Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-06-21
Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius.

„Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos miestų ligoniai, kurių gydymas ir slauga tęsiasi iki 120 dienų. Kasmet čia gydoma apie 400 pacientų. Simboliška, kad pasitinkant VŠĮ KJL Palangos departamento dvidešimties metų jubiliejų, ligoninėje baigtas vykdyti Europos Sąjungos remiamas projektas „VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“, – sakė VŠĮ KJL Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas.

Gerinant paslaugų kokybę ir modernizuojant palaikomojo gydymo ir slaugos bei priėmimo-skubios pagalbos paslaugų infrastruktūrą panaudota 2,7 mln. litų Europos Sąjungos lėšų. Už jas įrengti modernūs Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo-skubios pagalbos skyriai.

Slaugos skyriuje įrengtos erdvios palatos su autonomine ventiliacija ir kondicionavimu, neįgaliesiems pritaikytais sanitariniais mazgais, stacionariniais ligonių pakėlikliais, deguonies tiekimo ir personalo iškvietimo sistemomis. Iš ES paramos panaudojus 1,06 mln. litų įsigytos modernios medicininės slaugos priemonės ir medicininė aparatūra. „Atnaujinę bei suremontavę Slaugos skyrių pasiekėme keltą tikslą, kad ligonis, atvykęs pas mus, turėtų komfortiškas sąlygas bei jaustų pagarbą“, – teigė R. Kirstukas.

Po rekonstrukcijos šis Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo slaugos skyrius tapo vienas iš moderniausių Vakarų Lietuvoje ir atitinka europinius standartus, o naudotis čia teikiamomis paslaugomis gali ne tik palangiškiai. „Naujajame Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje priimami ne tik kurorto, bet ir Klaipėdos miesto gyventojai“, – pabrėžė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.

Modernizuojant paslaugų infrastruktūrą Palangos departamente, VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė skyrė 690 tūkst. litų savo lėšų. Už jas įrengti nauji modernūs liftai, kompiuteriniai tinklai, rekonstruotos bendro naudojimo patalpos, įsigyti baldai ir kitas inventorius.

Gerokai prie ligoninės veiklos prisidėjo ir Palangos m. savivaldybė, projektui įgyvendinti skyrusi 285 tūkst. litų bei finansuodama ligoninėje vykdomas sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo programas. „Siekiame, jog ir palangiškiai, ir į kurortą atvykę svečiai, jaustų, kad šioje ligoninėje suteikiamos geros, šiuolaikiškos sąlygos tiek pacientams, tiek darbuotojams“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente ir medikai, ir pacientai gali būti ramūs – nė vienam darbuotojui ar slaugomam pacientui COVID-19 nenustatyta.


Garsus profesorius biotechnologas, medicinos centrų „Northway“ įsteigėjas Vladas Algirdas Bumelis pirmadienį, vasario 24 d., lankėsi Palangos miesto savivaldybėje su geromis naujienomis.


Klaipėdos jūrininkų ligoninei Vakarų Lietuvoje patikėta daugiausiai atsakomybės gydant kraujagyslių ligas. Jau keleri metai čia veikia ūminių insultų bei infarktų gydymo centrai. Į pastarąjį nuo šių metų lapkričio pateks ne tik infarktą jau patyrę, bet ir „priešinfarktinės“ būklės pacientai iš visos Vakarų Lietuvos.  


Siekdama gerinti asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliekamų laboratorinių tyrimų kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija 2012 m. patvirtino „Klinikinių laboratorinių tyrimų kokybės gerinimo programą“. Joje numatyta iki 2020 metų pagal LST EN ISO 15189:2007 standartą „Medicinos laboratorijos. Ypatingieji kokybės ir kompetencijos reikalavimai“ akredituoti...


Praėjusį pirmadienį oficialiai atidaryta atnaujinta Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus dalis. Daugelis į iškilmes susirinkusiųjų džiaugėsi nuveiktais darbais, juolab, kad kiekvienas vienaip ar kitaip prisidėjo prie skyriaus išsaugojimo. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė viliasi, kad, gimdyvių skaičiui kitų šalies rajonų...


Ketvirtadienį į Tarybos posėdį susirinkę politikai priėmė sprendimą, kuriuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento panaudos pagrindais valdytos patalpos penkeriems metams perduodamos VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stočiai (GMPS). Tiek Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, tiek Klaipėdos GMPS vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis...


„Jūs – lyg angelai sargai, saugantys palangiškius nuo ligų ir negandų. Tesaugo gerumo angelas ir jus visus taip, kaip jūs mus saugote“, – įteikdamas Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjui Remigijui Kirstukui skulptoriaus Jono Grundos iš medžio išdrožtą angelą ir sveikindamas visą kolektyvą – 171 darbuotoją, penktadienį...


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


 Vos prieš keletą dienų buvo baigtas 2007-2013 metų ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Ankstyva onkologinių susirgimų diagnostika ir visavertis gydymas (VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje)“. Ligoninėje, kuri aptarnauja Klaipėdos regiono gyventojus, kaip pastebėjo vyriausiasis gydytojas, profesorius, habil.dr. Vinsas...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas