Palangos jaunųjų šachmatininkų startai Klaipėdoje

Palangos tiltas, 2023-03-13
861

Klaipėdos elitinio šachmatų klubo ,,Bokštas‘‘ patalpose kovo 11 dieną vyko greitųjų šachmatų turnyras, kuriame dalyvavo 32 įvairaus amžiaus ir pajėgumo šachmatininkai iš Klaipėdos, Kretingos bei Palangos.

Sėkmingiausiai Palangą atstovavo Palangos moksleivių klubo šachmatų būrelio narys Danielius Žymantas, kuris savo amžiaus grupėje (10 metų ir jaunesni) užėmė 1-ą vietą! Gerai žaidė ir gimnazistas Karolis Račkauskas, bendroje įskaitoje užėmęs 8- ą vietą. Pažymėtina, kad Karolis po dviejų paskutiniųjų varžybų  greitųjų šachmatų rungtyje pakilo į 3-ą reitingo vietą tarp visų šachmatininkų Palangoje. Abu mokinius treniruoja daugkartinis Palangos šachmatų čempionas Saulius Rackevičius.

Palangos šachmatų mėgėjų klubo inf.

Spalio 29 dieną vyko tradicinė komandinė jaunųjų matematikų olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti. Šiais metais ji buvo organizuojama 19-ąjį kartą, tik pirmąkart vyko nuotoliniu būdu.

Gegužės 2-4 dienomis Palangoje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, vyko ilgametes tradicijas turintis jaunųjų filologų konkursas, į kurį šiemet buvo pakviesti 124 mokiniai.

Saulė Janavičiūtė- tarp geriausių jaunųjų biologų Lietuvoje Kovo pabaigoje Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia - IA klasės gimnazistė Saulė Janavičiūtė tapo 52-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados prizininke devintų klasių grupėje.

Gegužės 26 d. Palangoje vykusiame festivalyje „Sportas visiems“ šachmatininkai varžėsi 3 „Žaibo“ turnyruose. Suaugę ir vaikai iš įvairių miestų (Palanga, Vilnius, Klaipėda, Panevėžys, Kėdainiai, Mažeikiai, Anykščiai ir kt.) kovėsi net 6 valandas.

Balandžio 22d. Šakiuose vykusiame tradiciniame Lietuvos vaikų dziudo čempionate „Pirma kova“ dalyvavo ir Palangos sambo akademijos dziudo komandos auklėtiniai. U-11 amžiaus grupėje – joje buvo leidžiama dalyvauti sportininkams, turintiems baltus bei geltonus diržus– svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Aleksandras Knieža, kuris visas tris kovas laimėjo...

Kovo 9-10 dienomis Kelmės rajone Tytuvėnuose vyko Lietuvos „mini“ tinklinio U-12 mergaičių čempionato I-asis turas, kuriame dalyvavo Kauno-1, Kauno-2, Kelmės-1, Kelmės-2, Palangos-1, Palangos-2 ir Palangos-3 komandos. Iš viso su savo varžovėmis teko sužaisti 12 varžybų. Nežiūrint priešininkių gero žaidimo, Palangos-3 komanda nugalėjo savo varžoves – Kauno-1...

Gruodžio 16 dieną 15 valandą „Baltijos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis tinklinio turnyras Palanga-Klaipėda jaunųjų tinklininkų žaidimo įgūdžių įsisavinimo

Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinys Adomas Gudaitis tapo vienu iš geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, Gimnazijai parvežęs garbingų apdovanojimų iš respublikinės geografijos olimpiados.

Palangos šachmatų mėgėjų klubo nariai susumavo praėjusių metų rezultatus ir pagerbė įvarių turnyrų nugalėtojus bei prizininkus. „Greitųjų“ ir „žaibo“ šachmatų turnyruose pirmąją vietą iškovojo Eimutis Židanavičius, o antrąją – Petras Adomaitis.