikino, kad incidentas bus ištirtas. Anot jo, kompanija užtikrina saugią laivybą, tačiau nuo visų galimų atvejų apsisaugoti sudėtinga. Išpirka pagrobėjams nebuvo mokama. „Mums kainavo tik teisinių paslaugų pagalba“, -  neatskleisdamas išlaisvinimo detalių sakė įmonės vadovas. 

V.Lygnugario teigimu, jūreiviams pasiūlyta jėgas atgauti sanatorijoje.

 

Padėjo diplomatija

Užsienio reikalų ministro V.Ušacko teigimu, gerų rezultatų pavyko pasiekti diplomatinėmis priemonėmis. „Lietuvos istorijoje tai pirmas atvejis, tad ieškota įvairiausių būdų. Buvo konsultuotasi su mūsų sąjungininkais JAV, padėjo Europos Sąjungos komisija, Švedija bei Vokietija, kuri darė demaršus“, - trumpai pakomentavo ministras.

 

Suaktyvėjo pagrobimų banga

Turtingoje naudingomis iškasenomis Nigerijoje gyvena per 150 milijonų gyventojų. Šioje šalyje pagrobimų banga itin suaktyvėjo prieš trejetą metų ir vis auga. Anksčiau įkaitais tapdavo naftos kompanijų vadovai, o prasidėjus finansinei krizei pagrobėjai pasidarė mažiau išrankūs. Dabar grobiami vietos politikai, jų žmonos, vaikai ir net seneliai. Oficialioji Nigerijos statistika skelbia, kad  apytikslė išpirkos kaina svyruoja nuo 200 iki 200 tūkst. JAV dolerių. Teigiama, kad dažniausiai į ginkluotas grupuotes buriasi buvę armijos kareiviai, negaunantys pensijos ir tokiu būdu siekiantys užsidirbti.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau kelias dienas. Per kurortą keliauja Šimtmečio laiškas – lauko instaliacija su gražiausiais miesto bendruomenės linkėjimais Lietuvai. O sekmadienį nuo ryto iki vakaro mieste gausu šventinių renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Palangos „BC Palanga“ ekipa kartu su krepšinio naujienų puslapiu „BasketDream.lt“ tęsia 2016/2017 metų sezono komandos pristatymą. Šį kartą mintimis apie jau penktadienį prasidėsiantį sezoną pasidalino naujasis komandos kapitonas ir vyriausiasis ekipos žaidėjas Mindaugas Reminas.


Paskui „Wizz Air“ lėktuvą, nusileidusį Palangos oro uoste praėjusią savaitę, antradienį, kovo 29-ąją, Palangos oro uoste nusileido bendrovės „Rynair“ orlaivis „Boeing“. Juo iš Londono Stanstedo oro uosto atskrido 172 keleiviai. Visame „Boeing“ lėktuve – 180 vietų.


Lietuvoje viešintis Suomijos Prezidentas Sauli Niinisto šiandien atskrido į Palangą. Tarptautiniame Palangos oro uoste Suomijos vadovą sutiko kurorto meras Šarūnas Vaitkus.


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.  


Palangoje sutikti išlaisvinti jūreiviai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 20 | Rubrika: Miestas

Pirmadienio pavakarę Palangos oro uoste nusileido aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos, kuriuo į Lietuvą parskraidinti buvę pagrobti ir vienuolika dienų Nigerijos ginkluotų banditų nelaisvėje išbuvę laivo „Saturnas“  jūreiviai. Namus pasiekė laivo kapitonas Sergejus Triškinas, vyriausiasis mechanikas Aleksandras Alatyrcevas, motoristas Vladimiras Bazevičius, motoristas...


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius