Palangon užsukusi Prezidentė D. Grybauskaitė paviešėjo „Ramybėje“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-16
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Džojos Barysaitės nuotr.

Džojos Barysaitės nuotr.

Trečiadienį kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto dalyvavusi termofikacinės jėgainės „Fortum Heat“ Klaipėdoje atidarymo ceremonijoje, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trumpam užsuko į Palangą.

Lietuvos kultūros sostinėje šalies vadovė apsilankė viloje „Ramybė“.
Kaip „Palangos tiltui“ sakė šios vilos šeimininkė ir kultūros centro „Ramybė“ steigėja Gaiva Samokienė, D. Grybauskaitės vizitas buvęs netikėtas ir neplanuotas.
Pasak G. Samokienės, privačiai į „Ramybę“ užsukusi šalies vadovė, nuoširdžiai palaikanti kultūrą, kartu su savo patarėja kultūros klausimais Rūta Kačkute domėjosi „Ramybės“ veikla.
Priminsime, jog šiais metais kultūros centras „Ramybė“ po Palangos – Lietuvos kultūros sostinės 2013 vėliava pristato platų ir spalvingą projektą „Ramybės uostas“. Projekto įkvėpėja Kultūros centro savininkė Gaiva Samokienė ir jo vadovė Giedrė Kabašinskienė įsitikinusios: Palangai nereikėtų bijoti konkuruoti su kitais Lietuvos ir Europos miestais ir ji tikrai gali leisti sau išsikelti ambicingą tikslą: Lietuvos pajūrio regionui tapti „Europos kultūros sostine 2023“. „Ramybės uoste“ nuolat veikia trys programos: Rezidencijų, Satelito ir Kūrybinių dirbtuvių, – bei septyni vadinamieji dokai: cirko. Literatūros, menų, muzikos, kino, šokių bei teatro, į kuriuos, organizatorių teigimu, nuolat įplauks ir išplauks kultūros laineriai, keltai, keleiviniai ir buriniai laivai.
Ne vienas, o iškart keli kultūros laineriai „Ramybės uoste“ prisišvartavo ir Prezidentės vizito dieną.
Su vieno iš jų įgula – nuo pirmadienio vykstančio asociacijos „Fotobienalė LT“ surengto tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos ir egzotiškosios Kinijos seminaro „Palangos kultūrinės erdvės ir veidai“ – šalies vadovė ir bendravo, ir maloniai sutiko įsiamžinti nuotraukose.
„Viskas buvo labai smagu ir labai labai netikėta, – improvizuotos fotosesijos įspūdžiais dalijosi „Gimtojo Rokiškio“ korespondentė ir fotografė Dalia Zibolienė. – Popiet pasklido kalbos, jog į „Ramybę“ atvažiuoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vieni patikėjo, kiti nelabai. Pasirodė, patikėti vertėjo: tie seminaro dalyviai, kurie nebuvo išsilakstę fotografuoti ir rengtis baigiamajai seminaro parodai, turėjo nuostabią progą nusifotografuoti kartu su Prezidente“.
Anot D. Zibolienės, iš pradžių Prezidentės leidimo kartu su ja nusifotografuoti paprašęs vienas iš fotografų, paskui – kitas, kol galų gale D. Grybauskaitė pakvietė visus čia buvusius seminaro dalyvius įsiamžinti bendroje nuotraukoje.
„Pradėjome rikiuotis, prošal skubėjo fotografai iš Vokietijos. O mes kalbos nežinome, tai ilgai jiems mojavome, net žinomas frazes iš filmų apie karą pradėjome šaukti, kad juos prisikviestume“, – juokėsi fotografė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar, birželio 29 dieną, meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene dalyvavo Telšių vyskupijos ganytojo vyskupo Algirdo Jurevičiaus ingreso (teisės atvykti ir imtis pareigų) iškilmėse Telšių katedroje.


Ingrida Vailaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, sako, kad, paskelbus karantiną ir užsakovams masiškai atšaukiant viešbučių rezervacijas, buvo labai niūri nuotaika. Tačiau gegužė, laisvėjant karantinui, jau teikia vilties, kad, regis, ir "sugriautą" vasaros sezoną galima išgelbėti. Ir ne tik - taip pat uždirbti.


Birutė Simutienė, Palangos moterų klubo „Lions“ prezidentė, sako, kad karantinas – nelengvas metas, tačiau blogai nuotaikai ir nerimui pasiduoti nevalia.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Lietuvos kurorto asociacijos (LKA) prezidentu išrinktas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pakeitė dvejus metus šias pareigas ėjusią Birštono vadovę Nijolę Dirginčienę. Asociacijos viceprezidentės pareigos patikėtos Trakų rajono merei Editai Rudelienei.


Šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje vienuoliktą kartą rengiamos „Palangos stintos“ šurmulys prasidėjo dar gerokai prieš vidurdienį, o baigėsi daug vėliau nei skelbtoji šventės programos pabaiga. Bene daugiausiai žmonių į Jūratės ir Kastyčio skverą suplūdo lygiai dvyliktą valandą: palangiškiai ir miesto svečiai norėjo išgirsti...


Prabėgus vasarai visi ima skaičiuoti: poilsiautojai – išlaidas, verslininkai – pelną. Apie praėjusios vasaros atneštus džiaugsmus ir sunkumus verslui kalbėjome su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente, viešbučio „Vanagupė“ direktore Giedre Kvedaravičiene.


Trečiadienį kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto dalyvavusi termofikacinės jėgainės „Fortum Heat“ Klaipėdoje atidarymo ceremonijoje, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trumpam užsuko į Palangą.


Savaitgalį Palangoje vykusios „KaRRamBa 5“ varžybos  viliojo pasižvalgyti į „skraidančius“  BMX dviratininkus, riedlentininkus bei riedutininkus ne tik jaunąją kartą, kaip įprasta, bet ir vidutinio amžiaus tėvus, kurie atsivedė savo atžalas, taip pat jų senelius, kurių čia taip pat galėjai išvysti. Sportininkai krito ant nugaros, ant rankų, ant kojų, bet ne ant galvos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas