Palangos kapinėse atnaujinami bei naujai klojami takai

Palangos tiltas, 2013-10-21
Peržiūrėta
61
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kapinėse atnaujinami bei naujai klojami takai

Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.

Senųjų kapinių lankytojai jau po savaitės galės naudotis nuo vartų iki koplytėlės vedančiu 2 metrų pločio trinkelių taku. „Juo bus patogu naudotis tiek su vežimėliais, tiek pėstiesiems“, – sakė darbus atliekančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Komunalininkų dėmesio sulaukė ir susidėvėję viduriniosios kapinių dalies takai – čia buvusias plyteles miesto tvarkytojai keičia naujomis trinkelėmis. Darbus numatoma baigti iki Vėlinių.

Palangos mero Šarūno Vaitkaus teigimu, atnaujinti kapinių takus bei pakloti naujus yra labai svarbu. „Šis darbas buvo būtinas, nes kaskart lyjant ar esant šlapdribai, artimųjų kapus aplankyti norintys žmonės patirdavo daug nepatogumų. Kitais metais, pagal finansines galimybes, taip pat tvarkysime kapinių aplinką“, – pabrėžė meras. 

Miesto tvarkytojai taip pat ketina atnaujinti ir kapinių koplyčią – tuo tikslu jau užsakyta mediena ir langai. „Sutvarkysime išorę – pakeisime supuvusias lentas, sutvarkysime grindis. Jei oro sąlygos leis, šie darbai bus atlikti dar šiemet. Koplyčios vidų numatėme tvarkyti kitąmet“, – kalbėjo K. Skierus.

Sutvarkius kapinių koplytėlę, čia bus galima atlikti atsisveikinimo su velioniu apeigas.

Besirengdami artėjančioms Vėlinėms, komunalininkai taip pat tvarko kapinių želdinius, grėbsto lapus, dažniau nei įprastai, ištuština atliekų konteinerius.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 05 28 | Rubrika: Miestas

Po apsilankymo Palangos miesto kapinėse norisi visų paklausti garsiai – ar dar mums liko kas nors sakralaus? Kokios pagarbos žmonių amžinojo poilsio vietos nusipelno mūsų sielos kertelėse? Kodėl net žengdami į ten, mes absoliučiai nepaisome ne tik moralinių priedermių, bet ir žemiškųjų įstatymų?


Pirmadienį, vasario 17-ąją, Amžinojo poilsio Palangos kapinėse atgulė žinomo šalies žurnalisto ir komentatoriaus, palangiškio Rimvydo Valatkos tėvelis.


Tarptautinė jaunimo diena Palangoje – startas naujai erdvei

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 11 | Rubrika: Miestas

Tarptautinę jaunimo dieną, pasaulyje minimą rugpjūčio 12 dieną, Palangos jaunimas kasmet pažymi skirtingai, tačiau šie metai – išskirtiniai. Jaunieji palangiškiai džiaugiasi, kad vis realesni tampa planai turėti savo erdvę.


Visažiniai Palangos takai: nepalikim pavasario vieno!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

1981 metais išleistą Justino Marcinkevičiaus (1930-2011) knygą „Dienoraštis be datų“ atsiverčiau ir skaitinėjau vasario paskutinį šeštadienį, 10 valandą ryto. Savaime parskrido „į mintį“. Atminimai parvedė prieš dvejus metus mus palikusį gerasielį žmogų, kurį šiltai prisimename ir čia, Palangoje, amžinos Baltijos jūros...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


  „Net akyse prašvito – tokia erdvė, tiek šviesos. Dabar jau ir numirti galima, iš gražios vietos išeisime“, - kalbėjosi tarpusavyje palangiškiai ir palangiškės, pirmąkart apžiūrėję iš pagrindų atnaujintus bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebono Mariaus Venskaus antradienį iškilmingai...


Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.


1988-1996 metai ilgam išliks ne tik istorikų atmintyje. Tai buvo labai pakilus „Poetų – idealistų amžius“, o poezija svaigo, poetiškai mąstė, svajonėmis, debesėliais ir padebesiais skraidėme... mes, visi lietuviai. Ir ne tik „Baltijos kelyje“.


Šiandien, penktadienį, Palangos senosiose kapinėse amžino poilsio atgulė Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje velionis įveikė paskutinę kelionę per miestą, kuriame jis paliko ryškų pėdsaką. Prie duobės, nuklotos gėlėmis...


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas