Palangos kurorto šventės „Myliu Palangą“ atidarymas priviliojo daugiausiai jaunimo

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-05-18
Peržiūrėta
2141
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto šventės „Myliu Palangą“ atidarymas priviliojo daugiausiai jaunimo

Palangos kurorto atidarymo šventė įvyko ir Palanga tikisi, kad visų keliai suks į didžiausią kurortą – Palangą. Palangos kurorto šventė „Myliu Palangą“ prasidėjo penktadienį šv. Mišiomis už palangiškius, po jų šventės atidarymo pradžia įvyko Jūratės ir Kastyčio skvere. Joje įvyko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus inauguracija. Palangą pagerbė ir į jos sezono atidarymo šventę atvyko visų Lietuvos kurortų ir kurortinių vietovių merai, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Penktadienį Palangai paskelbus šventės „Myliu Palangą“ pradžią, tris dienas truksiantys renginiai į kurortą priviliojo gausybę svečių – šurmuliavo kermošius, liejosi muzika įvairiuose koncertuose, veikė parodos, vyko sporto varžybos.
Simboliška, kad gegužės 15 dieną Palangoje įvyko Lietuvos kurortų asociacijos posėdis, kuriame dalyvavo visi kurortų ir kurortinių vietovių vadovai.
Penktadienį, jau popiet, Palangos centre, Vytauto gatvėje, šurmuliavo kermošius „Palangos Juzė“, po Mišių už Palangą link Jūratės ir Kastyčio skvero pajudėjo šventinė eisena.
19 val. Jūratės ir Kastyčio skvere įvyko šventės „Myliu Palangą“ atidarymas, jos bene svarbiausias įvykis – mero inauguracija.
Kurorto kultūrinių renginių vadybininkas Nerijus Stasiulis sakė, kad ceremonijai buvo pasirinkta vieša erdvė ne atsitiktinai. „Norėjome, kad visi išgirstų mero palangiškiams duodamą įsipareigojimą bei matytų, kaip merui uždedamos regalijos“, – sakė N. Stasiulis.
Pirmąją šventės dieną „Myliu Palangą“ papuošė jungtinis Lietuvos kurortų atstovų koncertas, įvykęs Jūratės ir Kastyčio skvere.
Koncertavo Palangos kultūros centro kolektyvai, liaudiškos muzikos kapela „Joldija“ iš Neringos, džiazo kvartetas „CinAmono 4“ bei Druskininkų atlikėjas Anatolijus Oleinikas.
Organizatoriai siekė bendrais visų šalies kurortų kultūriniais renginiais populiarinti ne vieno miesto, o visos šalies kultūrinį gyvenimą.
Penktadienio vakarą visus privertė akis pakelti į dangų Jūratės ir Kastyčio įvykęs lazerių šou.
Maždaug pusvalandį truksiantį lazerių šou papuošė ir specialiai šiam reginiui sukurtas muzikinis takelis. Jį atliko vienas iš žinomiausių Lietuvos perkusininkų Arkadijus Gotesmanas.
Šeštadienio ryte Palangos orkestrui pažadinus Palangą, miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami toliau tęsti pramogas: aplankyti sporto varžybas, įvairias parodas, pasiklausyti jaunųjų palangiškių koncerto.
Vakare miesto centrinėje aikštėje įvyko chorų šventė „Su jūra Dainuok“.
Šeštadienio vakarą Jūratės ir Kastyčio skvere koncertavo Gintė Sičiūnaitė ir grupė „Saulės kliošas“, vėliau – „Jazzmaitija“, po to – pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“. Koncertą baigė grupė „Biplan“.
Šeštadienio linksmybes baigė įspūdingas šventinis fejerverkas, nušvietęs jūros tiltą.
Sekmadienis tradiciškai buvo skirtas sportui: savo jėgas išbandė teniso mėgėjai, susirungė paplūdimio tinklininkai, vėliau J. Basanavičiaus gatvę pagyvino krepšinis – vyko gatvės krepšinio varžybos 3x3.
Nors miesto vadovai tikisi kurortą apvalyti nuo „bambalinės“ minios – „žalio“ jaunimo, mieliau rankose laikančio pigaus alaus butelius nei išlaidaujančius restoranuose, būtent daugiausiai jaunų veidų matėsi Palangoje savaitgalį.
Viešbučio „Gamanta“ savininkas Alvydas Meškys „Palangos tiltui“ sakė, kad šventė „itin išskirtinė“ nebuvo ir spėjo, kad oras nebuvo jos sąjungininkas šiemet. „Pernai, žinia, per kurorto atidarymo šventę buvo šilčiau“, – pastebėjo verslininkas.
Kadangi, anot jo, „Gamanta“ „nesiekia“ J. Basanavičiaus gatvės, jam sunku buvo įvertinti bendrą atmosferą mieste, bet svečiai viešbučio „Gamanta“ neaplenkė.
„Turėjome Danijos karališkojo laivyno karininkų. Buvo svečių iš Norvegijos, bet stipriai suabejočiau, kad juos į Palangą kurorto atidarymo šventė atviliojo“, – sakė A. Meškys.
Jį maloniai nustebino ir ne vienas rusų svečias, apsistojęs viešbutyje. „Buvo jų, ypač iš Kaliningrado, tai – geras ženklas“, – sakė verslininkas.
Restorano „Molinis ąsotis“ savininkas Klaidas Pakutinskas sakė, kad šventė buvo „gera“, bet detaliau nepanoro nieko aiškinti.
Viešbučio „Vėtra“ marketingo vadovė Laura Sugintienė „Palangos tiltui“ sakė, kad šiais metais viešbutis per kurorto atidarymo šventę sulaukė netgi mažiau klientų. „Bet pas mus kiekvieną savaitgalį būna daugiau užsakymų, tikrai negalėčiau pasakyti, kad kurorto atidarymo šventė kaip nors labiau truktelėjo svečių skaičių į viršų. Priešingai – buvo kaip eilinis savaitgalis“, – sakė L. Sugintienė.
Anot jos, sprendžiant pagal užsakymus sezonui, pastebimi šiek tiek ūgtelėję lietuvių užsakymai. „O šiaip, kaip ir kiekvienais metais, turime vokiečių, rusų, baltarusių“, – sakė viešbučio marketingo vadovė.
Nenorėję skelbti savo pavardės keli miesto verslininkai sakė, kad šių metų šventė – „niekuo neypatinga“. „Matyt, būtų laikas mąstyti, ką būtų galima daryti kitaip. Nes per ją, kaip matote, į Palangą plūsta tik jaunimas“, – sakė vienos kavinės savininkas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame padėkoti Palangos savanoriams.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Palangos kurorto atidarymo šventė įvyko ir Palanga tikisi, kad visų keliai suks į didžiausią kurortą – Palangą. Palangos kurorto šventė „Myliu Palangą“ prasidėjo penktadienį šv. Mišiomis už palangiškius, po jų šventės atidarymo pradžia įvyko Jūratės ir Kastyčio skvere. Joje įvyko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus inauguracija....


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Valstybės šventės išvakarėse – apie politiką, politikus ir jaunimo problemas

Tatjana STANKEVIČIENĖ, Lina KUNICKIENĖ, 2013 03 07 | Rubrika: Miestas

Vakar Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 7d klasės mokiniai su savo auklėtoja Tatjana Stankevičiene ir socialine pedagoge Lina Kunickiene lankėsi Palangos savivaldybėje, kur susitiko su miesto tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Praėjusį trečiadienį meras Vytautas Stalmokas  susitikime su spaudos atstovais informavo, kad savivaldybės internetinėje svetainėje paskelbta vasaros sezono atidarymo šventės „Palanga 2009“ programa.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius