Palangos jaunimas: sveikintis reikia ir su neįgaliuoju!

Palangos tiltas, 2015-11-23
Peržiūrėta
877
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos jaunimas: sveikintis reikia ir su neįgaliuoju!

Lapkričio 20 dieną Palangos socialinių paslaugų centras Palangos centrinėje miesto aikštėje surengė Pasaulinės sveikinimosi dienos akciją „Labas – tai mes“. Renginyje talkininkavo Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba, neformali jaunimo grupė „Aš esu kultūra“ ir Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius. Palangos socialinių paslaugų centras ir Palangos jaunimas kvietė palangiškius bei miesto svečius drąsiai sveikintis net su nepažįstamu praeiviu.

Jaunimas praeiviams dalino popierines rankytes
Lapkričio 21 d. – Pasaulinė sveikinimosi diena. Šventė minima nuo 1973 metų. Ją švęsti paskatino du broliai amerikiečiai, kovojantys prieš šaltąjį šalių karą. Broliai netyčia susitiko ir taip apsidžiaugė susitikimu, kad nutarė savo džiaugsmu pasidalinti su kitais. Jie išsiuntė laiškus draugams ir pažįstamiems į visus pasaulio kampelius. Jų siunčiamuose laiškuose buvo tiesiog sveikinimai, linkėjimai.
Ranka asocijuojasi su aktyvumu. Rankomis kuriama, kalbama, rankų judesiais išreiškiami jausmai. Žmonės sveikinasi rankos paspaudimu. Dalindamas popierines rankas jaunimas norėjo parodyti, kad bendravimo, draugiško dėmesio reikia ir neįgaliam jaunimui. Tokiu būdu kvietėme Palangos gyventojus tapti aktyvesniais ir įsitraukti į savanorystę.
„Pasisveikinimas su žmogumi yra pasakymas jam, kad tu jį matai – jis lyg ir gauna patvirtinimą, kad egzistuoja bei yra „čia ir dabar“. O tai svarbu kiekvienam, nes esame socialios būtybės, sunkiai tveriančios vienatvę ir atskirtį nuo kitų. Prisiminkime, kaip jaučiamės, kai pažįstamas žmogus su mumis nepasisveikina. Tada pradeda lįsti visokios mintys galvon: gal ko supykęs yra, gal apskritai ignoruoja“, – pasakoja Palangos socialinių paslaugų centro psichologė Jelena Bachlina.

Lietus nesutrukdė
Palangos jaunimas akcijos metu tryško energija ir idėjomis. Renginio metu jie kūrė filmuką apie Palangos Dienos centrą. Palangos gyventojams buvo pateikiamas vienas klausimas: „Ką Jūs žinote apie Dienos centrą?“
Į renginį susirinkę palangiškiai buvo kviečiami žaisti žaidimus. Žaidimai – tai saugus būdas susipažinti, bendrauti, tyrinėti aplinką. Centro jaunimas lavino bendravimo įgūdžius, smagiai leido laiką.
Ant didelio lapo visi norintys galėjo parašyti palinkėjimą Palangos Dienos centrui ar nupiešti ranką, ar kokį kitą ženklą, simbolizuojantį draugystę, pasisveikinimą.
Renginyje dalyvavo Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja V. Staskonienė, Socialinės rūpybos skyriaus vadovė G. Kavarzienė, bendruomenės „Palangos santarvė” pirmininkė D. Eimanavičienė. Atvyko ilgamečiai Dienos centro draugai: Palangos „Vilties” pirmininkė L. Lekavičienė, Palangos „Lions” klubo pirmininkė R. Mitkuvienė, Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos pirmininkė A. Petrikienė.

Kviečiame savanoriauti!
Palangos mokyklų mokiniai privalo per metus atlikti 5 socialines valandas. Socialinių paslaugų centras – puiki vieta gauti šias valandas. Kviečiame jaunimą pas mus! Nauja patirtis praturtins jūsų gyvenimą.
Karolis M. beria su smėliu. Jis nori išmokti daryti gražius spalvų derinius ir perėjimus; piešti su akrilu; laisviau jausti savo ranką piešimo metu.
Eglei B. pačiai skaityti yra sunku. Moksleivė galėtų jai paskaityti eilėraščius.
Jonas K. mėgsta muziką. Jis mielai pasimokytų groti ar dainuoti.
Julius Ž. ir Agnė G. mėgsta įvairias užimtumo veiklas (maisto gamyba, rankų darbeliai).
Visi centro lankytojai nori išmokti dirbti su kompiuterinėmis programomis. Tai gali būti nuotraukų redagavimo programa „Photoshop“ ir kt. aktualios lietuvių kalbos ir literatūros pamokos (diktantų rašymas, tekstų analizė).
Palangos socialinių paslaugų centras laukia savanorių. Savanorystės išraiška gali būti įvairi: kūrybinė veikla, kalbų mokymas ir kt. Dėl tikslesnės informacijos kreiptis pas įstaigos direktorę Daivą Dekontaitę tel.: 8 460 49450.
 

Organizatorių informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos jaunimas nori atgaivinti anksčiau vykusią tradiciją – Jaunimo apdovanojimus


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Lapkričio 20 dieną Palangos socialinių paslaugų centras Palangos centrinėje miesto aikštėje surengė Pasaulinės sveikinimosi dienos akciją „Labas – tai mes“. Renginyje talkininkavo Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba, neformali jaunimo grupė „Aš esu kultūra“ ir Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius. Palangos socialinių...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Kurorto jaunimas: „Aš esu Palanga“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 04 02 | Rubrika: O man ne dzin

Į antrą kartą surengtų Palangos dienų renginių giją ryškiomis spalvomis įsipynė miesto jaunimas, pirmadienį ant tilto per Rąžę juosiančio „tinklo“ atidaręs gatvės parodą „Aš esu Palanga“.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Į Lietuvos kultūros sostinės 2013 – Palangos – kultūrinį gyvenimą, kuriame gausu renginių, koncertų, parodų bei įvairioms sukaktims skirtų leidinių, originaliai įsiliejo kurorto jaunimas. „Palangos stalo 2013“ šventės metu palangiškiams ir svečiams pristatytas jaunųjų miesto bendruomenės narių pajėgomis išleistas laikraštis...


„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013 09 26 | Rubrika: O man ne dzin

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.


Europos Sąjungos (ES) iniciatyvų „Judus jaunimas“ ir „2013-ieji – Europos piliečių metai“ atstovai atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu ir supažindinti su studijų bei darbo užsienyje galimybėmis. Susitikimas vyks rugpjūčio 9-10 d. „Satta Outside“ festivalyje, Šventojoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius