Palangos jaunimas nori dirbti, bet siūlomi tik sezoniniai darbai

Alfredas PUMPULIS, 2010-07-14
Peržiūrėta
67
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?

 

Palangos darbo biržos direktorės pavaduotoja  Roma Veronika Mažutienė teigė, jog ji nevertinanti ieškančiųjų darbo pagal kategorijas „seni ir jauni“.

„Svarbiausia, kad žmogus norėtų dirbti, kad turėtų nors mažus darbo įgūdžius, kad nebijotų siekti specialybės“, - sakė R. V. Mažutienė.

Kaip ji pastebėjo, Palangos jaunimas tikrai nori dirbti,  noriai jų ieško ir domisi įsidarbinimo galimybėmis.

 „Darbdavys paprastai neskirsto darbuotojų pagal amžių. Jeigu tik žmogus nori  dirbti ir turi kvalifikaciją, jis turi galimybes įsidarbinti“,-  „Palangos tiltui“ pasakojo R. V. Mažutienė. Anot jos, darbingo amžiaus jaunimo šiuo metu Palangoje yra apie pustrečio tūkstančio.

Situacija darbo rinkoje šį vasaros sezoną Palangoje, anot pašnekovės, labai panaši kaip ir pernai - jaunimo nedarbo lygis šiek tiek didesnis, bet praėjusiais metais buvo didesnis ir pats  darbingo jaunimo  skaičius.

„Darbingo amžiaus jaunuolių Palangoje šiemet sumažėjo  nuo  2565  iki 2477. Bet, kalbant apskritai, jaunimas turi geresnes galimybes įsidarbinti. Neretai vyresnio amžiaus žmonės  skundžiasi, kad paskambinę į darbovietę, išgirsta, kad darbdaviui reikia tik  jaunų žmonių“,- kalbėjo direktoriaus pavaduotoja.

„Jauni  žmonės darbo biržoje registruojasi nuolat. Birželio mėnesį aktyviausiai tai daro absolventai – jie baigia mokslus ir ieško  darbo. Vien birželio mėnesį jau  buvo užregistruoti 44 darbo ieškantys žmonės. Deja, Palangos Darbo birža neturi daug ko pasiūlyti, nebent sezoninių darbų,-  dėstė R. V. Mažutienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai...


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus 7 nariai penktadienį grįžo iš Šiaulių. Saulės mieste vyko kasmetinis Lietuvos moksleivių sąjungos vasaros forumas „Jaunimo laisvalaikis, užimtumas ir galimybės“ kuriame jaunimas iš visos Lietuvos susirinko ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasimokyti bei įgauti naujų žinių, pasisemti idėjų.


Palangos jaunimas nori atviros erdvės

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 02 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienio popietę miesto tarybos salėje susirinkęs miesto  jaunimas diskutavo su vietos valdininkais dėl Atviros erdvės jaunimo  centro atsiradimo mūsų kurorte. Tokį prieš dvejus metus įsteigė mūsų  kaimynai, klaipėdiečiai.


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Neseniai įkurtai miesto savivaldybės įmonei Rinkliavų centras išlaikyti iš biudžeto numatyta skirti per 300 tūkst. litų, pakoregavus miesto biudžetą. Skelbtą konkursą vadovauti įmonei laimėjo verslininkas Gintaras Žukevičius, kuris pareigas pradėjo eiti nuo vasario pradžios. Rinkliavų centras įsikūrė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ patalpose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas