Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-06-21
Peržiūrėta
3588
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius.

„Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos miestų ligoniai, kurių gydymas ir slauga tęsiasi iki 120 dienų. Kasmet čia gydoma apie 400 pacientų. Simboliška, kad pasitinkant VŠĮ KJL Palangos departamento dvidešimties metų jubiliejų, ligoninėje baigtas vykdyti Europos Sąjungos remiamas projektas „VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“, – sakė VŠĮ KJL Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas.

Gerinant paslaugų kokybę ir modernizuojant palaikomojo gydymo ir slaugos bei priėmimo-skubios pagalbos paslaugų infrastruktūrą panaudota 2,7 mln. litų Europos Sąjungos lėšų. Už jas įrengti modernūs Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo-skubios pagalbos skyriai.

Slaugos skyriuje įrengtos erdvios palatos su autonomine ventiliacija ir kondicionavimu, neįgaliesiems pritaikytais sanitariniais mazgais, stacionariniais ligonių pakėlikliais, deguonies tiekimo ir personalo iškvietimo sistemomis. Iš ES paramos panaudojus 1,06 mln. litų įsigytos modernios medicininės slaugos priemonės ir medicininė aparatūra. „Atnaujinę bei suremontavę Slaugos skyrių pasiekėme keltą tikslą, kad ligonis, atvykęs pas mus, turėtų komfortiškas sąlygas bei jaustų pagarbą“, – teigė R. Kirstukas.

Po rekonstrukcijos šis Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo slaugos skyrius tapo vienas iš moderniausių Vakarų Lietuvoje ir atitinka europinius standartus, o naudotis čia teikiamomis paslaugomis gali ne tik palangiškiai. „Naujajame Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje priimami ne tik kurorto, bet ir Klaipėdos miesto gyventojai“, – pabrėžė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.

Modernizuojant paslaugų infrastruktūrą Palangos departamente, VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė skyrė 690 tūkst. litų savo lėšų. Už jas įrengti nauji modernūs liftai, kompiuteriniai tinklai, rekonstruotos bendro naudojimo patalpos, įsigyti baldai ir kitas inventorius.

Gerokai prie ligoninės veiklos prisidėjo ir Palangos m. savivaldybė, projektui įgyvendinti skyrusi 285 tūkst. litų bei finansuodama ligoninėje vykdomas sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo programas. „Siekiame, jog ir palangiškiai, ir į kurortą atvykę svečiai, jaustų, kad šioje ligoninėje suteikiamos geros, šiuolaikiškos sąlygos tiek pacientams, tiek darbuotojams“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Su laiku mūsų visuomenėje auga slaugos paslaugų poreikis. 


 Džiugi žinia – nuo sausio 1 dienos „Pušynas“ oficialiai tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje gydymo įstaigų padaliniu ir dabar vadinsis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“.  „Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ atvėrė visiškai naują savo veiklos puslapį. Palangoje daugiau kaip 50 metų gyvavusi reabilitacijos gydykla, už kurios...


Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, tai sveikatos priežiūros paslaugos, kurias slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų komanda teikia pacientų namuose.


Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Pasiskiepiję ir persirgę sąlytį turėję asmenys, kurie gavo neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučia ligos simptomų, galės...


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Iš praėjusio sekmadienio į pirmadienį nustatyti 125 nauji koronaviruso atvejai: pusė atvejų židiniuose, daugėja susirgimų mokyklose. Per parą iš sekmadienio į pirmadienį šalyje patvirtinti 125 COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų 35 Kauno, 33 Vilniaus, 28 Šiaulių, 13 Telšių, 10 Klaipėdos, 3 Alytaus, 2 Tauragės apskrityse, – praneša...


Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente ir medikai, ir pacientai gali būti ramūs – nė vienam darbuotojui ar slaugomam pacientui COVID-19 nenustatyta.


Klaipėdos jūrininkų ligoninei Vakarų Lietuvoje patikėta daugiausiai atsakomybės gydant kraujagyslių ligas. Jau keleri metai čia veikia ūminių insultų bei infarktų gydymo centrai. Į pastarąjį nuo šių metų lapkričio pateks ne tik infarktą jau patyrę, bet ir „priešinfarktinės“ būklės pacientai iš visos Vakarų Lietuvos.  


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius