Palangos abiturientai užvėrė mokyklos duris: įteikti brandos atestatai

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-17
Peržiūrėta
2531
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Smagiai nusiteikę abiturientai keliauja pasiimt brandos atestatų.
Smagiai nusiteikę abiturientai keliauja pasiimt brandos atestatų.

Penktadienį išlydėta dar viena, jau 77-oji abiturientų laida. Šiemet Palangos senąją gimnaziją baigė 105 abiturientai, pasirengę skrydžiui į platesnius vandenis. Puikiais rezultatais šventės metu džiaugėsi gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, linkėjimų negailėjo susirinkę svečiai, o artimieji svarbų žingsnį žengusius abiturientus apibėrė gėlėmis. Palangoje tą popietę jų garbei trumpam buvo sustojęs ir eismas, juk šventė –neeilinė, tad trumpam visiems stabtelti buvo visai smagu: gatve išdidžiai šventiškoje eisenoje pražygiavo sėkmingai egzaminus įveikę ir gyvenimiškiems pokyčiams pasirengę abiturientai.

Pasidžiaugė aukštais rezultatais
Būtent šventine eisena nuo kurhauzo link Senosios gimnazijos abiturientų pati svarbiausia šventė, užtvirtinanti pagrindinių mokslų pabaigą, ir buvo pradėta. Jų priekyje žygiavo Palangos orkestro šokėjos ir pats orkestras, visam miestui garsiai paskelbęs, jog švęsti yra ką. Su gėlėmis ir kitomis šventinėmis dovanomis nekantriai laukė tėvai ir seneliai bei kiti artimieji, norintys pasveikinti abiturientus, o kiti eisenos dalyvių laukė prie gimnazijos durų.
Tai, kad šventė neeilinė, teigė ir į susirinkusiuosius kreipęsis gimnazijos direktorius L. Šidlauskas. „Dėl mūsų net uždarė eismą centrinėje miesto gatvėje, mums garbė“, – sakė jis. Direktorius paminėjo, jog šiemet gimnaziją baigė 105 abiturientai ir tai yra 77 laida, o ir gimnazija su šia švente pradeda minėti jubiliejinius metus – gimnazija veiklą pradėjo prieš 95-erius metus.
„Itin džiugina aukšti abiturientų šiųmetiniai pasiekimai. Net 88 aukščiausi pasiekimai – nuo 86 iki 100 balų įvertinti egzaminai, tai yra puikūs rezultatai. Mūsų gimnazijos garbės galerijoje yra daug įvardintų žymių rezultatų gyvenime pasiekusių žmonių ir žvelgdamas į juos aš galvoju, kaip tokiame nedideliame miestelyje tiek daug užauga, mokosi vėliau didžius darbus atlikusių ir iki šiol atliekančių žmonių. Kaip čia yra? Ir matydamas susirinkusius abiturientus, suprantu, kad vaikai augdami ir matydami, kas vyksta sostinėje, kituose miestuose, kokiais tempais gyvenimas sukasi, kokie reikšmingi gali būti socialiniai ryšiai, išmoksta labai daug. Ir manau, kad ši išskirtinė pažinimo, kultūros matymo riba yra labai aukšta, skatinanti mokinius ieškoti savo kelio, savo galimybių labai anksti. Vaikai supranta, kad laiko kaina yra labai didelė“, – kalbėjo direktorius.

„Kiekvienas esate reikšmingas“
Jis dėkojo mokytojams, kurių mokiniai pademonstravo aukščiausio lygio žinias. Net penki matematikos mokytojos Aušros Ševeliovos mokiniaiAdomas Gudaitis, Leonas Janušas, UrtėLisaitė, Aušrinė Norvilaitė, Reda Pocevičiūtė buvo įvertinti šimtu balų. „Tokio aukšto matematikos įvertinimo gimnazijos istorijoje dar nebuvo. O tai sako, kad mes turime puikių mokytojų“, – paminėjo L. Šidlauskas.
Šimto balų įvertinimus gavo aštuoni mokiniai, laikę anglų kalbos egzaminą – mokytojos Genės Pečiukevičienės 3 abiturientai – Laurynas Bacius, Monika Ežerinskaitė, Leonas Arturas Janušas, ir mokytojos Aušrinės Janušienės net 5 abiturientai – Emilis Jonaitis, Urtė Lisaitė, Andrius Litvinas, Juozapas Norvaišas, Reda Pocevičiūtė. Lietuvių kalbos mokytojos Raimondos Kačerauskienės mokinė Monika Ežerinskaitė ir mokytojos Aušros Šeštokienės mokinė Urtė Lisaitė gavo 100 balų lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino įvertinimus. Rusų kalbos mokytojos Nijolės Redikienės mokinė Diana Piekutė gavo 100 balų įvertinimą. Šimtuku įvertintas ir chemijos mokytojos Aušros Žemaitaitienės mokinys Adomas Gudaitis.
Džiaugtasi ir olimpiadų nugalėtojais, ryškiausiais abiturientais. „Šiandien labiausiai pastebimi ryškiausių rezultatų pasiekę mokiniai, tačiau yra labai daug gerų įvertinimų, nepaprastai reikšmingų įvertinimų. Niekas nežino, kas bus ateity, tad kiekvienas esate svarbus, kiekvienas esate reikšmingas. Didžiausi pasiekimai yra gyvenimo pasiekimai“, – linkėdamas sėkmingai žengti gyvenimo keliu sakė gimnazijos direktorius.

Paskatino po studijų grįžti į gimtinę
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus neslėpė, jog jam brandos atestatų šventė kasmet sukelia dvejopų jausmų. „Man ši diena būna ir linksma, ir tuo pačiu liūdna, kadangi baigę mokslus jūs išsirinksite įvairius pasaulio kampelius studijoms ir bent jau laikinai paliksite šį miestą, todėl netenkam šio išsilavinusio gražaus jaunimo, bent laikinai. Vienas prašymas būtų: kad ir kur bebūtumėte, didžiuokitės savo gimtine, savo miestu Palanga, nes čia yra unikalus, labai gražus kampelis. O baigę studijas grįžkit čia ir kurkit geresnę ateitį savo vaikams. Dėkoju ir jūsų mokytojams, mane labai džiugina tokie rezultatai, 17 šimtukų – puiku. O Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė mane informavo, jog ir dešimtokai demonstruoja puikius rezultatus, palangiškiai yra antri po Vilniaus moksleivių, tai puiki žinia“, – džiaugėsi meras, įteikęs padėkas aktyviausiems abiturientams.
Seimo narys Antanas Vinkus skatino prisiminti šią prasmingą dieną, kuomet su sukauptais žinių lagaminais jie užvers mokyklos duris. „Daug kur jus kvies, vilios pasirinkti tam tikrą kelią, bet gyvenime visuomet rinkitės atsakingai, išklausykite savo širdies ir proto balso, pasikliaukite vyresniųjų patarimais ir tik tada drąsiai eikite užsibrėžto tikslo link. Ryžtingai kopkite į aukštumas, įgykite tinkamas profesijas, jūs esate būsimieji mūsų valstybės kūrėjai, modernios valstybės kūrėjai“, – kreipėsi į abiturientus A. Vinkus. Nepamiršo ir tėvelių, kurie išauklėję savo vaikus gali tokią dieną didžiuotis jų pasiekimais.
O pedagogus paskatino neliūdėti, jog netrukus teksią atsisveikinti su savo auklėtais mokiniais. „Jūs puikiai atlikote savo darbą, ne tik išmokėte spręsti įvairius uždavinius, bet ir suteikėte daug gyvenimiškų pamokų“, – sakė Seimo narys, atskleidęs, jog ir pats puikiai prisimena savo brandos atestatų įteikimo šventę. „Ir šiandien galiu pasakyti, kad daug padės tėvai, padės mokytojai, bet pagrindinis raktas, atrakinsiantis bet kokias spynas, bus jūsų darbštumas ir meilė – mylėkite save, šalia stovintį, mūsų Lietuvą“, – patarimų negailėjo A. Vinkus. Už kruopštų, atsakingą darbą jis įteikė visiems mokytojams gėlių puokštę.

„Būkite vilties žmonėmis“
Palangos klebonas Marius Venskus juokavo, jog būtent šiai dienai buvo užsakytas puikus oras – jis išties toks ir buvo. „Šiandien viskas, kas vyksta – jums ir apie jus. Nuostabūs sveikinimo žodžiai, visas miestas jums. Norėčiau palinkėti, kad visuomet būtumėt vilties žmonėmis. Vilties, to labiausiai reikia. Šiandien jums paklūsta viskas – valdžia, saulė, vėjas, debesys. Viskas tik jums ir dėl jūsų. Tėveliai paliudys, palinkės, išlydėdami jus, kad gyvenimo švytuoklė gali trenktis į jus visu savo baisumu, o jeigu būsit vilties žmonėmis, niekada tai jūsų neišgąsdins, neatims iš jūsų gyvenimo džiaugsmo. Šalia esantys visuomet suteiks jums stiprybės, viename apsikabinime viskas sutilps“, – itin prasmingais žodžiais kreipėsi į abiturientus klebonas.
Jis užsiminė, jog jau septintą kartą išlydi abiturientus Palangoje. „Atrodo, dalykai kartojasi, bet gyvenime yra dalykas, kuris niekada nepasikartos – tai kiekvienas iš jūsų“, – sakė M. Venskus, linkėjęs, jog toji palepinusi saulė šviestų iki pat rytojaus ryto.
Švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė neabejojo, jog ši diena abiturientams įsirėš visam gyvenimui. „Teko jus stebėti laikančius egzaminus. Kai kurie išsigandę, kai kurie šiek tiek išsiblaškę. Žinokite, jaudinotės ne tik jūs. Jaudinosi ir jūsų tėvai, ir mokytojai, ir mes. Linkėjome kuo didžiausios sėkmės. Brandos atestatas – vienas svarbiausių gyvenimo dokumentų, lyg raktas, atrakinsiantis duris į pasirinktą kelią. Tikrai nebus lengva savim pasitikėti, bet noriu palinkėti, jog užtektų jums ryžto, drąsos žengti pasirinktu keliu. Nebijokite, visada bus šalia tie, kurie jums padės. Bus ir tų, kurie bandys jus atkalbėti. Sprendimą jūs turite padaryti patys. Ta diena, kai jūs priimsite gyvenimišką iššūkį, tebūnie toji Everesto viršūnė, į kurią jūs įkopsite, tegul lydi jus sėkmė“, – kalbėjo L. Valužienė.
Brandos atestatai su pagyrimu buvo įteikti keturiems abiturientams: Adomui Gudaičiui, Leonui Arturui Janušui, Urtei Lisaitei, Monikai Ežerinskaitei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senojoje gimnazijoje liepos 19-ąją įvyko šventė – brandos atestatų įteikimo diena. Šis vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas įteiktas 115 kurorto abiturientų.  


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Palangos senosios gimnaziją baigė 94 abiturientai

"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 28 | Rubrika: Miestas

Šių metų rugpjūčio 7 dieną brandos atestatai buvo įteikti 80 -ajai Palangos senosios gimnazijos abiturientų laidai. Gimnaziją baigė 94 abiturientai, kurie bendruomenės atmintyje išliks kaip itin kūrybiški, talentingi, įdomūs, draugiški ir nuoširdūs jauni žmonės. Gimnazijos auklėtiniai puikiai išlaikė valstybinius brandos egzaminus – iš...


Penktadienį išlydėta dar viena, jau 77-oji abiturientų laida. Šiemet Palangos senąją gimnaziją baigė 105 abiturientai, pasirengę skrydžiui į platesnius vandenis. Puikiais rezultatais šventės metu džiaugėsi gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, linkėjimų negailėjo susirinkę svečiai, o artimieji svarbų žingsnį žengusius abiturientus apibėrė gėlėmis. Palangoje tą...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Pastarosiomis savaitėmis šalies ugdymo įstaigos atsisveikina su abiturientais – jiems įteikiami ilgai laukti ir sunkiu darbu pelnyti brandos atestatai. Tačiau kol pastarieji buvo gauti, nueitas sunkus kelias, kėlęs daug diskusijų ir nerimo. Tad galiausiai – kokie palangiškių rezultatai?


Užvėrėme mokyklos duris, o Palangos?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

Praėjusį penktadienį 176 Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. O šį savaitgalį turėtų paaiškėti, ar priimti jie studijuoti ten, kur planavo ir labiausiai norėjo. „Palangos tiltas“ gi nusprendė pasiteirauti: ar užvėrę savo mokyklos duris jau buvę gimnazistai ir būsimieji studentai po mokslų ketina grįžti dirbti į Palangą, ar...


„Kalnai“ gėlių, šypsenos, trumpos abiturienčių suknelės bei tvarkingi abiturientų kostiumai  praėjusį penktadienį krito į akis Palangos vasaros estradoje. Vienas po kito į ją lipo abiturientai ir abiturientės -  vyko Palangos  Senosios gimnazijos  71-osios laidos „rimtoji“ išleistuvių dalis – mokyklos baigimo atestatų įteikimas. Šiemet jie buvo įteikti 205 moksleiviams.


Abiturientams įteikti brandos atestatai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 18 | Rubrika: Miestas

Vakar buvo įteikti brandos atestatai Palangos abiturientams. 70 laida pasižymėjo mokinių gausa, tad Palangos senosios gimnazijos salė tiesiog ūžė, nes šventės „kaltininkų“ atskubėjo pasveikinti ir artimieji. 185 abiturientai baigė mokyklą ir nuo šiol gyvens jau kitokiu ritmu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius