Palangos J.Basanavičiaus gatvėje – didžiausias margutis

„Palangos tilto“ informacija, 2010-03-10
Peržiūrėta
59
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį J.Basanavičiaus gatvę papuošė didžiulis, didesnis nei dvejų metrų, margutis, pranašaujantis pavasario pradžią bei laukiamą Velykų šventę. Jis taip pat skelbia apie netrukus pasirodysiančią „Baltijos jūros šalių regiono Velykinių margučių alėją“.

 

Praėjusią savaitę pastatytas pavasario pradžią simbolizuojantis Velykinis margutis pasirodė tautodailininko Lino Žulkaus dėka. Kiaušinis gimė iš polistirolo, o vėliau buvo aptinkuotas bei išmargintas „R-90“ įmonės darbuotojų.

Balandžio 4 dieną laukiamas šventiškas „Baltijos jūros šalių regiono Velykinių margučių alėjos“ atidarymas, kuri plėsis po truputį ir palangiškius bei svečius džiugins iki Jurginių. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas teigė, jog margučiai bus gabenami po vieną, kol susidėlios dešimties Velykų simbolių alėja. Margučiai bus išmarginti taip pat simboliškai, taip kaip dažoma Baltijos jūros šalių regionuose. Dešimt margučių atspindės šalių puošybos tradicijas ir suteiks progą palyginti su lietuviškosiomis. Po Lietuvos valstybės šventės ir jos suteiktų išeiginių ims „atriedėti“ vienas po kito gražiai išmarginti kiaušiniai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

500 kv.m. trispalvė, kurią sudaro net 15 000 metrų spalvotų juostelių, papuošė Tiškevičių alėją .


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja link pabaigos – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.


Dar kartą apie Meilės alėją

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 10 07 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 20 d. „ Palangos tilto“ rubrikoje „Tiškevičių bulvaras“ skaitytojams bei Palangos praeities gerbėjams pateikta jaukaus prieškopio tako, vadinto Meilės alėja, „biografija“. Naudodamasis kai kuriais man žinomais šaltiniais, galėčiau šį bei tą papildyti ir patikslinti.


Nepakankamai išvystyti turistiniai maršrutai, saugumo klausimas keliaujant dviračiais, brangi ir nekomfortiška kelionė tarpmiestiniu visuomeniniu transportu – tai tik kelios problemos, su kuriomis susiduria po Klaipėdos regioną keliaujantys turistai ir regiono gyventojai. Klaipėdos regiono transporto sistemos problemas 2011 m. balandžio mėn. nusprendė...


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Velykos vadinamos pačia gražiausia pavasario švente. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis – krikščionybės paimtas iš pagonybės, kai buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu. Krikščionys šį simbolį perkėlė į savą religiją, susiedami jį su Jėzaus Kristaus prisikėlimu. Nors...


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Palangos J.Basanavičiaus gatvėje – didžiausias margutis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį J.Basanavičiaus gatvę papuošė didžiulis, didesnis nei dvejų metrų, margutis, pranašaujantis pavasario pradžią bei laukiamą Velykų šventę. Jis taip pat skelbia apie netrukus pasirodysiančią „Baltijos jūros šalių regiono Velykinių margučių alėją“.


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 09 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas