Palangos jaunieji krepšininkai įrodė, kad kopiant į viršūnę – ne pinigai svarbiausi

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-27
Peržiūrėta
2472
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nugalėtojams čempionato metu buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė.
Nugalėtojams čempionato metu buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė.

Jaunieji kurorto krepšininkai, kuriuos treniruoja Lietuvos nusipelnęs treneris Regimantas Juška, praėjusį savaitgalį džiaugėsi išskirtine pergale – jie tapo „Jr. NBA Lietuva“ čempionato nugalėtojais. Šią savaitę mažieji krepšininkai Palangos sporto centre sulaukė už šią iškovotą pergalę padėkų. Treneris atskleidė, jog tokios pergalės yra labai džiuginančios, tačiau tam, kad jos būtų pasiekiamos, reikia daug tikslingo darbo.

Svajoja apie krepšininkų karjeras
Čempionatas „Jr. NBA Lietuva“ vyko Alytaus sporto ir rekreacijos centre. Tai – jaunųjų krepšininkų turnyras, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų.
Palangiškių komandoje žaidė Justė Veronika Jocytė, Titas Vainoras, Adrijus Kozys, Karolis Visockis, Dominykas Videika, Orestas Katėnas, Edvinas Dirsė, NojusŠereika, Jonas Šoblinskas, Vytautas Šliogeris, Domantas Kontrimas, Armandas Korsakas, Rokas Jurgilevičius, Rokas Remeikis, Rokas Kardokas, Dominykas Leščiauskas.
Kiekvienam čempionui trečiadienį padėkas įteikė Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė ir treneris, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Arvydas Dočkus.
„Net ir tūkstančio kilometrų kelionė visada prasideda nuo pirmo žingsnio“, – sveikindama su pasiekta pergale priminė Švietimo skyriaus vedėja. O A. Dočkus palinkėjo po dešimties metų savo gabumus demonstruoti NBA lygoje.
Patys mažieji krepšininkai Dominykas, Edvinas, Orestas, Armandas, Vytautas atskleidė, jog krepšinis jiems išties užima labai svarbią vietą gyvenime. Vienas paskui kitą jie pasakojo, kiek tenka treniruotis, apie tai, kad svajoja ir ateityje tapti krepšininkais, o krepšinį žaisti taip mėgsta, jog jokios kliūtys ir didesnė mokslo našta jų nesunkina. Jie prisipažino, jog mokosi labai gerai ir netgi yra pirmūnai, tad, panašu, dėl gausių treniruočių ir varžybų jų mokslai visai nenukenčia.
Paklausti, ar tikėjosi čempionate laimėti, palangiškiai linktelėjo galvomis: „Tikrai tikėjomės laimėti. Nors varžovai buvo stiprūs, mes jiems nenusileidome“.
Ir tai ne pirmoji tokia dešimtmečių pasiekta pergalė. Jie anksčiau buvo tapę Žemaitijos lygos nugalėtojais.
Mažuosius krepšininkus treniruojantis R. Juška taip pat paminėjo, kad pergale patikėjo jau tuomet, kai laimėjo prieš klaipėdiškius. O pasižiūrėjus į pogrupių rezultatus, treneris suvokė, kad pergalę palangiškiai gali išplėšti, jie ganėtinai pajėgūs priešininkai. Taip ir nutiko.

Motyvuoti vaikai
Treneris R. Juška papasakojo, jog į „Jr. NBA Lietuva“ čempionatą nepriima visų norinčių, jeigu taip būtų, tai vietoj buvusių 30 komandų, būtų gal ir 60 komandų buvę. „Organizuojamas šis čempionatas kopijuojant NBA, tad turi būti tiek pat komandų, tie patys komandų pavadinimai – nei daugiau, nei mažiau“, – pasakojo treneris.
Lietuvoje „Jr. NBA“ buvo organizuojamas antrą kartą, pernai Palangos komanda taip pat dalyvavo, ir jiems visai neblogai sekėsi, tačiau tokios pergalės, kaip šiemet, mažieji krepšininkai nepasiekė. Treneris pabrėžė, jog labai stiprina komandą tai, kad leidžiama žaisti ir mergaitėms iki 13 metų, vyresnėms nei berniukams. Tai – didžiulis komandas pastiprinimas. Palangos komandoje žaidė viena jaunoji krepšininkė – Justė, kuri svariai prisidėjo prie kurorto komandos pergalės. „Tos komandos, kuriose nebuvo mergaičių, tapo silpnesnėmis priešininkėmis. Labiausiai baiminausi tų komandų, kuriose žaidė daugiau mergaičių. O mūsų Justė – vienintelė žaidėja tarp berniukų – išskirtinio užsispyrimo krepšininkė. Kasdien treniruotis važinėja į Klaipėdą autobusu“, – atskleidė treneris R. Juška.

Svarbu – tėvų palaikymas
Treneris išskyrė ir tai, kad vaikams labai svarbu yra tėvų palaikymas, kurio dažnai Palangoje pasigendama. Žinoma, esama tokių tėvų, kurie lydi savo vaikus į visas varžybas, juos visapusiškai palaiko ir skatina neapleisti veiklos, kaskart tobulėti, bet liūdina tokie tėvai, kurie net nepasidomi, ar apskritai jų vaikas lanko treniruotes, gal tuo tik naudodamasis traukia kita kryptimi.
„Tie vaikai, kuriuos tėvai palaiko, ir pasiekia kur kas daugiau nei tie, kurie palaikymo nesulaukia“, – sakė treneris, pabrėžęs, jog ir treneriui visai kitaip dirbti su tokių šeimų, kurioms rūpi, vaikais.
Prakalbus apie mokslo pasiekimus, R. Juška prisiminė, jog dar tuomet, kai būdavo pažymių knygelės, jis sutikrindavo savo ugdytinių pažymius, dabar tokios galimybės nebėra, prisijungti prie visų savo ugdomų sportininkų elektroninių dienynų tiesiog neįmanoma. Tad tenka pasikliauti jų žodžiu, kad sekasi gerai.
„Sportavo pas mane kartą vienas vaikinukas, kurio pažymių vidurkis tempė žemyn visą komandą, tad pasakius, kad reiktų pasitempti, jis netrukus taip ir padarė – pasikėlė vidurkį. Nenorėjo atsilikti nuo komandos bičiulių“, – šyptelėjo treneris.
Kaip papasakojo pašnekovas, Palanga – vienintelė savavaldybė, kurioje vaikai treniruotes gali lankyti nemokamai. Tai iš dalies – labai gerai, nes suteikta galimybė sportuoti visiems norintiems, tačiau iš kitos pusės nemokamos treniruotės neįpareigoja jų lankyti, atsainiau žiūrima.
Dalyvaujant varžybose treneris suteikia galimybę aikštėje pažaisti kiekvienam krepšininkui, nepaisant jų lygio, nes taip skatinama tobulėti. Ir iš tiesų, kaip pastebėjo pašnekovas, visi gabūs ir negali būti, talentais gimti gali ne visi.

Apdovanoti čempionų žiedais
„Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, skirta padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei iš 30 pasaulio šalių.
Antrą kartą Lietuvoje vykdomame projekte dalyvavo 30 sporto mokyklų ekipų, suskirstytų į dvi konferencijas ir 6 divizionus. Burtų keliu išsitraukę NBA komandų pavadinimus, sportininkai žaidė pasipuošę to klubo marškinėliais. Palangos sporto centro krepšininkai rungtyniavo Vakarų konferencijos Minesotos „TIMBERWOLVES“ apranga.
Antraisiais „Jr. NBA Lietuva“ čempionais tapę Palangos sporto centro krepšininkai finale 75:63 įveikė Sostinės krepšinio mokyklos komandą Šarlotės „Hornets“. Pusfinalyje kurorto atstovai 77:67 įveikė Panevėžio KKSC „Pacers” komandą.
Kelyje iki aukso žiedų palangiškiai iškovojo šešias pergales ir patyrė dvi nesėkmes. Visose varžybose jaunieji krepšininkai žaidė negailėdami jėgų, aktyviai gynėsi, o puolime turėjo du lyderius – komandos kapitonę Justę Veroniką Jocytę ir Titą Vainorą.
Nugalėtojams čempionato metu buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė, o kitoms komandoms – medaliai. Nugalėtojams taip pat atiteko „Pistons“ komandos gertuvės ir kitų rėmėjų dovanos.
Geriausių „Jr. NBA Lietuva“ komandų lemiamas kovas stebėjo ir NBA lygos atstovai – NBA ambasadorius ir buvęs šios lygos žaidėjas JohnasAmaechis ir NBA Europe krepšinio operacijų vadybininkė VanijaČernevec.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atėjus šaltesniam sezonui norisi jaustis šiltai, tačiau ir madingai. Paltai atkeliauja rudens antrojoje pusėje, o pirmojoje - švarkai. Dabartinėje madoje labai gausu įvairiausių derinių, kurie yra pritaikyti būtent kartu su švarku. Tam, kad nepasiklysti švarkų „padangėje“, reikia atkreipti dėmesį į tai, koks švarkas yra stilingiausias šį sezoną ir, kas privalo atsidurti jūsų spintoje. 


Spalio 23 dieną jau 22 –ąjį rudenį į Palangą rinkosi jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono. Šiemet Senosios gimnazijos lituanistų organizuojama tradicinė poezijos šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ vyko Palangos kurorto muziejuje.


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Jaunieji kurorto krepšininkai, kuriuos treniruoja Lietuvos nusipelnęs treneris Regimantas Juška, praėjusį savaitgalį džiaugėsi išskirtine pergale – jie tapo „Jr. NBA Lietuva“ čempionato nugalėtojais. Šią savaitę mažieji krepšininkai Palangos sporto centre sulaukė už šią iškovotą pergalę padėkų. Treneris atskleidė, jog tokios...


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko atvirukų paroda iš asmeninės Sauliaus Žulkaus kolekcijos. Atvirukuose užfiksuoti svarbiausi Palangos ir Šventosios objektai: Kurhauzas, Tiškevičių rūmai, Palangos tiltas, senoji Palangos vasaros estrada, Šventosios jūrų uostas bei daugelis kitų. Nepaisant to, kad paroda surengta savaitgalį, ji sulaukė...


Praėjusį ketvirtadienį prie Ronžės upelio esančios stovėjimo aikštelės vaikštinėjo, dairėsi smalsuoliai – į aikštelę vienas po kito burgzdami suko jaunieji motociklininkai.


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


Antradienį miesto Tarybos posėdžių salėje iškilmingai pagerbti Palangos sporto centro – ‚Lalila“ jaunieji krepšininkai, 2012/2013 m. sezono Moksleivių krepšinio lygos (MKL) Jaunių vaikinų „B“ čempionate įveikę visus varžovus ir tapę Lietuvos čempionais. Šventojoje finišavusiame 1996 m. gimimo jaunių krepšinio čempionate...


Palangiškių pinigai – sergančioms mergaitėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 23 | Rubrika: Miestas

Palangos moterų „Lions“ klubas mieste, septyniose vietose, patalpino aukų dėžutes, skirtas padėti trims sunkiomis ligomis sergančioms mažametėms palangiškėms. Į jas nuo pirmadienio ėmė kristi pinigai, aukojami geraširdžių miestelėnų.


Praėjusį savaitgalį Palangos „Naglio“ krepšininkai vėl žaidė dvejas rungtynes. Abi išvykoje vykusios rungtynės atnešė vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą. Prieš Tauragės komandą „Bremena-Karšuva“ laimėjo rezultatu 90:68, o šeštadienį rezultatu 67:81 nusileido kauniečiams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius