Palangos aplinkkelio tiesimas vairuotojams nepatogumų nesukelia

Palangos tiltas, 2014-06-09
Peržiūrėta
316
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos aplinkkelio tiesimas vairuotojams nepatogumų nesukelia

Palangos aplinkkelio tiesimo darbai, pradėti kovo mėnesį, vyksta itin intensyviai. Nepaisant vasarą gerokai išaugusių į Palangą važiuojančių automobilių srautų, eismas šiuo metu tvarkomoje kelio atkarpoje organizuojamas taip, kad transporto spūstys nesusidarytų.

Palangos aplinkkelį statančios bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojai šiuo metu pluša itin sparčiai, nes skuba kuo greičiau modernizuoti esamą Vydmantų sankryžą. Iki šiol buvęs skirtingų lygių kelių susikirtimas yra perstatomas į saugesnę, užtikrinančią didesnį eismo pralaidumą dobilo lapo formos sankryžą.

„Šiuo metu jau baigiame atnaujinti buvusius ir įrengti naujus jungiamuosius kelius. Birželio mėnesį baigsime kloti asfalto dangą ant naujai įrengtų ruožų, o liepos 11 d. jau ketiname nuimti visus eismo apribojimus bei leisti transporto judėjimą atnaujintu keliu Klaipėda–Kretinga bei naujai įrengtais jungiamaisiais keliais Klaipėda–Palanga ir Kretinga–Klaipėda“, – sakė AB „Kauno tiltai“ techninis direktorius Vitalijus Popovas. 

Pasak jo, užbaigus sankryžos rekonstrukciją, susiekimas su kurortu gerokai pagerės. Be to, dar šiemet „Kauno tiltų“ darbuotojai nuties ir 8,25 kilometro ilgio kurorto aplinkkelį, kuris į magistralinės reikšmės kelią A13 Klaipėda–Liepoja įsilies už Palangos oro uosto. Kitą pavasarį bus atlikti kelio ženklinimo bei kiti su saugiu eismu susiję darbai. Mažiau nei po metų, nuo 2015 m. gegužės 1 d., naujuoju aplinkkeliu bus leidžiamas eismas.

Palangos aplinkkelis tiesiamas įgyvendinant Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą „Palangos aplinkkelio tiesimas ir eksploatacinė priežiūra“. Tai – pirmasis šalyje transporto infrastruktūros projektas, įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės būdu. Šio projekto vertė – beveik 125 mln. litų. Jį privataus kapitalo lėšomis planuojama įgyvendinti iki 2015 m. gegužės mėnesio, dar 23 metus verslininkai aplinkkelį prižiūrės savo lėšomis.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, nutiesus aplinkkelį, kurortas taps dar patrauklesnis, nes pagerins ne tik vairuotojų, vykstančių per Palangą tranzitu į Latviją, bet ir pačių palangiškių bei kurorto svečių situaciją – sunkiasvoriams ir kitiems į kaimyninę Respubliką vykstantiems automobiliams nebereikės užsukti į Palangos centrą.

„Mieste sumažėjus automobilių, pagerės kurorto ekologinė būklė. Išsispręs ir transporto spūsčių problema, kuri ypač išryškėja vasaros savaitgaliais, kuomet iš Palangos išvažiuoti norinčių automobilių eilės nusidriekia maždaug nuo oro uosto bei užtvindo tiek Klaipėdos plentą, tiek centrinę Vytauto gatvę. Tuomet su didžiuliais nepatogumais susiduria tiek vairuotojai, tiek ir šalia judraus Klaipėdos plento gyvenantys palangiškiai, priversti kvėpuoti automobilių užterštu oru. Šią problemą nutiestas aplinkkelis taip pat padės išspręsti“, – sakė meras.

Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog ekologinę Palangos būklę pagerins ir tai, jog dar šiais metais iš kurorto centro bus iškelta autobusų stotis – modernus stoties ir prekybos centro kompleksas metų pabaigoje duris atvers Klaipėdos plente, netoli sankirtos su Kretingos gatve.

„Teigiamus pokyčius, kai į Palangos centrą, senamiestį, nebevažiuos autobusai, taip pat netruksime pajusti – kurortinėje miesto dalyje sumažės ne tik automobilių keliama tarša, bet ir jų skleidžiamas triukšmas“, – sakė Š. Vaitkus.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


„Orion“ bendrovė įsigijo Palangos aplinkkelio projektą

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 08 | Rubrika: Miestas

Investicijų valdymo įmonės „Orion Asset Management“ bendrovė įsigijo viešosios ir privačiosios partnerystės projekto – Palangos aplinkkelio valdytoją. Tai BNS patvirtino „Orion Infrastructure Fund“ valdytojas Andrius Baranauskas. Anot jo, sandorio suma neskelbiama, o sandoris įvyko rudenį. „Tikslas yra įgyvendinti „Orion Infrastructure...


Informuojame, kad UAB „Palangos vandenys“ ne kurortinio sezono metu atlieka vandentiekio tinklų plovimą. Tai yra būtina norint palaikyti gerą jų būklę, kadangi didelė dalis Palangos miesto vandentiekio tinklų eksploatuojama jau daugiau kaip 30-40 metų. Tinklai plaunami visoje Lietuvoje taikomu vandentiekio tinklų plovimo metodu „vanduo-oras“. Atliekant darbus vandens...


Vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – Vytauto gatvės atkarpoje nuo Žvejų g. iki Jūratės g. – vykdoma vandentiekio trasos rekonstrukcija. Pasak UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus Virgilijaus Beržanskio, darbai planuojami taip, kad miesto gyventojai ir svečiai patirtų kuo mažesnius nepatogumus.


Palangoje apsigyvenau prieš keletą metų. Tai – gražus kurortinis miestas, geras oras, jūra, pušys. Džiaugiuosi kartu su visais gyventojais ir svečiais, kurie aplanko Palangos kurortinį miestą. Kadangi aš gyvenu ne miesto centre, labai dažnai tenka važiuoti mieste žmones vežiojančiais UAB „Vlasava“ mikroautobusais. Esu labai dėkinga šių...


Palangos aplinkkelio tiesimo darbai, pradėti kovo mėnesį, vyksta itin intensyviai. Nepaisant vasarą gerokai išaugusių į Palangą važiuojančių automobilių srautų, eismas šiuo metu tvarkomoje kelio atkarpoje organizuojamas taip, kad transporto spūstys nesusidarytų.


Susisiekimo ministerijoje duotas startas Palangos aplinkkelio statybai  5

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Susisiekimo ministerijoje vakar buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią bus įgyvendinamas „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas“.


Vyriausybėje aptartas Palangos aplinkkelio projektas  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 21 | Rubrika: Miestas

Ministro Pirmininko tarnyboje vyko Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamo viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros“ tolesnio vystymo klausimas.


Palangos aplinkkelio likimas spręsis po savaitės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 19 | Rubrika: Miestas

Vyriausybė kol kas nesutinka toliau vykdyti Palangos aplinkkelio projekto. Kaip „Palangos tiltui“ sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, dar sausio mėnesį lankydamasis Palangoje pavadinęs šį projektą „grandioziniu“, po savaitės pas premjerą vyksiančiame pasitarime bus sprendžiama dėl tolesnės aplinkkelio ateities.


Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius